Mis maa

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Vasta
skater
Postitusi: 18
Liitunud: 28.04.2010 20:45

Mis maa

Postitus Postitas skater »

Tere mul siis paar marki millel mul pole õrna aimugi mis maa omad nad on ja tahaks neist üldse täpsemalt teada saada kuna kogumist alustasin 7,8 aastaselt siis ei uurinud ma neist eriti midagi aga nüüd olen 12 ja ostsin kupatuse marke kokku ja nende paari kohta mille pilt siin on tahaks infot saada
Pilt
ToivoK
Postitusi: 120
Liitunud: 03.03.2006 17:36

Re: Mis maa

Postitus Postitas ToivoK »

Cape of Good Hope - Briti asumaa (koloonia), Hea Lootuse Neem tõlgituna. Aafrikas. Need naisega kuninganna Victoria aegsed.
Standardmargid.
Transvaal - kah inglise asumaa Aafrikas. Sellel ja osadel Cape of Good Hope markidel kujutatud kuningas Edward (Victoria ja George V vahel 20saj algul).
Nippon - Jaapan.
Antigua- briti asumaa Kariibi mere piirkonnas, saareriik. Kuninganna Elizabeth II aegne.
Suriname - peaks olema endine hollandi asumaa Lõuna-Ameerikas, nn hollandi Guyana (on veel Briti Guyana ja Prantsuse Guyana).
Guyana tähendab "paljude vete maad" tõlgituna.
El Salvador on muidugi Salvador ka Lõuna-Ameerikas.
skater
Postitusi: 18
Liitunud: 28.04.2010 20:45

Re: Mis maa

Postitus Postitas skater »

aaa Tänan siin muidu veel ühed. Ma tean, et deutshe on saksamaa aga nüüd ma sain hunniku kus on juures veel mingi Bundes.

Pilt

ja siis siin et nagu wtf mis vahe neil on

Pilt
skater
Postitusi: 18
Liitunud: 28.04.2010 20:45

Re: Mis maa

Postitus Postitas skater »

kuku miks keegi ei vasta?
Jaanus
Postitusi: 739
Liitunud: 12.10.2006 10:08
Asukoht: Luua, Jõgevamaa
Kontakt:

Re: Mis maa

Postitus Postitas Jaanus »

Esimesel pildil enamasti Inglismaa (pildi keskel, maa nime ei ole, on valitseva monarhi portree) ja inglise asumaad, mida tänapäeval ei pruugi enam kaardil olla, Cape of Good Hope - Hea Lootuse Neem, Transvaal, aga margikataloogist leiab vajaliku info kätte - või internetist. Nippon-Jaapan, Magyar-Ungari, Shqiperise-Albaania.... Uuri ja puuri ise :wink:
Vasta

Mine “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”