1. leht 1-st

TARTU POSTITUVI

Postitatud: 01.06.2009 20:17
Postitas Peeter Pärn
Ümbrikud. Kohalikud ajutised tervikasjad. Tiraaž 10 000 tk. Kaks varianti - kujutis ja tekst on jämedate joontega, kujutis ja tekst on peente joontega. Kuidas tiraaž nende vahel jaguneb, pole teada. Või teab keegi?

Üks tähelepanek - nominaalist paremale jääb punast värvi täpid. Ja neid on kahel viisil - üks suurem üksikult ja kolm väiksemat üksteise all. Mina nimetasin neid täpikesteks - on neil mingi muu nimetus olemas?

Nende täpid pidid tähendama, kes oli frankeerimismasina taga - üksik suur täpp - Tartu Peapostkontori ametnik Vladimir Grišakov, kuid kolme väikese täpi tegemise ajal masina taga oli, seda mina ei tea. Teab ja oskab keegi rohkem kommenteerida?

Eesti Filatelist nr 27 (1998), lk 152 ja 153 on nimetatud veel, et seda frankotrükki on tehtud veel kohalikult valmistatud ümbrikutele. Motiiv Tartu ülikooli rajaja Gustav II Adolfi ausamba taasavamine 23.aprillil 1992, tiraaž 200 tk. Minu kogus on neid ümbrikke kahte erinevat tüüpi. Üks on valgel paberil ja klapp tagaosas on terava otsaga, teine on tumedal (pruunem) paber ja klapp on ümara otsaga. Kuidas tiraaž nende vahel jaguneb, ei tea.

Re: TARTU POSTITUVI

Postitatud: 01.06.2009 20:20
Postitas Peeter Pärn
Aadressjoonte ja venekeelse tekstiga N Liidu ümbrikutel.