Samuel Golombi helisevad margid jõudsid Järvamaale

By | p.k.e.l.

30. oktoobrist saab Järvamaa Keskraamatukogus (Paide, Lai 33) vaadata Virumaa koguja Samuel Golombi filateelianäitust „Concerto grosso – kontsert postmargile ja orkestrile”. Raamatukogu III korrusel on väljas üle 20 näituselehte, mis „tõeliselt helisevad“. Tegemist on postmarkidega, esimese päeva ümbrikutega, postkaartidega ja eritemplitega, kus kujundusliku motiivina on kasutatud muusikateoste noodifragmente või stseene ooperitest ja ballettidest. Paides näitab koguja Samuel Golomb selle osa mahukast näitusest, mis on seotud Eesti, Läti, Leedu, Rootsi ja Soome muusikaga. Näituse koostaja koos muusikaliste postmarkidega tutvustab ka muusikateose sisu ja loomiselugu.

Filateelianäitust „Concerto grosso – kontsert postmargile ja orkestrile” on juba eksponeeritud Tartus, Kiviõlis ja Pärnus. Helisevad margid jäävad Järvamaa Keskraamatukogu seintele kuni novembri lõpuni.

Praegu on Tapa Kultuurikojas eksponeeritud veel üks Samuel Golombi marginäitus „Filmikaadrid margialbumis”, see näitius valmis filmifestivali KINO MAALE programmi raames.

Samuel Golomb on eelnevatel aastatel eksponeerinud erinevates Eesti paikades mitmeid teemanäitusi, näiteks „Eesti kirjanikud postmarkidel“, „Muusikapillid ja filateelia“, „Minu tähed Tooras”, ja „Postmargi kolmas elu”.

Vaata ka: Samuel Golombi filateelianäitus jõudis Järvamaale — Kesk-Eesti uudistetoimetus 31.10.2019