1. leht 1-st

Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Postitatud: 13.02.2012 20:08
Postitas Robert
Tere
Tekkis küsimus et mis nominaaliga mark kleepida laeval ? Saan aru et suunal Soome , Rootsi jne peaks vist 1€ panema kuid mis summa eest panna marke kui kaart läheb Eesti aadressile. Kelle territoorium on parvlaev ? Olen saanud kaarte nii 1€ kui ka 0,58€ väärtuses ja seda siis peale hinnatõusu. Kohale on kõik tulnud. EP info ei osanud sellele vastata :(

tervitades
Robert Jaeski

Re: Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Postitatud: 14.02.2012 13:08
Postitas Jaanus
Laev peaks olema vist topeltterritoorium (vaielge vastu, kui keegi teab teistmoodi). Et üks riik ja teine riik, mida ta ühendab. Et võid siis saata kodumaale kodumaise tariifiga ja välismaale välismaisega. Mul juhtus kunagi isegi nii rootsi suunal sõites, et administraatorile maksin kodumaise tariifi järgi, aga saadetistel olid pärast kallimad margid, sest muid neil vist polnud.

Re: Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Postitatud: 14.02.2012 22:07
Postitas Robert
Et kui topeltterritoorium siis saab ka laevalt saata Rootsi näiteks Rootsi kohaliku posti tariifi kasutades Rootsi margiga muidugi. Ja vastavalt Eesti suunal. Kas sain õigesti aru.

R

Re: Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Postitatud: 14.02.2012 22:27
Postitas Jaanus
Mulle vähemalt tundub nii. Kuigi vahetevahel on olnud ka nii, et kui ma näiteks Soome poole sõites panin Eesti aadressiga kirjad laeval posti võeti nad pärast maha ja tembeldati juba Tallinna templiga. Alati on kõige parem vormistatud kirjad viia administraatori kätte ja lasta sel ära tembeldada.
------------------
Järgneva taustal selgus, et minu inff on ainult osaliselt õige - sadamas on laev justkui topeltterritoorium, merel mitte. Nii vist?

Re: Mis nominaaliga mark kleepida laeval ?

Postitatud: 17.02.2012 13:22
Postitas elmo
Ehk on kasulik lugeda Elmar Ojaste artiklit "Post merel"
http://www.filateelia.ee/postiajalugu/post_merel.php