Filateelianäitus "Helisevad margid" Tartu Linnaraamatukogus

Teated parajasti päevakorral olevatest sündmustest ja uudistest, mis filatelistidele Eestis huvi võiks pakkuda
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 4128
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Filateelianäitus "Helisevad margid" Tartu Linnaraamatukogus

Postitus Postitas elmo »

Samuel Golumb annab teada:
Pilt

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu
https://www.luts.ee/
https://www.facebook.com/tartulinnaraamatukogu
elmo
Administraator
Postitusi: 4128
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Filateelianäitus "Helisevad margid" Tartu Linnaraamatukogus

Postitus Postitas elmo »

Samuel Golomb saatis ülevaate näitusest ja selle avamisest
Helisevad margid Tartu linnaraamatukogus

18. jaanuaril avati Tartu linnaraamatukogus järjekordne Virumaa koguja Samuel Golombi marginäitus. Sellel korral on väljas ligi 50 näituselehte, mis „tõeliselt helisevad“.

Tegemist on postmarkidega, ümbrikutega, postkaartidega ja eritemplitega, kus kujundusliku motiivina on kasutatud muusikateoste noodifragmente või stseene ooperitest ja ballettidest. Näituse eksponaatideks on üle 150. postmargi, Esimese Päeva Ümbriku, postkaardi ja eritempli.
Näituse koostaja koos muusikaliste postmarkidega tutvustab ka muusikateose sisu ja loomiselugu.
Näituse avamisel mõned esindatud postiväljaanded tõesti „helisesid“. Avamise kontserdil astusid lavale Setu laulikud Õie Sarve juhendamisel (Eesti postiplokk Seto Leelo aastast 2013), viiuldaja ja orkestri „Fokstrot“ juht Natalie Vinitskaja (Eesti postmark Raimond Valgre 100 aastast 2013), akordioniansambel kooseisus Aavo Otsa ja Olga Kostjukovitš (Johann Straussi 100. aastapäevale pühendatud Saksamaa postmark, 1999 ja Läti disaineri Vera Keidane kujundatud ümbrik valssi „Ilusal sinisel Doonaul“ noodifragment).
Veel panid postmargid helisema Tartu II muusikakooli noored muusikud, kes eelnevalt tutvusid näituse kavaga ning valisid harjutamiseks ja esitamiseks neile meeldinud teose.
Klaveriansambel kooseisus Stiven Sikut ja Robert Ljutov esitasid pala „Papageno kellukestega“ Wolfgang Amadeus Mozarti ooperist "Võluflööt (Georg Ots Papageno osas ooperis „Võluflüüt“. Kirjastuse Eesti Raamat postkaart aastast 1980 ja stseen ooperist „Võliflööt“ Mongoolia (1981) ja Ungari (1967) postmargil).
Kleveriõpilane Polina Saar valis esinemiseks Vladimir Šainski Krokodill Gena laulu (N. Liidu postmark sarjast „Tuntud multifilmid“, 1988). Margikontserdi lõpetasid noored tantsijad folkrühmast, kelle Kaera Jaan tuli otse Eesti Posti eritemplilt „Ülemaaline võistutantsimisepäev Kaera Jaan“ (Võnnu, 2003).
Samuel Golomb on eelnevatel aastatel eksponeerinud Tartu linnaraamatulogus näitust „Eesti kirjanikud postmarkidel“ ja „Muusikapillid ja filateelia“.
Helisevad margid jäävad raamatukogu näitusegalerii seintele kuni 18. veebruarini.
Samuel Golomb on saanud juba kutse esponeerida helisevaid marke Pärnus, Rakveres ja Tapal.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Vasta

Mine “Parajasti päevakorral”