31.01.2019 – Linnade vapid. Narva-Jõesuu

By | p.k.p.l.

Narva-Jõesuu asub Eesti kirdeosas. 10. jaanuari 2019 seisuga on rahvaarvuks 4734 inimest. Linnas on 2 kooli ja 2 lasteaeda ning 1 huvikool ning spordihoone.
Linna territooriumil on Põhjasõja, I ja II Maailmasõja ning Vabadussõja mälestusmärgid ja vaatamisväärsused. Kaunid paigad on Sinimäed.
Kanada reisiportaal Flight Network koostas 2018 aastal 1200 nõuandja näpunäiteid arvesse võttes nimekirja maailma parimatest linnalähedastest randadest. 35. kohale valiti Narva-Jõesuu rand, mis paikneb pingereas Iisraeli kuulsa ranna Eilat Beachi ja Singapuri ranna Siloso Beachi vahel. Eesti pikim rand on tuntud ja armastatud pikki suurepärast männikut kulgeva peeneteralise liivaranna poolest. Narva-Jõesuus saad lisaks kaunile rannale imetleda puitpitsiga kaunistatud ehitisi, nautida männimetsa vaikust ja rohelust ning spaamõnusid. Narva-Jõesuu sai hüüdnimeks Põhjamaade Riviera, kui Peterburi kõrgklass seal meelsasti sanatooriumipuhkusel käis. Spaatraditsioonid jätkuvad, samuti saab linnas nautida nii Eesti kui ka Vene ajaloo- ja kultuuripärandit..
Narva-Jõesuu esimest nime Hungerburg kasutati esmakordselt 28.08.1684. aastal.

Eesti Post 700-31.01.19

Lisainfo ja kommentaarid selle postmargiväljaande kohta filateelia foorumis.