24.11.2017 – Jõulumarkide komplekt 2017

By | p.k.p.l.

„On jõuluõhtu ning sajab vaikselt lund. Taevas on kollane kuu ja kõrgustes säravad tähed. Aknalaual kaisutab üks armas leevikeste paar.
Lapsed on just valmis meisterdanud lumememme ja jooksnud tuppa, et varbaid soojendada ning koos emaga piparkooke valmistada.
Toas on mõnus kuuse ja kaneeli lõhn. Kaminas praksub tuli, seinal tiksub kell. Nii nagu igal aastal on selgi korral jõuluvanal palju tegemist, sest kõik maailma lapsed ootavad kingitusi ning kõik kodud vaja ju ühe õhtuga läbi käia. Iga natukese aja tagant piiluvad lapsed aknast välja, et näha kas kuskilt paistab juba tuttav punane müts. Õhtu on muutunud veel hämaramaks.
Mängitakse lauamänge ja süüakse piparkooke. Ootusärevus on suur. Äkitselt paistab kaugustest tuttav kuju. Esimesena saab kingituse lumememm, siis ehib taat kuusepuu ning sammub edasi maja poole. Kopp-kopp-kopp! Aeg peatub. Kõik on ehmatusest vaikselt, sest tuppa astub jõuluvana. Koos loetakse luuletusi, lauldakse ning tantsitakse. Terves toas kostub kingituste avamise krõbinat. Aeg möödub kiirelt, sest juba järgmisel hetkel tõusebki jõulutaat, kes jätab pererahvaga hüvasti ning kõnnib läbi lumesaju juba järgmiste kodu poole.
Ehk kohtume järgmisel aastal jälle.
Häid jõule!

Eesti Post 671-24.11.17

Lisainfo ja kommentaarid selle postmargiväljaande kohta filateelia foorumis.