4462 - Louis Braille' 200

Info postmarkide kohta, mis on valminud kasutades Eesti Posti teenust Minu Mark
Post Reply
Kaljukits
Posts: 60
Joined: 04.11.2008 12:51
Location: Keila
Contact:

4462 - Louis Braille' 200

Post by Kaljukits »

Head uut aastat kõigile!

Postimees http://www.postimees.ee/?id=64863
ERR.ee: punktkirja leiutaja sünnist möödus 200 aastat
04.01.2009 19:39
Täna tähistatakse punktkirja leiutaja prantslase Louis Braille' 200. sünniaastapäeva, Eesti Post lasi Braille' auks käibele ka postmargi.
AK klipis näidati Minu Marki. Eesti Posti väljaandmise plaanis seda aga ei ole. Pole ka ühtegi teist Minu Marki.
Kas keegi teab, mis värk on?

EDIT: Ise küsin, ise vastan. Eesti Postist vastati, et nimetatud Minu Mark oli Eesti Pimedateühingu poolt tellitud ja sel aastal ei pidavatki Minu Marki Eesti Posti kronoloogiasse tulema. Seega vale uudis -käibele pole midagi nagu lastud...
Lugupidamisega,
Tõnis
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Louis Braille' 200

Post by elmo »

Tegemist on Minu Margiga, kuid meedia oli sellest rääkides ebatäpne ning tekitas segadust.
Järgnevalt paar väljavõtet filateeliauudiste listist.

6. detsember 2008. a. 18:52
[filateelia:3230] Louis Braille juubelimark
Tere
Eelinfoks
4. jaanuaril 2009. a. ilmub Minu Margina punktkirja looja Louis Braille 200ks juubeliks kujundatud logoga mark.
Margid on trükkimisel ja neid valmistatakse 101 poognat nominaaliga 5.50.
Seda marki on võimalik filateeliahuvilistel soetada endale 1 poogna kaupa (üksikult ei saa). Jagatakse vaid kahes kohas: Braille juubelipäeval Tallinnas Viru keskuse aatriumis ja Tartus Tasku keskuse aatriumis 4. jaanuaril kella 11-18ni.
Markide müüki ei toimu. Kes teeb annetuse Louis Braille klubi korjanduskasti summas 250 krooni saab endale ka margipoogna. Kui annetate aga 500 krooni saate 2 poognat jne.
Kogutud rahaga toetatakse punktkirja looja kodumuuseumi Prantsusmaal ja eesti pimedaid õpingutes ja projektides.
Kui marke peaks mingil põhjusel üle jääma siis saab neid hiljem Eesti Pimedate Liidust tingimusel, et olete teinud annetuse sihtarvele.
Lisainfo telefonil 53 838 129 või e-postil janar@laegas.ee
logo on näha veebikodus http://braille.laegas.ee
Ootame koguma ja toetama nägemispuudega inimesi.
janar vaik
MTÜ jumalalaegas
2. jaanuar 2009. a. 11:59
[filateelia:3271] pühapäeval Louis Braille mark
Tere ja head uut aastat.
Tuletame meelde järgmist uudist:
Sel pühapäeval 4. jaanuaril 2009. a. ilmub Minu Margina punktkirja looja Louis Braille 200. sünniaastapäevaks kujundatud logoga mark.
Marke on valmistatud 101 poognat nominaaliga 5,50 krooni.
Filateeliahuvilistel on võimalik soetada marke poognakaupa. Tehes 4. jaanuaril kella 11-18 Tallinnas Viru keskuse aatriumis ja Tartus Tasku keskuse aatriumis toimuval teabepäeval 250 kroonise annetuse Louis Braille klubi korjanduskasti, saategi endale komplekti mis koosneb 1 margipoognast ning väikesest ümbrikust millel on mark ja ürituse tempel. Mõlemad asjad on A4 ümbrikus millel samuti ürituse tempel.
Kogutud rahaga toetatakse punktkirja looja majamuuseumi Prantsusmaal ja võimalusel ka nägemispuudega noorte õpinguid.
Kui marke peaks teabepäeval üle jääma, siis saab neid hiljem Eesti Pimedate Liidust tingimusel, et olete teinud annetuse sihtarvele 333 807 810 005 Sampo Pangas. Selgitusse märkida oma nimi ja tekst: Annetus Louis Braille klubile.
Ootame koguma marke ja toetama nägemispuudega inimesi!
Marki saab vaadata siin:
http://braille.laegas.ee/?sisu=uudised&neg=&tekst=
Lisainfo telefonil 53 838 129 või e-posti aadressil janar@laegas.ee
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Louis Braille' 200

Post by elmo »

Nagu Tõnis eespool vihjas, käsitles Rahvusringhääling 4. jaanuaril seda juubelit ja Minu Margi väljaandmist. Ise juhtusin seda nägema õhtuses Aktuaalses Kaameras. Näidati Minu Marki ja räägiti, et Eesti Post on juubeli puhul välja andnud postmargi. Paraku tekitas see sõnum vähem tähelepanelike vaatajate seas ka veidi segadust. Järgnevate päevade kestel on õige mitu kogujat minu poole pöördunud küsimusega: mis margi väljaandmisega on tegu. Sellest tulenevalt tuleks Minu Markide ilmumise teavitamisel püüelda suurema täpsuse poole.

Jutuks olnud videolõigu (Epp Alatalu) leiab huviline ka ERR veebilt
http://uudised.err.ee/index.php?0534915
04.01.2009 - Punktkirja leiutaja sünnist möödus 200 aastat

Otsige üles, vaadake ja otsustage ise ...

xxx

Järgnevalt veel üks teemakohane listisõnum. Kiitus Janarile, kes on filatelistide teavitamise osas väga asjalik ning hoolikas olnud! Loodetavasti saab see tasutud ettevõtmise õnnestumisega.

8. jaanuar 2009. a. 15:10
[filateelia:3281] Braille juubelimargi viimased poognad
Tere head filateeliahuvilised ja head jätkuvat
4. jaanuaril Minu Margina ilmunud punktkirja looja Louis Braille juubelimarki on veel järgi mõnikümmend poognat. Kel huvi siis meeldetuletusena infoks, et marki saab komplektina, mis sisaldab väikest ümbrikut margiga ja ürituse templiga ning margipoognat. Kõik nad on A4 ümbrikus mida siis soovijatele peale tasumist postiga saame saata.
Saamiseks tuleb teha annetus Pimedate Liidu sihtarvele ja peale tasumist ning meile oma andmete edastamist panemegi margid teele. On rõõm tõdeda, et huvi selle vastu on olnud päris suur. Väike boonus on asjal ka, nimelt on väikesel ümbrikul olev mark kustutatud 4. jaanuaril. Põnev sellepoolest, et tol päeval ei olnud teadaolevalt lahti ükski postkontor. Ümbrikul on saaja koht tühi ja soovi korral võite sinna ise midagi kirjutada. Komplekti hind on 250 krooni ja see sisaldab saatmiskulu.
Mark ise on nähtav siin
http://braille.laegas.ee/?sisu=uudised&neg=&tekst
ploki seerianumber on 0004462.
Kel tekkis huvi siis kirjutage janar@laegas.ee või helistage 53 838 129.
terv
janar laekast
Kuna nüüd on teatavaks saanud ka Minu Margi number, siis lisasin selle ka viki.filateelia lehele
http://viki.filateelia.ee/index.php?tit ... 00-0004999
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Louis Braille' 200

Post by Jaanus »

Minu teada on olemas 3 "ametlikku" Minu Marki - Tallinn, Tartu Ülikool ja Narva linnus.
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

4462 - Louis Braille 200

Post by Jaanus »

Eesti Braille ühing lasi oma juubeliürituste sarjas muuhulgas välja ka Minu Margi:

Image

ja ümbrik ka

Image

-vabandust, eelpool listis oli ka kirje, aga see oli kujunenud ilma pildita jutunurgaks
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: 4462 - Louis Braille 200

Post by elmo »

Jaanus wrote: -vabandust, eelpool listis oli ka kirje, aga see oli kujunenud ilma pildita jutunurgaks
Arvan, et pole hea plaan teha ühe margi kohta mitu teemat. viki.filateelia.ee tabelis on ka lihtsam viidata ühele foorumiteemale. Seetõttu liitsin need teemad ja korrigeerisin teema pealkirja.
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: 4462 - Louis Braille' 200

Post by Jaanus »

tore, nüüd on siin margi number ja pilt nagu meil tavaks.
Post Reply

Return to “Minu Mark”