18.09.2018 – Tallinn – Monte Carlo elektriautode maraton

By | p.k.e.l.

Tallinn oli 1930-1939 Monte Carlo ralli üheks stardipaigaks, 2011. aastast toimub legendaarne sõit elektriautodega. Elektriautode maraton kulgeb 2018. aastal esmakordselt 1930ndatel aastatel toimunud Tallinn – Monte Carlo ralli marsruudil mööda Läänemere rannikut ja läbi Prantsusmaa.
Võistlused toimuvad kahes kategoorias – kuue riigi ülikoolide meeskondade vahel, kes kasutavad elektriautot Nissan Leaf EV ja nn “vabaklassis” kus võivad osaleda erinevat marki elektriautode omanikud. Maraton läbib 10 riiki vahefinišitega 30 linnas ning finišeerib Monaco Vürsti palee esisel väljakul.
Elektriautode maraton on unikaalne võistlus Euroopa teedel. Kõik meeskonnad peavad välja sõitma täpselt sama aja kohtuniku autoga mis stardib igal etapil 10 minutit enne võistlusel osalevaid masinaid. Kui tavarallit võib nimetada gladiaatorite lahinguks, siis elektriautode ralli on malemänguks Euroopa teedel.
Esimesel margil on kujutatud 1933. aasta võiduautot Hotchkiss ja teisel on kuuendat korda startiv Eestis elektriautoks ümberehitatud Pobeda, millest on saanud maratonralli maskott.

Eesti Post 692-18.09.18

Lisainfo ja kommentaarid selle postmargiväljaande kohta filateelia foorumis.