Erinevad margid

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
Markko
Posts: 4
Joined: 26.05.2012 19:10

Erinevad margid

Post by Markko »

Millise maa margid on enim nõutud kui anda ette valik?

Vietnam
Cuba
CCCP
France
USA
Canada
Norway
DDR
Deutche
China
India
Finland
Vatican
Poland

vihjeks veel niipalju et aastakäigud oleks 1942-1987.aalates loomadest/kaladest kuni olümpiamängudeni välja.ja seeriatena.
millise riigi margikogu oleks eelistatuim?Loomulikult määrab midagi ära ka ka tempel ja seisukord kuid esialgu piisaks ammendav vastus ka eelnevale küsimusele.
Dunamis
Posts: 73
Joined: 02.12.2011 21:35

Re: Erinevad margid

Post by Dunamis »

See on selline trikiga ehk keeruline küsimus. Kõik sõltub sellest, mis aspektist vaadata ja kelle käest küsida. Kui sa mõtled, et millise maa margid on enim kogutavamad, siis võib arvata, et vanasti olid CCCP, DDR ja Cuba - kuna neid oli lihtsalt saada, lääneriikide markidega oli keerulisem. Aga arvata on, et nüüdseks on eelistused muutunud. Kindlasti kogutakse palju USA, Canada ja Saksamaa marke, aga üsna kindel, et kõikidel riikidel on oma kogujaskond. Peale selle on muidugi palju temaatika kogujaid, kes koguvad kindlat temaatikat paljust (kui mitte kõikidest) riikidest. Muidugi ka Soome ja teised Skandinaaviamaad on väga populaarsed.
Markko
Posts: 4
Joined: 26.05.2012 19:10

Re: Erinevad margid

Post by Markko »

sõnastaks siis enda küsimust natuke ümber.
milliste riikide margid oleks hinnalisemad?
võrdlusena kas siis vanad vene või vanad USA?muidugi on seal vahe kas templite poole pealt aga kui mõlemad on tembeldatud ja hoitud ikka korralikuna ja kogutud seeriatena.
millel on väärtus enam kas üksikutel või seeriatena?
igasugune lisatarkus kuluks ära.
Dunamis
Posts: 73
Joined: 02.12.2011 21:35

Re: Erinevad margid

Post by Dunamis »

Need on taas sellised küsimused, millele pole ühest vastust. Haruldasi ja hinnalisi marke on enamiku vanade margiriikide väljalasete hulgas, seetõttu on vastus - nii ja naa. Pealegi on tõsi ka see, et marke ei koguta mitte eelkõige nende hinnalisuse pärast, kuigi selleski on oma võlu. Kes suhtub margikogumisse kui raha investeerimisse, siis sellel tasuks küll ainult väga kalleid ja haruldasi marke jahtida (mis aja jooksul väärtuses tõusevad). Kes aga kogumisest (s.t markidest endist) huvitatud, sellele ei ole ilmselt nende hinnalisus just primaarne.

Kas margisseeriad või üksikud margid? Ka siin on vastus nii ja naa. Tänapäeva temaatilise filateelia harrastajad tahavad kindlasti terveid seeriaid, aga ajaloolise filateelia puhul ei ole erilist vahet, püütakse ikka kogusse saada kõiki antud riigi või ajastu marke.
Markko
Posts: 4
Joined: 26.05.2012 19:10

Re: Erinevad margid

Post by Markko »

no elava näite küsimus siis.kui hakata aastanumbreid luubiga margi peal põrnitsema siis "targad" räägivad et 1957 on kallim kui 1968 mark.mõlemal tempel ja mõlemad spordi teemalised.kui olen uurinud ebay oksjone siis need margid mida olen siiani kõrvaleplaanile jätnud maksavad nii 1500-1900$ tk.ilusti hoitud ja tembeldatud ja tüki haaval.ja vanad spordi omad nüüd nagu olen enda albumist leidnud ca 300$-450$tk.
kus on nüüd loogika?neid kõrvale heidetud marke on mul 24tk terve seeriana,rääkimata teistest seeriatest mida pole veel hakanud uurimagi,olen lihtsalt ma enam ei teagi kelle jutu peale uurinud vene olümpia ja spordi teemat.huvi on selles et tahaks konkreetset vastust kuskilt leida millise maa vastu on huvi ja mis asi täpsemalt.isiklikult tean nende markide minuni teekäiku ja tean kust need aastakümnete jooksul on kokku kogunenud.tean seda et neid ei ostetud 10eeki tükk kokku vaid ikka kordades teiste numbrite eest.
Mind huvitab 1 korralik filatelist kes seletaks mulle nüüd lahti millise margiga ma kuhu peaks pöörduma kui tahaks reaalselt numbrit nende asjade eest saada ja kas on mõistlik neid hetkel realiseerida või mõned aastad hiljem.tahaks ka põhjendusi korralikult.
sellised vastuseid et ma ei teagi kas nüüd see või too või üldse midagi,see pole vastus ja polegi parem mõtet vastata.
Dunamis
Posts: 73
Joined: 02.12.2011 21:35

Re: Erinevad margid

Post by Dunamis »

Hehehee. Ma arvan, et minu vastused on samalaadsed, nagu teie küsimused, s.t väga hägused ja üldised. Kui te küsiksite, mida võiks maksta selle riigi see ja see mark, siis saaks ka konkreetsemaid vastuseid. Kõige mõistlikum on hankida endale vastava maa margikataloog (võimalikult värske) ja seal on hinnad enam-vähem olemas. Või tulla mõnele filatelistide kogunemisele (Tartus on näiteks järgmisel pühapäeval, Tallinnas oli just täna ja nüüd alles järgmine kord septembris) - infot leiab siit viki.filateelia.ee leheküljelt Kalendri alt. Nendel üritustel leidub kindlasti iga maa kogujaid ja nemad oskavad üksikute markide kohta täpsemat nõu anda.
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”