Palun nõu filatelistile kingituse tegemise kohta.

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
kristae
Posts: 2
Joined: 13.11.2013 14:50

Palun nõu filatelistile kingituse tegemise kohta.

Post by kristae »

Tere!

Igasugused arvamused on teretulnud, palun nõu ühe kingituse tegemiseks.

Nimelt, ma teen kingitust oma teise poole isale (kellega ma pole veel kohtunud, elab Roomas). Ma olen uurinud niipalju, et ta kogub ümbrikke/postkaarte mille olulisemad osad on margid ja templid. Ehk mõni Eesti "tavaline" asi on tema jaoks eriline.

Milline neist variantidest tundub teile asjalikum?

* Tellisin Priiuse põlistamise päeva ümbriku (http://post.ee/index.php?id=2189&produc ... c_tpl=1019). Sellel on mark ja templid aga seda pole kuhugi saadetud. Kui koguja jaoks on oluline ka saatmise templid, siis kas ma peaks selle ümbriku talle Rooma saatma? Kas sellisel juhul pean uue margi sellele lisama? Või see oleks lihtsalt ümbriku rikkumine? Kas selliseid ümbrikuid üldse tohib saata? :D

*Leidsin kodust ka hulga kasutatud ümbrikke:
-prinditud 7kop CCCP mark + kleebitud Eesti 0,15 (1991) mark + CCCP 1992 tempel + tagaküljel Tallinn Eesti PTK tempel
-kleebitud 5tk Eesti 0,15 (1991) marki + kulunud CCCP tempel + tagaküljel Tallinn Eesti PTK tempel (1992)
-prinditud 5kop CCCP mark + CCCP 1989 tempel + tagaküljel CCCP tempel
-kleebitud 5kop CCCP mark + CCCP 1990 tempel
Kui ma peaks neist ühe valima, siis millise?

Küsija suu pihta ei lööda - kui nüüd ära saite naerda, siis jään vastuseid ootama :D
Mell
Posts: 115
Joined: 21.08.2007 10:01

Re: Palun nõu filatelistile kingituse tegemise kohta.

Post by Mell »

Täitsa õigesse kohta sattusid, kogujad ka selline mõistliku kiksuga rahvas, ma ei usu, et siin keegi su küsimise välja naeraks. Hmm, äkki siis kogub su peatne lähisugulane esimese päeva ümbrike, maxikaarte, on teemakoguja (mark, kaart, tempel teatud teemale pühendatud) vms. Mida soovitada - algatuseks, kuniks sugulase täpsem kogumissuund teada, läheks lihtsalt postkontorisse, kleebiks ümbrikule/ümbrikutele võimalikult palju erinevaid eesti marke (väärtusega ei maksa üle pingutada, ca välismaale saatmise tariif, EL = 1eur) ja paluks need postitöötajal loetava kalendertempliga kustutada. See minu arust siiski isikupärasem/isiklikum kui need eeltembeldatud priiuse päeva (mis muuseas tervikasi - mark trükitud postkaardile) vms esimese päeve suveniirväljaanded. Need leitud ümbrikud ka täitsa ok.
kristae
Posts: 2
Joined: 13.11.2013 14:50

Re: Palun nõu filatelistile kingituse tegemise kohta.

Post by kristae »

Aitäh vastuste eest!

Postkasti sain ka vastuse ja mõlemad on väga abiks!

Sain nii palju targemaks, et ta kogub põhimõtteliselt marke ja pole vahet kas/millise ümbriku või kaardi peal. Aga oluline on, et ei oleks lihtsalt eraldi mark vaid millegi peal ja saadetud.

Kuna ma ühe FDC juba tellisin, siis mõtlen, et ehk ei lase raisku minna ja lihtsalt postitan selle Rooma. Natuke kirjuks läheb uue margiga aga võib-olla just ilus vaadata :D

Olemasolevatest ümbrikest otsustasin valida selle, sest see tundub hea kombinatsioon taasiseseisvuse algusest:
prinditud 7kop CCCP mark + kleebitud Eesti 0,15 (1991) mark + CCCP 1992 tempel + tagaküljel Tallinn Eesti PTK tempel

Tänud veelkord ja huvitavat kogumist Teile!
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”