1. leht 1-st

Raamatud ja postmargid jutustavad Eesti kirjandusest

Postitatud: 24.04.2012 19:56
Postitas elmo
[filateelia:5145] Raamatud ja postmargid jutustavad Eesti kirjandusest
4.04.2012 19:30
Sõmeru Raamatukogu
http://www.someru.ee/
Pressiteade 22.märts 2012
http://www.someru.ee/index.php?id=&op=r ... =373[quote]
Sõmeru raamatukogu: raamatud ja postmargid jutustavad Eesti kirjandusest

Eesti Lugemisühing tähistab tänavu kevadel ühingu 20. sünnipäeva, mille raames on kavas erinevad üritused raamatukogudes üle kogu Eesti ühise pealkirja all "Loeme südamest!".

Ürituste sarja kuulub ka Sõmeru raamatukogu perepäev, mis toimub 14. aprillil. Perepäeva üheks osaks on koguja Samuel Golombi filateelianäituse „Ümbrikust järjelugeja raamatu vahel. Sõmeru raamatu- ja Samuel Golombi margikogu ühel riiulil“ avamine.

Näitus koosneb ligi 50 filatelistlikust eksponaadist (esimese päeva ümbrikud, markeeritud ümbrikud, postkaardid, eritemplid ja postmargid), mis annavad ülevaate Eesti Posti väljaannetest eesti kirjanduse teemadel. 1911.aasta postkaardid on vanimad eksponaadid, kõige värskem aga Oskar Lutsu selle aasta alguse juubeli postmark. Näitusel on väljas Tartu Filatelistide Seltsi tellimusel valmistatud ümbrikud ja postmargid sarjast „Tartu ausambad“, kus MINU MARK postmarke on trükitud kõigest 2 poognat, ehk 36 tk.

Näituse avamisel selgitab koguja Samuel Golomb filatelistlike termineid ja näituse materjalide valikud. Filatelistlike materjale toetavad teemakohased raamatud ja ajakirjad Sõmeru raamatukogust.

Näitus jääb avatuks alates 9.aprillist kuni kuu lõpuni. 9. - 14. aprillini on kavandatud ka terve rida üritusi, seoses Sõmeru valla 20. juubeli tähistamisega.

Samuel Golomb tegeleb kogumisega üle 44.aasta. Tema kogudes on postmarke, postkaarte, münte, ajalehti ja usuteemalisi raamatuid. Eelmise aasta suvel näitas kogenud koguja mereteemalisi postmarke Toila Merepäevade raames kohalikus raamatukogus, enne seda on olnud näitus Rakvere raamatukogus – Virumaa linnad markidel. Samuel Golomb tegeleb kogumise populariseerimisega avaldades teemaartikleid ja esinedes koolides loengutega.

Lisainfo:
Imbi Klein, Sõmeru raamatukogu juhataja
Tel 3220850
somerurk@someru.ee

Samuel Golomb, koguja aastast 1967
Tel 55901782
samuel@golomb.ee
[/quote]Nüüd saatis Samuel paar pilti näituse avamiselt:

Pilt

Pilt