1. leht 1-st

puhtad ja tembeldatud...

Postitatud: 24.01.2006 00:22
Postitas oly
Olen suht algaja ja seepärast küsin tembeldatud ja puhaste markide hinnasuhte kohta. Kas on mingi üldine koefitsent,kui palju puhtad väärtuslikumad on? Kui palju erineb see riigiti ja periooditi?Vahel on vist tembeldatu kallimgi?! Aitäh! :?:

puhtad ja tembeldatud...

Postitatud: 25.01.2006 00:35
Postitas elmo
oly kirjutas:Olen suht algaja ja seepärast küsin tembeldatud ja puhaste markide hinnasuhte kohta. Kas on mingi üldine koefitsent,kui palju puhtad väärtuslikumad on? Kui palju erineb see riigiti ja periooditi?Vahel on vist tembeldatu kallimgi?!
Uute postmarkide puhul, mida saab postisaadetiste saatekulu tasumiseks kasutada sisaldub see saatekulu summa puhta margi hinnas ning ei sisaldu tembeldatud margi hinnas. Olenevalt margi nominaalist võib see asjaolu oluliselt mõjutada puhta ja tembeldatud margi hindade erinevust.

Vanemate puhaste markide puhul, mis postimaksevahendina enam ei kehti. määrab hindade erinevus olukord turul -- nõudluse ja pakkumiste vahekord.

Seega on mingit üldisemat hinnasuhet leida lootusetu. Ainsa näitena meenuvad omaaegsed N.Liidu ja teiste sotsialismimaade puhaste ja nn. trükikojas tembeldatud postmarkide müügihinna suhted "Ajakirjanduslevi" müügikohtades, mis riigiti olid suhteliselt stabiilsed.