Kuidas kindlaks teha.

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
Huviline
Posts: 16
Joined: 30.12.2009 15:47

Kuidas kindlaks teha.

Post by Huviline »

Olen alles algaja filateelia alal ja oleks selline küsimus targematele. Et mida tähendab kataloogis selline termin nagu "vertically laid paper" ja "Horizontally laid paper". Kuidas ja mismoodi neid kindlaks saab teha?
Tänan vastuste eest
ToivoK
Posts: 120
Joined: 03.03.2006 17:36

Re: Kuidas kindlaks teha.

Post by ToivoK »

Tere,
Lihtsamalt seletatuna paistavad trükitehnika eripära tõttu paberil vastavalt kas vertikaalsed või horistontaalsed triibud kui hoida marki vastu valgust. Saksa keelesena terminid "waagerecht/senkrecht gestreiftes Papier".

Toivo
Huviline
Posts: 16
Joined: 30.12.2009 15:47

Re: Kuidas kindlaks teha.

Post by Huviline »

Ehk siis nagu ma aru saan on nii, et kui margil on vertikaalsed triibud vastu valgust vaadates siis on ta wertikally laid paper ja kui horisontaalsed siis horizontally laid.
Huviline
Posts: 16
Joined: 30.12.2009 15:47

Re: Kuidas kindlaks teha.

Post by Huviline »

Kui nüüd näiteks vaadata mõnda tsaari aegset marki vastu valgust siis tundub nagu oleks seal vesimärkidena need triibud sees. Vastavalt siis kas horisontaalselt või vertikaalselt. Kas see ongi? või sain ma ikka valesti aru :lol:
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”