Pärnu Filatelistide Selts 45

Uudised ja mõttevahetus kõrval- ehk suveniirtemplite teemal
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 4159
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Pärnu Filatelistide Selts 45

Postitus Postitas elmo »

Henno Sepp Pärnust saatis kõrvaltempli jäljendi:
Pilt

Samale sündmusele oli pühendatud kollektsioonide näitus Pärnu Muuseumis
http://www.pernau.ee/
Mida kõike ei koguta…
3.04.07 - 28.04.07
Näitus on pühendatud Pärnu Filatelistide Seltsi 45. aastapäevale ja asutajaliikme Henno Sepa 85. sünniaastapäevale. Eksponeeritud on Valeri Kruglovi, Heino Talviste, Helmut Aasamäe, Mati Aaste, August Lamesoo, Jaan Moigi, Heldur Kääratsi, Tõnis Kiisa, Enn Halliku, Henn Aasa kogud ja Pärnu Ühisgümnaasiumi kollektiivkogu. Pärnu Filatelistide Seltsile on see 10. näitus Pärnu Muuseumi ruumides. Näitusel on võimalik näha esemeid medalitest pähklitangideni, mudelautodest tulemasinateni. Välja on pandud unikaalsete vaadetega postkaarte, erilise kujuga postmarke ja palju muud. Oodatud on kõik, alates kollektsionääridest ja lõpetades linna noorsooga. Korraldajad tahavad just noortele näidata ja ideid anda, et kogumisega saab väga hästi oma aega sisustada ja uut ning põnevat avastada.

Pärnu Filatelistide Seltsi tekkimisest rääkis Henno Sepp järgmist: "10. märtsi hommikul 1962. a läksin juhtima järjekordset jalgsimatka – seekord marsruudil Raeküla koolimaja, Reiu sild, Reiu raudteesild, Laadi pais, siis suund mere äärde ja mere kallast mööda Pärnu tagasi. Olin juba ammu otsinud neid, keda huvitaks kollektsioneerimine. Ka Pärnu ajalehe kaudu ligi 5 aastat. Omavahel antud teemal vesteldes selgus, et meie hulgas peaaegu kõik kogusid midagi. Olime otsustanud Pärnu Matkaklubi juurde moodustada kollektsionääride ringi. Koos käisime minu töökohal Pärnu Ehitusvalitsuses Kalevi 47. Seal toimusid ka esimesed primitiivsed näitused.

Ringi esimeheks valiti Evald Vaabel. Asutajate hulgas, peale minu ja Vaabeli, olid veel Jüri Lillemäe, Heino Nurmeta, Alma Laks, Viktor Reimann ja Kalju Vahenõmm. Kohe peale asutamist lõid kaasa paljud Pärnu kollektsionäärid (Andreller, Raide, Rannamäe, Kalle, Ivask, Kõlvart jt).

Näitusi "Mida kõike ei koguta…" on seni olnud 9 ja ühe näituse tegin muuseumis kalameestele – välja oli pandud võimalikud kalapüügivahendid harrastuskalamehele.

Miks me seda teeme? Tihti on noorte suureks vaenlaseks tegevusetus ja meie püüamegi neile pakkuda meeldivat ning kasulikku ajaviidet midagi kogudes. Meil oli täiskasvanuid liikmeid 400 ja noori 650, koguti kõike mis ette juhtus. Populaarsemad kogumisalad olid: postmargid, postkaardid, taskukalendrid, mündid, boonid, kirjaümbrikud, vanad dokumendid ja raamatud-ajakirjad-ajalehed. Oli metallmärkide kogumisaeg - sinna juurde medalid, ordenid. Oli ka neid, kes leidsid vajaduse koguda pudeleid, fotoaparaate, habemeajamistarbeid, tikutoosi etikette, ex libris’eid, õllekannu aluseid, vanu mänguasju ja palju muud. Pärnu Noorte Filatelistide Klubi saavutas Üleliidulisel klubide vahelisel võistlusel esikoha ja saime preemiareisi Armeeniasse. Käisime Puškini mäekurul. Õpilased olid Rääma koolist."
Vasta

Mine “kõrval- ehk suveniirtemplid”