puhtad ja tembeldatud...

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Vasta
oly

puhtad ja tembeldatud...

Postitus Postitas oly »

Olen suht algaja ja seepärast küsin tembeldatud ja puhaste markide hinnasuhte kohta. Kas on mingi üldine koefitsent,kui palju puhtad väärtuslikumad on? Kui palju erineb see riigiti ja periooditi?Vahel on vist tembeldatu kallimgi?! Aitäh! :?:
elmo
Administraator
Postitusi: 4125
Liitunud: 08.08.2004 13:44

puhtad ja tembeldatud...

Postitus Postitas elmo »

oly kirjutas:Olen suht algaja ja seepärast küsin tembeldatud ja puhaste markide hinnasuhte kohta. Kas on mingi üldine koefitsent,kui palju puhtad väärtuslikumad on? Kui palju erineb see riigiti ja periooditi?Vahel on vist tembeldatu kallimgi?!
Uute postmarkide puhul, mida saab postisaadetiste saatekulu tasumiseks kasutada sisaldub see saatekulu summa puhta margi hinnas ning ei sisaldu tembeldatud margi hinnas. Olenevalt margi nominaalist võib see asjaolu oluliselt mõjutada puhta ja tembeldatud margi hindade erinevust.

Vanemate puhaste markide puhul, mis postimaksevahendina enam ei kehti. määrab hindade erinevus olukord turul -- nõudluse ja pakkumiste vahekord.

Seega on mingit üldisemat hinnasuhet leida lootusetu. Ainsa näitena meenuvad omaaegsed N.Liidu ja teiste sotsialismimaade puhaste ja nn. trükikojas tembeldatud postmarkide müügihinna suhted "Ajakirjanduslevi" müügikohtades, mis riigiti olid suhteliselt stabiilsed.
Vasta

Mine “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”