1. leht 1-st

PÄRNU POSTKONTOR / SAATEKULU TASUTUD + POSTITUVI

Postitatud: 20.06.2009 23:46
Postitas Peeter Pärn
Kategooria: Eesti Posti regionaalne ajutine tervikasi.

PÄRNU POSTKONTOR / SAATEKULU TASUTUD + POSTITUVI või ilma selleta.

Seda templit on kasutatud ka sularahas tasumise juures.

Pertti Hujala andmetel kasutati POSTITUVI ja .....SAATEKULU TASUTUD templeid esmakordselt 04.10.1991.a, kui postkontoris olid margid otsa saanud. Rohkem neid templeid 1991 aastal ei kasutatud. Kas see väide on õige, ei tea kinnitada ega ümber lükata. Kuid 1991 a kustutusega on seda ikka vähe liikvel.
Küll aga esineb palju võltsinguid, kus kustutustempli kuupäev on 04.10.1991.a. Võltsingutel esineb nii varasemat kui ka hilisemat kuupäeva. Kahtlus on, et kalendertemplit sai mõni filatelist kasutada vabalt, oma äranägemise järgi ja seda ka võltsingute tegemisel.

Siinkohal olen huvitatud informatsioonist – kas 1991 a kasutati reaalpostis nimetatud templit veel või on P.Hujalal õigus, kui ta väidab, et 1991 a. neid templeid rohkem ei kasutatud kui 04.10.1991.a.
Olen ise arvamusel, et filatelistlikke saadetisi siiski eksisteerib.

Templite põhikasutus oli 1992 a alguses – jaanuaris, veebruaris, märtsis ja aprillis. Nii lihtkirjadel kui tähtsaadetistel. Pole ise juhtunud hilisemat kasutust nägema – informatsioon (pildid) teretulnud, kui kellelgi on olemas hilisem kasutus.

Eksisteerib veel venekeelse kirjaga tempel ПЯРНУ ПОСТКОНТОР / РАСХОДЫ ОПЛАЧЕНЫ koos postituviga. Väidan kindlalt seninähtu kohta, et venekeelse kirja juures kasutatud postituvi on võltsing – see annab aluse pidada venekeelset templit samuti võltsinguks. Igal juhul kui tervikust üks osa on võltsing, siis ei saa lugeda tervikut õigeks – seega on kogu tervik võltsing.
On väidetud, et venekeelne tempel on olemas – oli mõeldud saadetistele Venemaale. Momendil olen selles suhtes skeptiline. Jällegi, kui on olemas kellelgi pildimaterjali, oleksin huvitatud.
Samas võiks või peaks esinema siis ka inglisekeelne – kirjad läände.
Venekeelse templi juures on mõned kasutanud väljendit „fantaasia“ – on selline sõnakasutus võltsingu leebem variant? Julgen siinkohal nendele võrdusmärgi vahele asetama – fantaasia=võltsing.

Ise olen neid kogusse paigutanud tariifide, igasuguste segafrankatuuride ja käsitsi märkuste järgi.

Re: PÄRNU POSTKONTOR / SAATEKULU TASUTUD + POSTITUVI

Postitatud: 20.06.2009 23:49
Postitas Peeter Pärn
pildid võltsingutest

Re: PÄRNU POSTKONTOR / SAATEKULU TASUTUD + POSTITUVI

Postitatud: 20.06.2009 23:54
Postitas Peeter Pärn
veel pilte - valmistatud tervikasjale on lisatud 60 8kant kummtempel ja valge ümbrik (ei ole NLiidu alus).

Re: PÄRNU POSTKONTOR / SAATEKULU TASUTUD + POSTITUVI

Postitatud: 13.11.2009 22:05
Postitas Peeter Pärn
Hiljuti ostsin osta.ee oksjonilt ümbriku, mille saatja on Sindi Tekstiilivabik. Postimaksu tähistab Pärnu Postkontori sildtempel SAATEKULU TASUTUD. Kustutatud on see Sindi kalendertempliga. See kinnitab, et Pärnu Postkontor valmistas klientidele SAATEKULU TASUTUD ümbrikuid ette ehk tegi (era)tervikasju. Tiraaž on teadmata.