Vanaonu pärandus

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
skorpius98
Posts: 2
Joined: 22.06.2012 15:25

Vanaonu pärandus

Post by skorpius98 »

Tere!

Sain vanaonult päranduseks maja ja avastasin sealt kaks margikogu. Ja nüüd siis olen mingismõttes õnnelik ja samas ka õnnetu. Sest ei oska sellega midagi peale hakkata. Ei ole mul mingit aimu palju on nende väärtus ega midagi... üht-teist olen juba uurinud ka, aga kõik hinnad on nii varieeruvad ja erinevad ning minule mõistmatud. kas leidub mõnni kes annaks mulle umbkaudse hinnangu, et mis mul on ja palju on selle väärus praegu ja hinnanguline väärtus paarikümmne aasta pärast. Et pildid saab selliselt aadressilt http://public.fotki.com/skorpius98/my-first-album/

Ei soovi täpseid hindasid... lihtsalt umbkaudne hinnang.
Ette tänades Keven
mvahtra
Posts: 14
Joined: 05.01.2012 13:36

Re: Vanaonu pärandus

Post by mvahtra »

Tere.

Olin ise aasta alguses sama probleemi ees-tegin omale asja selgeks ja võin Sindki nõustada.Arvatavasti sa eriti palju abi siit ei saa,kuna tõsised margihuvilised on kidakeelsed...
Kahjuks ei saa ma Sinu albumisse sisse ,et pilte vaadata-ilma piltidata pole aimu..

Margus
skorpius98
Posts: 2
Joined: 22.06.2012 15:25

Re: Vanaonu pärandus

Post by skorpius98 »

Tere!

Sellest olen jah aru saanud, et asjatundjad ei taha eriti rääkida sel teemal. Aga abist ma ära ei ütleks... Et äkki annad mingi meiliaadressi või midagi sellist (paluks mitte fatcebooki ei ole selle pooldaja) saadan pildid sinna.

Ette tänades Keven
Vaikne Koguja
Posts: 25
Joined: 21.04.2009 22:53

Re: Vanaonu pärandus

Post by Vaikne Koguja »

Tere!

Nendes tundub olema albumites väga tavaline "põhk", lisaks veel ka kopitama läinud. Väärtus arvatavasti alla 10 euro. Ise annaks sellise kraami ka tasuta ära kui leidub huviline. Ehk on abiks.


Ahto
Mell
Posts: 115
Joined: 21.08.2007 10:01

Re: Vanaonu pärandus

Post by Mell »

Tere!
Kas just kidakeelsed, aga küsitud hinnangu andmine eeldab ka pisukest süvenemist, hindamine aga hoopis peenem ja ajamahukam, pealegi tarvis katalooge jne. Aga nõus eelnevaga, et midagi enneolematut päritus ei ole, selline omaaegne eeltembeldatud masstoodang. Tundub, et see Hiina RV alpinismiseeria võiks enim väärt olla - pealegi hiina markide vastu on nt. e-bays püsivalt suur huvi. Hallituskahjustusega markidega pole aga midagi peale hakata, kõlbamas vast vaid tulehakatuseks.
Aga uuri ise täpsemalt, veebis nt tasuta kasutamiseks, hinnaklassi umbkaudseks tuvastamiseks, sellised saidid:
http://www.postbeeld.com
või NLiit via http://home.nestor.minsk.by/fsunews/ussr/
Vaido
Posts: 142
Joined: 19.08.2004 02:16
Location: Tartu
Contact:

Re: Vanaonu pärandus

Post by Vaido »

kahjuks tuleb eelöelduga nõustuda... palju on tavapärast eeltembeldatud marke ja niiskuskahjustus muidugi rikub kõik... siiski soovitaks kahjustamata margid välja korjata, natuke lasta tuulduda (näiteks ajalehe vahel, mitte päris vabas õhus, sest nad võivad krussi tõmbuda)... Hiina omad tundusid huvitavad, aga ei ole selle piirkonna spetsialist... Eesti (+ob.Ost, jne) omad võiksid ka kindlasti alles jätta... seal ka nii mõndagi huvitavat... NSVL on suuremas enamuses (viimased aastakümned) tõesti suht väärtusetu... üks jänkist diiler ostis mingi hetk vist terve konteineritäie puhtaid NSVL marke ja päris pikka aega müüs 1 US sent poogen...
väärtus on suhteline mõiste... oma skautliku filateelia kogusse olen ostnud paarisaja euroseid asju, mida mul polnud, aga samas tavapäraseid asju ma ei osta ka euro eest (kuigi kataloogi vms väärtus võib olla 10-50 korda suurem), sest paljusid asju on mul poognates... teadmine on see, mis maksab, margid ise ei maksa suurt midagi:-)... lihtsalt paberitükk, millele on midagi trükitud... kui me teaks, mis midagi maksab 5-10 aasta pärast, siis ...:-)

tõsised margihuvilised pole kidakeelsed, aga lihtsalt väsinud ühte ja sedasama kordamast... võtke oma albumid kaasa ja minge lähimasse klubisse või margikauplusse,Tartus näiteks Laial tänaval Ivo juurde... kui ta on nõus midagi maksma, siis arvatavasti on see parim hind, mida on võimalik kiirmüügiga saada... võib-olla on mõnel neist markidest 10-15 aasta pärast 10x suurem väärtus, aga täna tahaks ka süüa (või juua, nagu ma antiike külastades olen tähele pannud, kui midagi poepidajale müügiks pakutakse)... diiler-kaupmees pakub hinda, mis ta ehk kuu-kahe jooksul suudab neist maha müüa... ülejäänud võivad aastakümneteks seisma jääda nagunii... kui seal midagi müüdavat pole, siis ei paku ta ka mingit hinda...

üks nüanss on asjal veel... tõsised kogujad püüavad paremad asjad enne surma maha müüa või on juba testamendiga, vms kindlaks määratud, mis kogu kellelegi või kuhu läheb... ega hauda me midagi kaasa ei võta, kuigi selle kohta on ka kogujatel linnalegende rääkida...
rihoT
Posts: 17
Joined: 29.08.2005 14:14
Location: tallinn

Re: Vanaonu pärandus

Post by rihoT »

Eks see markide hindamine ole jah keeruline asi. Olen mõnikord huvilisi aidanud aga alati on väga palju erinevaid nüansse, mida arvesse võtta. Kui endal rohkem huvi, siis sorteeri korralikud ja terved margid välja, kasuta natuke internetti ja saad ka ise enamvähem aimu, mis midagi väärt on. Kui päris tikutoosis ei ela siis võid ju nad riiulisse pista ja äkki tekib kellelgi huvi koguma hakata.
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Vanaonu pärandus

Post by Jaanus »

Ei tarvitse nüüd just kahtlustada, et keegi varanduse väärtust varjab. Asjatundjad on ju selliseid albumeid näinud kümnete (kui mitte sadade) kaupa - kui selline suht uus mark on templiga ja pisut muljutud, ei ole tal väärtust ja kui veel kopitanud, siis võib ka teised margid ära rikkuda. Seega võib väärtus ka alla nulli olla. Aga kui tõsisemalt, siis selliste markide väärtus võrdub neile kulutatud ajaga.
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”