1. leht 1-st

postitusõigus ainult sisselogitud kasutajatele?

Postitatud: 31.07.2006 10:15
Postitas elmo
Head huvikaaslased!
Ma ei tea, kui palju olete märganud meie foorumis täiesti teemaväliseid reklaampostitusi. Olen püüdnud foorumit hoolega jälgida ning need avastamisjärgselt kohe kustutada. Tundub, et selline postituste lisandumine toimub kord suurema ja kord väiksema intensiivsusega, kuid järjest harvem tuleb ette päevi kus seda üldse ei esine.
Seetõttu kaalun piirangu lisamist foorumile -- sõnumite postitamise eelduseks olgu kasutaja registreerimine ja foorumisse sisse logimine.

Enne ettepaneku teoks tegemist ootaks kommentaare ja arvamusi.

Sellisel piirangul on kindlasti vähemalt kaks puudust:
1) mittefilatelistidel on filateelia-alast nõu keerulisem küsida
2) mittefilatelistidel, kes mingil põhjusel foorumit lugema juhtuvad oleks keerulisem infot täiendada-täpsustada (näiteks erikujundusega kalendertempli kasutajatel oleks põhimõtteliselt oma templi foorumiteema alla sobiv postitada templi kasutamisvõimaluste kohta teateid ja selgitusi)

Foorumiga liitumine on piiranguta ja filatelistidel ning postitöötajatel on mõistlik end liikmeks registreerida. Registreeritud kasutaja jaoks on suureks eeliseks valida ühe klikiga pärast sisselogimist teemade nimekirja, mis on lisandunud või mida on täiendatud pärast eelmist logimist. Uskuge, see hoiab tublisti aega kokku ning võimaldab käepäraselt end kursis hoida foorumisse lisanduvaga.

Kordan veelkord -- ootan kasutajate arvamusi ja kommentaare ja mida kiiremini need laekuvad seda parem. Kui veenvaid vastuargumente kiirelt ei laeku, siis saab piirang postitamisele lisatud.

Postitatud: 01.08.2006 12:26
Postitas rain
Mainiks siin kohal ka eraldi ära selle, et foorumi lugemise osas mingeid muudatusi ei tule - küsimus on ainult selles, kas mitte registreerunud kasutajad saavad foorumisse postitusi ja teemasid lisada või mitte.

Ja mina arvan, et seda peaks tegema, kuna see on siiski küllaltki aeganõudev ja tüütu pidevalt foorumil silm peal hoida ja seda suvalisest läbust puhtana hoida - see oleks samm sellest vabanemise suunas. Mõningase mugavuse hinnaga muidugi.

statistika

Postitatud: 02.08.2006 21:33
Postitas elmo
Head lugejad,
olin täna ca 12 tundi arvutist eemal ning selle aja jooksul lisandus foorumisse 7 postitust külalistelt, millest üks oli asjalik ja kuus tükki rämps.
Päris tüüpiline jaotus viimasel ajal.

statistika

Postitatud: 03.08.2006 09:33
Postitas elmo
Järgmine 12 tundi lisas 4 rämpspostitust ja ei ühtki asjalikku.

statistika

Postitatud: 03.08.2006 21:37
Postitas elmo
Järjekordne 12 tunnine periood tõi kaasa 13 rämpspostitust -- seega rohkem, kui eelmised 24 tundi.
Lisaks selle teema alla tehtud statistika-postitustele lisandus foorumisse ikka mõni muu postitus veel ka. Muidu kujuneks sellest rämpsu vastasest võitlusest suisa foorumi peateema.

statistika

Postitatud: 04.08.2006 09:42
Postitas elmo
Ikka rohkem, kui eelmine periood. Viimase 12 tunni jooksul tehti rämpspostitusi 14 ja seda vaatamata sellele, et olen nende saatjaks olnud IP-aadresse usinasti "musta nimekirja" lisanud.

Postitatud: 04.08.2006 23:37
Postitas rain
Nüüdsest peab selleks, et foorumisse teemat lisada või olemasolevasse teemasse postitada olema kasutajaks registreeritud, kuna foorumi spämmimine on muutunud viimasel ajal väga intensiivseks ja selle vastu võitlemine on tüütu ja aega nõudev.

Kõikvõimalikest probleemidest sisse logimisel ja kasutajate tegemisel võib julgelt kirjutada aadressil dragut@hot.ee või info@filateelia.ee.

Postitatud: 05.08.2006 09:04
Postitas elmo
Kõigepealt statistikaülevaate lõpetuseks -- eile päevaseks rämpspostituste arvuks 12 tunni jooksul kujunes 18.

Täna hommikuks polnud lisandunud ainsatki :-)

Kuna mõned teemad muutusid millegipärast rämpspostitajate lemmikuteks, siis hakkasin mingil ajal neid postitamiseks sulgema. Täna hommikul tegin nad kõik jälle lahti. Loodetavasti leidsin kõik üles. Palun lahkesti teada anda, kui mõne avastate -- tegelikult ei peaks praeguse seisuga postitamiseks suletud teemasi meie foorumis olema.