1. leht 1-st

foorum ja list

Postitatud: 16.08.2004 00:50
Postitas elmo
Head huvikaaslased!

Käesolevaga läheb käima meile teadaolevalt esimene eestikeelne filateeliateemaline foorum. Tekib üks täiendav infovahetuse võimalus, millel võiksid olla mõned eelised juba 1997. aasta jaanuari lõpust saati püsivalt toimiva filateeliauudiste postiiloendi või listi ees
hobi.filateelia@lists.ut.ee

Näiteks kui listis kõik sõnavõtmised jõuavad kõigi lugejate postkasti, kus lugeja saab valikut teha soovi korral vaid pealkirjade järgi, kui pole aega kõike üle vaadata. Paraku pole listi sõnumite pealkirjad tihti sisuga seotud. Foorumis on võimalik teemasi hõlpsamini jaotada ning organiseerida ning kasutajal võiks olla lihtsam olenevalt olukorrast valida, mida ja kui pikalt lugeda.

Oluline erinevus on ka see, et foorum on vaba kõigist e-postiga seotud muredest. Viimase aasta kestel pole neist vist keegi päris puutumata jäänud.

Ka arhiiv on foorumi puhul kogu aeg üle veebi kasutatav.

Kindlasti aga jääb ka eelpool nimetatud list edasi toimima.

Nüüd küsimus, mille kohta arvamusi küsin: mida peaks edaspidi eelistatult käsitlema listis ja mida foorrumis?

Elmo Viigipuu

Milleks foorum?

Postitatud: 18.08.2004 23:31
Postitas Heino Nurmberg
Mis otstarve on foorumil? Millised on teemad mida listis arutada ei saa? Ma ise praegu ei oska ette kujutada, et oleks filateelia-alaseid teemasid millest filatelistid ei hooliks. Kui hakata filateeliat lahkama kitsamateks huvialadeks, tekiks kindlasti halle tsoone mis katavad mitut osa. Siis tuleks teadet mitmes eri osas korrata

Jään esialgu äraootavale seisukohale.

Postitatud: 21.08.2004 11:57
Postitas rain
Foorum võiks olla lisaks listile veel üks võimalus filatelistidel üle interneti omavahel suhelda. Võimalik, et selle peale tekib kohe küsimus, et kas sellist võimalust on vaja - sest tõepoolest saab listis kõik teemad arutatud ja info vahetatud. Seepärast katsun järgnevalt natuke selgitada, mis ajendas üldse foorumit püsti panema.

Esiteks - varasema info kättesaadavus on foorumis selgelt parem. Siin on olemas otsing. Samuti saab mugavalt läbi lugeda mingi teemaga seotud vastused. Listi puhul on see ka põhimõtteliselt võimalik, kuna listi arhiiv on täiesti olemas. Kuid see on küllaltki tülikas.

Foorumit võib pidada ka kaasaegsemaks ja nö. noortepärasemaks. Ma olen veendunud, et noored on foorumitega palju paremini tuttavad kui listidega. Mis omakorda teeb neile vastava teemalise info kättesaadavamaks ja ma ei leia et see halb asi oleks

Samuti saab üpris kerge vaevaga ülevaate sellest, millest foorumis juttu on ja mis teemasid käsitletakse. Selleks ei pea ilmtingimata registreeruma. jällegi listi puhul täitsa võimalik, kuid tülikas. Minu teada ei ole listi arhiiv ilma registreerumata üldse kättesaadav.

Kindlasti ei ole olemas selliseid teemasid, mida saab ainult foorumis arutada ja listis arutada ei saa. Aga ma usun, et on teemasid, mis mõnele pakub huvi ja mõnele mitte. Nö. hallide tsoonide tekkimise oht tekiks antud hetkel listi ja foorumi vahel, kuna alamfoorumeid hetkel ei ole just palju, mis filateelia teema kitsamateks huvialadeks jaotaksid, nii et foorumis ei saa tekkida eriti olukorda, kus peaks oma küsimuse/teema paigutama mitme erineva alamfoorumi alla.

Ma loodan, et see natuke vastas Heino Nurmbergi postile.

Postitatud: 22.08.2004 11:24
Postitas elmo
Hetkel on filateelia.ee veeb veel sisuliselt käivitamata. On ka veel teisi ühistöö projekte, mis vähemasti esialgu filateelia.ee all käivituvad. Foorum võiks kõigile neile olla toetavaks mõttevahetuskeskkonnaks. Küllap siis saab ka selle otstarve paremini mõisteatavaks.

Igal juhul pole hetkel kavas listis arutamist kuidagi piirata. Igasuguste teadete (uued margid, templid, artiklid raamatud jne.. ) edastamiseks on aga list päris kindlasti otstarbekam kui foorum.

Re: Milleks foorum?

Postitatud: 23.03.2005 14:25
Postitas Raimo Nurmberg
Heino Nurmberg kirjutas:Mis otstarve on foorumil? Millised on teemad mida listis arutada ei saa? Ma ise praegu ei oska ette kujutada, et oleks filateelia-alaseid teemasid millest filatelistid ei hooliks. Kui hakata filateeliat lahkama kitsamateks huvialadeks, tekiks kindlasti halle tsoone mis katavad mitut osa. Siis tuleks teadet mitmes eri osas korrata

Jään esialgu äraootavale seisukohale.
tere meil on sarnane perekonna nimi,äkki olex võimalik tauste uurida vb oleme sugulased...kui tüli ei tee siis ehk saate kirjutada endast aadressile raimps90@uno.ee