Huvitav mark (Jõuluvana)

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Vasta
siim
Postitusi: 3
Liitunud: 27.01.2008 20:56
Asukoht: Tartu

Huvitav mark (Jõuluvana)

Postitus Postitas siim »

Tere!

Leidsin ühe huvitava Kanada margi, millele on eesti keeles kirjutatud "JÕULUVANA"

Pilt

Hiljem leidsin veel sarnase kujundusega margi kirjaga "WEIHNACHTSMANN". Ilmselt on tegu Kanada jõulumarkide seeriaga, milledele on erinevates keeltes kirjutatud sõna jõuluvana. Aga äkki oskab keegi veel midagi huvitavat selle seeria kohta rääkida? Kas see mark on Eestis haruldane?

Pilt

Eestikeelse kirjaga marke on mul 2 tükki. Kas neid oleks mõtekam säilitada ümbrikul või lahti leotatuna? Kas keegi oleks muidu ühest sellisest huvitatud?

Ümbrik ise on selline:

Pilt
elmo
Administraator
Postitusi: 4111
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Huvitav mark (Jõuluvana)

Postitus Postitas elmo »

Selgituseks postituse autorile. Millegipärast viited piltidele ei toiminud ja seetõttu kopeerisin pildid filateelia.ee alla ning kärpisin neid veidi.
siim kirjutas:Leidsin ühe huvitava Kanada margi, millele on eesti keeles kirjutatud "JÕULUVANA"
...
Hiljem leidsin veel sarnase kujundusega margi kirjaga "WEIHNACHTSMANN". Ilmselt on tegu Kanada jõulumarkide seeriaga, milledele on erinevates keeltes kirjutatud sõna jõuluvana. Aga äkki oskab keegi veel midagi huvitavat selle seeria kohta rääkida?
Selle sarja kohta võiks lisainfot vaadata Canadian Postal Archives
http://www.collectionscanada.ca/postal- ... dex-e.html
veebilt
http://www.collectionscanada.gc.ca/arch ... 320_e.html

Margisarja ilmumise ajal ja vahetult selle järel (talv 1992/1993) oli sellest margist ka Eesti ajakirjanduses juttu. Väljaannete veebiarhiivid nii kaugele ei ulatu ja seetõttu jääb sobiv link siinkohal lisamata.
siim kirjutas:Kas see mark on Eestis haruldane?
Ei ole haruldane.
siim
Postitusi: 3
Liitunud: 27.01.2008 20:56
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas siim »

Tänud vastuse eest! Jälle natuke targem:-)
Vaido
Postitusi: 142
Liitunud: 19.08.2004 02:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Huvitav mark (Jõuluvana)

Postitus Postitas Vaido »

siim kirjutas:Eestikeelse kirjaga marke on mul 2 tükki. Kas neid oleks mõtekam säilitada ümbrikul või lahti leotatuna? Kas keegi oleks muidu ühest sellisest huvitatud?
Elmo küll vastas üldiselt, aga mitte sellele küsimusele... margid ise on suht tavalised (ehk kohaliku kirja tariif), nii et igal juhul oleks targem säilitada ümbrik tervikuna... kena margipaar kirja peal ja vist 84c oli siis Kanadast Eestisse ka õige tariif, nii et igati korralik postiajalooline asi Vello Salo poolt saadetuna:-) ... kui tahad, siis ma võin samasuguse ja nii mõne muu leotatud margi selle ümbriku vastu vahetada...
See mark tekitas palju jutuainet ka kohalikus Kanada pressis, sest Jõuluvanal piip hambus:-)...

Seda AIR ESTONIA lipikut olen ma varem ka kusagil tähele pannud, aga ehk keegi värskendaks mälu selle päritolu kohta:-)...
Vasta

Mine “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”