osta oksjon weineri nimekiri

Teated parajasti päevakorral olevatest sündmustest ja uudistest, mis filatelistidele Eestis huvi võiks pakkuda
Post Reply
arles
Posts: 1
Joined: 13.01.2007 23:30

osta oksjon weineri nimekiri

Post by arles »

Tere listikaaslased.
Asetasin Osta oksjonile, nähtavasti J. Bleyer’i kuulunud köidetud I. Weiner’i „Eesti postmarkide, tervikasjade ja ajutiste postitemplite nimekiri“.
Ootamatult sattusin hr. A. Tageli ebasõbraliku ründe alla. Oksjoni küsimuses #I väidab ta, et nimetatud ese kuulus Postimuuseumi kogudesse. Selle väitega seadis ta kahtluse alla minu õiguse antud esemele, ehk siis olen asetanud oksjonile minule ebaseaduslikut kuuluva eseme. Kui süveneda J. Bleyer’i teksti, köite esimesel lehel: „ 1962.a. ilmus ….“ Siis ei saanud ese ajaliselt kuuluda muuseumile.
Nüüd edasi - nagu pea kõik nii ka mina arvan, et nimekiri võiks kuuluda muuseumile.
Minu küsimus teile head listikaaslased (kelledest paljud on ise suuremad või väiksemad filatelistliku materjaliga kauplejad):
miks sunnitakse mind oksjonit tühistama ja ja kinkima nimetatud ese muuseumile.
miks toetatakse inimest, et ta saaks osta oksjonilt eseme alghinnaga.
Lisa I: hr. A. Tageli meili osa minule:
„….. pakkusin selleks, et see trükis alghinnaga kätte saada ja üle anda Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseumi osakonnale… „
Lisa II: hr. Peeter Pärna meili listikaaslastele :
„Kuna tean kasutajat nimega m.a.nic, siis äsja saatsin talle meili, kus tegin
talle ettepaneku mitte osaleda oksjoni edasisel pakkumisel. Kas ta mind
kuulda võtab, on iseasi. „
Minu jaoks absoluutselt ennekuulmatu ja vastuvõetamatu ettepanek. Lugupeetavad härrad, osalege oksjonil, võitke oksjon (kui hind läheb väga kõrgeks siis ühinege) ja kui vajalikuks peate tehke kingitus muuseumile.
Kindlasti on ERM Postimuuseum ostnud ja ostab edaspidi turult vajalikku materjali oma kogude jaoks.
Arvan, et üks ilus ja õige soov - teha kingitus muuseumile on läinud nimetatud härrade läbimõtlematu tegevuse tõttu hoopis väärale rajale.
Igaüks omab õigust oma arvamusele ja mina pean nimetatud härrade käitumist kui eseme ebasõbralikuks ülevõtmis katseks ja katsele üleskutsumisele. Kahju.
Ja lõpuks – häid tegusid ärge tehke ebaausate võtetega.
Ja nüüd õhtul saabub meil kus keegi „antsal5“ teatab, et kataloog on pakkumisele avatud !?!
Kes on need härrad kes sulgevad ja avavad võõraid oksjone.
Post Reply

Return to “Parajasti päevakorral”