Hiiu Kogujate Selts (logo) Telefonikaardid
Kogujate Maailm
Kalender
 
 
 
Filokartia
Bonistika ja numismaatika
Telefonikaardid
Ajaleheartiklid
Lingid
Kauplused
Uudised

11.09.2003
Alates tänasest on Eesti Postimuuseumis (Rüütli 15) avatud telefonikaartide näitus Kaino Ütt-Ütti erakogust, mis koosneb järgmistest osadest:"Eesti telefonikaardid 1993 - 2002", "Eesti telefonikaartide erimid" ning "Telefonikaarte maailmast".

17.03.2001
Tänasest kuni märtsi lõpuni on Tartu Ülikooli Raamatukogu (W. Struve 1) kaktuste fuajees (III korrusel) avatud TARTU V TELEFONIKAARTIDE NÄITUS. Kümnes vitriinis eksponeerivad erinevaid teemasid kaheksa Tartu Filatelistide Seltsi juures tegutseva telefonikaartide sektsiooni liiget ja külaliskollektsionäär Riiast. Põhiekspositsioon on tartlaselt Arvo Müürsepalt, kes näitab kõiki AS Eesti Telefoni poolt aastatel 1993-2001 käibele lastud telefonikaarte.

27.09.2000
EESTI TELEFON-i kliendilehe 2000. a. septembrinumbris jutustab oma hobist telefonikaardikoguja Arvo Müürsepp Tartust. Artikli lugemiseks on vajalik Acrobat Readeri programmi olemasolu.

16.08.2000
Tänasest on müügil uus sajakroonine telefonikaart, millel on kujutatud Pallase koolkonna kunstniku Karin Lutsu (1904 - 1993) 1935.aastal maalitud õlimaali "Koridor" fragmenti. Karin Luts oli Pallase kunstikoolis ja Pariisis õppinud graafik ja maalikunstnik, kes maalis põhiliselt omapäraseid figuurikompositsioone.
Lisaks viljeles Luts ka raamatugraafikat, kavandas teatrikostüüme ja gobelääne.
Pallase koolkonna kunstnikke ja nende töid tutvustavast sarjast on eelnevalt ilmunud Andrus Johani teos "Isa portree". Sarja kolmas aasta lõpus ilmuv kaart tutvustab Kaarel Liimandit ja kujutab tema teost "Naine natüürmordiga".
Pallase koolkonda tutvustavad telefonikaardid valmivad koostöös
Eesti Kunstimuuseumiga.
Uue kujundusega telefonikaardid riputatakse üles ka leheküljele
www.et.ee/ettaksofon/
Alates telefonikaardist "Karin Luts" on sajakroonise müügihinnaga kaartidel
kõneaega 105 krooni eest.
Anu Vahtra, AS Eesti Telefon pressiesindaja

04.08.2000
Lisandunud on veel üks EESTI TELEFON-i telefonikaartide veebileht. Leht on vene keeles.

21.07.2000
Sellest nädalast alates asus Eesti Telefon müüki saatma uuendatud
kujundusega telefonikaarte. Uutel kaartidel on nüüdsest üks külg täielikult
kujunduse päralt ja kiibipoolsele küljele on paigutatud kogu telefonikaarti
puudutav info, st nominaal, kehtivus ja seerianumber. Samal küljel olev
punane serv koos valge noolega kiibi ees tähistab kaardi taksofoni
sisestamise suunda.
Uue kujundusega telefonikaardid riputatakse üles ka leheküljele
www.et.ee/ettaksofon/
Anu Vahtra, AS Eesti Telefon pressiesindaja

04.07.2000
Tartu Filatelistide Seltsi poolt korraldatud IV telefonikaartide näitusel Tartu Ülikooli Raamatukogu fuajees vahetus väljapanek. Näituse puhul valminud telefonikaart on saadaval "Akadeemia" müügiletis.

24.06.2000
Eesti telefonikaartide veebikataloogi võib leida kolmelt erinevalt aadressilt. Eesti Telefoni telefonikaartide tutvustamisel on kõige operatiivsem hot.ee serveris paiknev Estonian Phonecards ning selle koopia geocities.com serveris Estonian Phonecards, mida on täiendatud ka teiste firmade Eestis kasutatud kaartidega. Mõlemad nimetatud veebid on ingliskeelsed. Kolmas Eestis kasutatud ja kasutusel olevate telefonikaartide kataloogi koostajaks on Raigo Kirss Saaremaalt. KOOKON-i nime kandev veebikataloog on eesti ja inglise keeles ning tutvustab ka telefonikaartide erimeid ning eraviisilisi pealetrükke. Kahjuks pole seda veebilehte viimasel ajal värske infoga täiendatud.
Siin tutvustatud telefonikaartide kataloogid on tehtud kogujate poolt. Eesti Telefon-i ametlik telefonikaartide veebikataloog ootab veel tegemist.

23.06.2000
Tartu Filatelistide Seltsi telefonikaartide näituse ühest eksponaadist on valminud ka veebiversioon: Fauna Ibérica collection

20.06.2000
Tartu Filatelistide Selts korraldab järjekordse telefonikaartide näituse Tartu Ülikooli Raamatukogu fuajees. Näituse esimene poolt saab näha alates 21. juuni kella 14-st. Nädala pärast asendatakse väljapanek. Mõlemal korral esineb väljapanekutega 5 kollektsionääri. Näitust on võimalik külastada raamatukogu lahtioleku aegadel.
Ülo Laul Tartust telefoni teel

20.06.2000
Infolehehe "Elva Filatelist" käesoleva aasta kolmandast numbrist võib lugeda, et  8.-11.06.2000 tähistati Valga linna aastapäeva. Rohkete näituste hulgas oli ka Valga Filatelistide Klubi fonokartistide ringi poolt korraldatud Valga FK II Telefonikaartide näitus Valga Keskraamatukogus. Näitusel esinesid väljapanekutega Priit Tomson (koolipoiss), Kaido Teemägi, Andres Prangel ja Eldur Valk. Valga linnavalitsus, Valga Filatelistide Klubi ja Antiigiäri "WALK" tellisid Eesti Telefonilt linna päevade tähistamiseks ühise päevakohase 10 kr telefonikaardi (1 100 eks), mis avapäeval oli müügil linnavalitsuse infopunktis hinnaga 50 kr.
Gunnar Kirs

19.04.2000
Lattelecom -i veebilehel on info ka Läti telefonikaartide kohta.

9.04.2000
AS EESTI TELEFON pole oma uue kujundusega veebilehel unustanud ka telefonikaartide kogujaid. Valides et taksofon > telelefonikaardid, saab huviline teada, et AS EESTI TELEFON kavandab alanud aastal 18 erineva kujundusega telefonikaardi väljaandmist. Hinnalt jaguneksid need järgmiselt: 30 krooniseid 8 ning 50 ja 100 krooniseid kumbagi 5 erinevat.
Veebilehel on ka kollektsionääridele pakutavate varem ilmunud telefonikaartide hinnakiri.
Eesti Telefon (logo)
Elmo ja Rain Viigipuu