Filmikaadrid margialbumis

By | p.k.p.l.

Samuel Golomb avas 21. oktoobril Tapa Kultuurikojas (Kesk tn 4) näituse “Filmikaadrid margialbumis (1940-2016”. Näitust saab vaadata kuni 17. novembrini.

Näitus on osa filmifestivali KINO MAALE programmist Tapal.

„Filmikaadrid margialbumis” ühendab filmikunsti ja filateelia. 33 näituselehte tutvustavad filmikunsti ajalugu, esindatud on postmargid, postkaardid, esimese päeva ümbrikud kuulsate filminäitlehatega, filmilavastajatega ning kaadritega erinevatest filmidest. Näituselehtedel on 25. riigi postiväljaanded.

Mõned aastat tagasi eksponeeriti Tapa vallaraamatukogus Samuel Golombi näitust „Eesti kirjanikud postmarkidel“, ta tutvustas kogumisharrastust Lehtse kultuurimaja eakate klubis Ehavalgus ja viis läbi Tapa ukraina seltsis Ukraina Posti väljaandeid tutvustava lahtise tunni.

Virunaa koguja Samuel Golomb on tegelenud postmarkide kogumisega üle 52. aasta. Ta on koostanud ja eksponeerinud oma näitusi Eestimaa raamatukogudes, koolides ja rahvamajades. „Eesti kirjanikud postmarkidel“, „Muusikapillid ja filateelia“, „Mereteema filateelias”, „Helisevad margid”, „Minu tähed Tooras” – need on mõned Samuel Golombi koostatud näitused. Samuti tutvustab ta kogumise harrastust loengutel ja kohtumistel. Samuel Golomb on REFS ESTONIA liige.