Aastakomplektid

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Vasta
imbrik
Postitusi: 65
Liitunud: 27.11.2018 17:55
Asukoht: Tallinn

Aastakomplektid

Postitus Postitas imbrik »

Küsimus laiemale ringile:

Kui paljud teist ostavad aasta jooksul eraldi ära jooksvalt ilmuvad postmargid ning lõpuks juurde ka aasta kompkekti?

Isiklikult ei näe eraldi komplekti ostmisel jumet, kuid samas jääb kripeldama ja ei oska enda jaoks otsust vastu võtta. Aastakomplekt on samuti Omniva poolt välja antud omamoodi toodete kogum :roll:
Peeter Pärn
Postitusi: 410
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Aastakomplektid

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Piirid seab igaüks ise.

Kui oled minimalist, siis piisab 1X eksemplarist.

Kui oled maksimalist, siis kollektsioneerid kõike, mida Eesti Post(mark) pakub.

Esimene variant (minimalist) on kindlasti lihtsam ja odavam (veelgi odavam on kollektsioneerida leotatud-tembeldatud 1X marke).

Teine variant (maksimalist) on kindlasti kulukam.

Näiteks – minimalistina piisab ühest 1992. aasta nn linnuvihikust, maksimalistina soovite, et kõik 16 varianti + musttrükk oleks Teie kogus. Lisaks veel ka aastakomplekt. See on kindlasti kulukam ning kõik variandid enda kogusse saada ka veidi keerukam. Peate otsima ja eri variandid on ka hinnalisemad.

Ükski valitud tee (või seatud piir) ei ole vale. Tähtis on see, et kollektsioneeimine pakub naudingut, teadmisi, tutvusi etc. Et olete ise rahul.

Piire saate ise ka alati laiendada. 1X eksemplari asemel kollektsioneerite 1X nurgamarke, (nurga)nelikuid, poognaid, FDC, maksimumkaarte, eriväljaandeid, Eesti Post logoga postkaarte, aastakomplekte, suveniirkomplekte, vihikuid. Aga miks ka mitte erimeid, trükikoja proove või kunstnike kavandeid.

Samas võite ju mõelda ka vastupidi. Te ei osta üksikult postmarke vaid soetategi ainult aastakomplekti.

Millised piirid igaüks endale sätib....
Vasta

Mine “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”