1. leht 1-st

Paberitüüpide uurimine, kogumine

Postitatud: 26.10.2012 16:20
Postitas ToivoK
Ehk juhtub mõni spetsialiseerunud koguja lugema ja viitsib kaasa mõelda.
Kui harva esinevateks võiks järgnevaid paberitüüpe pidada?

Kajakas 35p - peaks eksisteerima neli erinevat paberit. Kas on kellegi kogus eriti õhukesel ja valgel paberil? Siin vist lisaks ka veel võimalikud proovid.

Linnad 1927. Teadupärast valdavalt vertikaalse või horisontaalse triibuga. Kuid esineb ka puhast, triipudeta paberit. Probleem tekib küll väärtuse määramisel
tembeldatud markidel tõsisasjast, et 99% filatelistliku tembeldusega. Aga harv paistab ta olema küll.

Kangur 2 1/2 mk horisontaalrihveldusega paberil. Kunagi peeti haruldaseks (Hurt ja Ojaste oma artiklis nimetavad äärmiselt haruldaseks kuid aasta siis oli 1979).

Toivo K.

Re: Paberitüüpide uurimine, kogumine

Postitatud: 27.10.2012 12:37
Postitas ToivoK
Pilti ka. 2 1/2 mk kangur horisontaalrihveldusega paberil, templiga mark.

Pilt

Re: Paberitüüpide uurimine, kogumine

Postitatud: 03.01.2013 19:39
Postitas Ahto
Tere! Horisontaalrihveldusega 2 1/2-margane on H&O kataloogis olemas, number 56 II. Postisaadetisel on märgitud suhteliselt haruldaseks, muidu templiga pandud hinnaks $1.

Linnadega margi kohta ütleb H&O, et mõned poognad olid ilma joonteta. Samas oli seal poognas ka vapp (Soome) ning vapi ja joonte vahel oli vist ka puhast ala mingil määral. Ei mäleta täpselt kas niipalju, et mark saab olla enam-vähem ilma joonteta.

Ahto

Re: Paberitüüpide uurimine, kogumine

Postitatud: 03.01.2013 20:07
Postitas ToivoK
Tere! Tänud kirjutamast. H/O muidu olemas täiesti. Aga kangru asja teeb just huvitavaks see, et Hurt enne käsiraamatu ilmutamist kirjutas ikkagi midagi muud. See tekitab segadust, kuna
enne kataloogis asja $1 hinnaga hinnates nimetas ta seda haruldaseks tembeldatuna. Samas tõsi, mõni asi mis hinnatud nt $15 väärtuses templiga maksab praegu 65€ KUI seda üldse saada on.
Aru uues kataloogis see sama kangur 8 eurot. Mis peaasi, on ka säilivus ja konditsioon. Eks selle kõik määrab muidugi kogujate ring ja huvi ...

Toivo K.

Re: Paberitüüpide uurimine, kogumine

Postitatud: 04.01.2013 22:01
Postitas abartensammler
Margi 56 II templiga hind 1 USD on "näpukas", millest said aru ka raamatu autorid. 1988 a. lisas on rubriigis " Trükivead" (lk.80 teine rida ülevalt) toodud templiga margi hinnaks 10 USD. See on (arvestades tolleaegse dollari ostujõudu) täiesti reaalne. Väikese tiraaZiga standartmarkide osas on ka nn. hävinemise protsent kõrgem kui näiteks Caritastel. Kes oskaks arvata, kui palju nendest 157000 margist veel reaalselt alles on.
Soovin kõigile head uut (margi)aastat !

Re: Paberitüüpide uurimine, kogumine

Postitatud: 05.01.2013 07:24
Postitas ToivoK
Ja ongi müsteerium lahendatud. Reaalsed turuhinnad on olnud 40,50 ja kellelgi soodusmüügis 20 eurot templiga 2 1/2mk kangrul sellisel paberil.
Üks asi on tõesti see, palju neid üldse säilinud ja teine asi on kvaliteet. Margid, mida olen näinud, on valdavalt kehvema kvaliteediga.
On mulle ka väidetud kellegi poolt, et selline kõrge hind on bluff ja mark väärt 0.05 eurot. Palun väga, sellise hinnaga ostaksin neid hulgim kokku, eriti templiga nelikuid.
Kuid millegi pärast ei paku sellist marki templiga klubides-kokkutulekutel ja ka netis momendil keegi.

Odavmüügis oli omalajal komplekt, kus ka see mark vist sees oli. 240 eek ja kui ma ei eksi, siis teised margid ikkagi väga levinud paberitüübid.

http://www.osta.ee/en/kangrud-sepad-tai ... 00921.html

Re: Paberitüüpide uurimine, kogumine

Postitatud: 09.01.2013 22:25
Postitas Ahto
Mõne inimese mälu on ikka vilets. Ise skännisin selle H&O paberkataloogi sisse ja parandasin digitaalses verisoonis vead ära aga sinu marki vaatasin ikka paberkataloogist. :)
Ega ma ei tahtnud kuidagi sinu marki laita, lihtsalt konstateerisin fakti, et kataloogis paistis asi sees olema ja ka hinnatud. Hea, et viga üles leiti ja õigem hind oli juba ammu $10.

Ahto