Minu Mark TOP 10

Info postmarkide kohta, mis on valminud kasutades Eesti Posti teenust Minu Mark
Post Reply
Kaljukits
Posts: 60
Joined: 04.11.2008 12:51
Location: Keila
Contact:

Minu Mark TOP 10

Post by Kaljukits »

Tere!
Selline mõte tekkis, et äkki oleks huvi tekitada üks sellesisuline jutulõng. Päris põnev teema, et milliseid Minu Marke liigitaksid spetsialistid-filatelistid parima kujundusega, ideega, sündmuse vms, alusel tipp-kümnesse. Muutuv list seega loomulikult ja ka väikene võistlusmoment seega loodud Minu Margi kujundajate vahel ;)
:?: :?:

Sama olen ka mõelnud Eesti (nö. päris) postmargi puhul. Kuna minu arust on nii imekauneid eesti marke, kui ka üsna inetuid, võiks viimaste kohta koostada ka eraldi listi...
Lugupidamisega,
Tõnis
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Minu Mark TOP 10

Post by Jaanus »

Ametliku kujundusega markide top-i teeb juba Eesti Post(või Eesti Postmark) ja ei ole mõtet konkureerida. Minu Margi puhul on väga suur infomaht võrdluseks, Lisaks asjaolu, et vähemalt 80% Minu Markide kohta ühisinfo puudub. Isegi, kui eraisikute margid välja jätta, teame ka seltsingute markide kohta vähe.
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Minu Mark TOP 10

Post by Jaanus »

Aga kui mingi 10 välja pakkuda, siis minu poolt näiteks:576, 1797, 1876, 2452, 2500, 2983,3174, 3209, 4098, 4269
Kaljukits
Posts: 60
Joined: 04.11.2008 12:51
Location: Keila
Contact:

Re: Minu Mark TOP 10

Post by Kaljukits »

Muinuarust on üks paremaid, kui mitte kõige parem 4098.
Lugupidamisega,
Tõnis
Kaljukits
Posts: 60
Joined: 04.11.2008 12:51
Location: Keila
Contact:

Re: Minu Mark TOP 10

Post by Kaljukits »

Jaanus wrote:Ametliku kujundusega markide top-i teeb juba Eesti Post(või Eesti Postmark) ja ei ole mõtet konkureerida.
On see neil ka kuskil väljas? Eesti Posti kodulehelt ei hakanud nagu silma.
Lugupidamisega,
Tõnis
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Minu Mark TOP 10

Post by elmo »

Kaljukits wrote:
Jaanus wrote:Ametliku kujundusega markide top-i teeb juba Eesti Post(või Eesti Postmark) ja ei ole mõtet konkureerida.
On see neil ka kuskil väljas? Eesti Posti kodulehelt ei hakanud nagu silma.
Tegelikult on Eesti Post oma väljaannete hindamise seni ikka filatelistidele korraldada jätnud. Viimaste aastate omadele on viited veebil
http://www.filateelia.ee/hindamine/
Eesti Postmark on hindamise korraldamist alati auhindadega toetanud.
Käesoleval aasta hindaminse korraldamine pole lõplikult veel otsustatud. Arvan, et traditsiooni peaks jätkama, kuid Eesti Postil on minu hinnangul alati eesõigus seda korraldada. Kui seda eesõigust ei kasutata, siis võiks jätkata sarnaselt möödunud aastaga ...

Minu Markide hindamine on huvitav idee, kuid hetkel pole mul head ideed selle mugavaks teostamiseks. Kui Eesti Posti väljaannete arv aastas on üks kindel suurus, siis Minu Markide tabelid täienevad järjekindlalt. Pakkuge välja, kuidas seda sisuliselt teha võiks -- eks Rain siis vaata, kuidas seda ideed realiseerida annab ...
Kaljukits
Posts: 60
Joined: 04.11.2008 12:51
Location: Keila
Contact:

Re: Minu Mark TOP 10

Post by Kaljukits »

Tutvusin põgusalt hindamistega postmarkide osas http://www.filateelia.ee/hindamine/
Kuna puuduvad kommentaarid, jääb mulle isiklikult küll segaseks, mida tegelikult on hinnatud.
Miinushinnete osas on nagu pilt selgem.

100% arusaamatu, miks sai Aasta lind – kanakull/ 318-05.04.05 Image 143 punkti

aga Lastekaitsepäev/ 323-01.06.05 Image vaid 83 :shock:
Lugupidamisega,
Tõnis
Kaljukits
Posts: 60
Joined: 04.11.2008 12:51
Location: Keila
Contact:

Re: Minu Mark TOP 10

Post by Kaljukits »

elmo wrote:Minu Markide hindamine on huvitav idee, kuid hetkel pole mul head ideed selle mugavaks teostamiseks. Kui Eesti Posti väljaannete arv aastas on üks kindel suurus, siis Minu Markide tabelid täienevad järjekindlalt. Pakkuge välja, kuidas seda sisuliselt teha võiks -- eks Rain siis vaata, kuidas seda ideed realiseerida annab ...
Ma ei oska öelda, kuidas see küll tööle hakkaks, kuid minu idee on, et Minu Margi portaalis võiks olla linnukese koht a-la "Nõustun, et minu mark osaleks igaaastasel hindamisel "Aasta parim Minu Mark"". Hääletustulemuste järgi võiksid kolm esimest saada näiteks soodushinnaga tellida lisapoognaid vms. (nt. 1. koht kolm, 2. koht kaks ja 3. koht ühe). Arvan, et kogujatelegi oleksid need margid igati meelepärane teema. Kokkuvõttes võidaks nii Eesti Post, kuna elavneks vast Minu Margi tellimine, kujundajate osas tekiks võistlusmoment, mis arendaks kujunduskunsti ja filatelistidele avaneks põnev, aga ka realistlikum võimalus parimaid Minu Marke koguda vs. kõike, mis pole vast nii kui nii hetkel 100% võimalik. Pikk jutt .... jutt :D
Lugupidamisega,
Tõnis
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Minu Mark TOP 10

Post by Jaanus »

Minu Markide puhul on posti uurimine, et mõni uus leida, palju tähtsam, kui vanade sildistamine. Eelistan kulutada energiat sellele suunale.
rain
Administraator
Posts: 56
Joined: 08.08.2004 12:38

Re: Minu Mark TOP 10

Post by rain »

Kaljukits wrote:Tutvusin põgusalt hindamistega postmarkide osas http://www.filateelia.ee/hindamine/
Kuna puuduvad kommentaarid, jääb mulle isiklikult küll segaseks, mida tegelikult on hinnatud.
Miinushinnete osas on nagu pilt selgem.

100% arusaamatu, miks sai Aasta lind – kanakull/ 318-05.04.05 Image 143 punkti

aga Lastekaitsepäev/ 323-01.06.05 Image vaid 83 :shock:
See, mida hinnati, jääb hindajate enda südametunnistusele. Kuidas need punktid tekkisid - siis ma ei julge praegu küll 100% kindlusega väita, et see alati on nii olnud, kuid vähemalt viimastel aastatel on hinnatud nii, et on margile/templile/tervikasjale võimalik anda hinne skaalal +2. +1. 0. -1 ja -2. Punktide summa on erinevate hindajate poolt pandud punktide summa.

Mis puutub Minu Markide hindamisse, siis tehniliselt ei ole miski võimatu. Aga kuidas see reaalselt välja nägema hakkaks, selle kohta ma hetkel isegi ei oska öelda. Küsimused mis mul endal pähe tekivad on pigem organisatsioonilised ja emotsionaalsed: Kas me võiks eeldada, et kõik on nõus, et nende tehtud Minu Marki hinnatakse? Edaspidi võiks ju ehk üritada selgitada see välja, et kas tegija on sellega nõus või ei ole - kuid siis ilmselt on hindamine võimalik toime panna alles järgmise aasta lõpus ja nende Minu Markide vahel, mille kohta on teada, et tegija on nõus hindamisel osalisemisega. Võimalik muidugi, et ma kujutan seda probleemi, et kellegil võiks selle vastu midagi olla, et tema Minu Marki hinnatakse, minu ettekujutuse vili.

Ja noh, siis me saaksime ka hinnata neid marke, mille kohta on nõusolek olemas- ehk need pingeread kaotaks natuke oma väärtusest, kuna võibolla mõni väga hea Minu Mark ei osale hääletamisel, kuna a) omanik/tegija ei ole sellega nõus b) selle nõusoleku kohta info puudub.

Aga põhimõtteliselt ei ole mul selle hindamise tegemise vastu midagi.
Post Reply

Return to “Minu Mark”