1. leht 1-st

Huvitavaid vigatrükke

Postitatud: 23.02.2008 20:38
Postitas ToivoK
Mõned näited olemasolevaist, Pätsid ja vapilõvid.

Pilt

Huvitavaid variante... Ei teagi, kuidas nimetada täpselt neid paarisolevaid.

Pilt

Kommentaarid oodatud, eriti selle Punase Risti kohta!

Postitatud: 06.03.2008 09:26
Postitas ToivoK
Kui tõenäoliseks võib pidada, et mõni selline valge-laiguline Päts on kaotanud osa värvi lihtsalt? Lähivaatlusel pigem julgeks ikkagi väita, et tegu defektiga. Näiteks just see 15 sendine Päts. Muidugi sellelt pildilt pole suurt näha. Paar teist neist Pätsidest, mis siin pildil, on lähemal uurimisel küll küsitavad, nt võis ühel tekkida valge jutt mingist kriipimisest.

Re: Huvitavaid vigatrükke

Postitatud: 27.08.2009 20:11
Postitas Hellborn
Lisan ka mõne invaliidi:

http://album.ee/node/20981689/50100860
http://album.ee/node/20981683/50100860


samas kui levinud sellised vead on ja on neil ka märkimisväärselt suurem väärtus rahalises mõistes.

isiklikust statistikast võttes on vigaseid marke lõvideseas kusagil 10%

Re: Huvitavaid vigatrükke

Postitatud: 28.08.2009 09:37
Postitas ToivoK
Sõltuvalt margist. 5s on vigu rohkem kui nt 12s või 15s. 1s 1940. lõvil on hoopis vähe vigu. Vastavalt ka hinnad. Kuid kahtlemata on isegi 5s vapil mõne lihtsa vea puhul nt 25.- oluliselt kõrgem väärtus kui päris tavalisel margil. Puhtal margil jällegi väärtus suurem kui templiga. Eriti näiteks sellised suuremad vead, nagu katkised tähed või mõni suur valge laik. Nende puhul võiks hinnad olla ikka 100.- ja üles.

Re: Huvitavaid vigatrükke

Postitatud: 08.10.2009 22:01
Postitas Vaikne Koguja
Vigade puhul tuleks mu meelest eristada trükiplaadivigu ja nö juhuslikke vigu ja määrdumisi. Pildilt tundub, et paljud valgete laikudega margid, nendel on lihtsalt osa pilti/värvi jäänud teise margi liimi külge vms ja tegu pole trükiveaga.

Plaadivead on huvitavad kuna on teada, mis asukohas trükiplaadil see viga asus ja siis poognatel on selles kohas vigane mark. Enamik on ka dokumenteeritud Estonia kataloogis. Juhuslikud vead nagu trükiplaadi ummustus ja selle tõttu tekkinud lõvide katkised sabad vms on suhteliselt juhuslikud asjad ja pole eriti väärtuslikud just selle tõttu.

Re: Huvitavaid vigatrükke

Postitatud: 11.10.2009 07:55
Postitas ToivoK
Kui nüüd silmas peetud minu algses postituses pilte, siis need sinna pandud ligi kaks aastat tagasi - hakkasin just siis trükivigadega tegelema.
Muidugi on seal Pätsi markidel enamus laike ja täppe üldsegi mitte trükivead.

Kahtlemata on plaadivead alati kõigi maade markidel huvitavamad, kuna nad korduvad. Samas katkise saba vigu on osadel markidel ka plaadivead, ei saa üldistada.
Siiski osad nn praagi vead on päris huvitavamad, palju haruldasemad ja ka hinnalisemad. Näiteks korralikud paberivoldid ja äärmuslikult nihkunud hammastus või selle kohatine puudumine, deformatsioon erinevaks tüübiks loetakse ikkagi ka trükivigade kategooriasse ja on tihti hinnatum kui mistahes plaadiviga.

Üldiselt on see kõik maitseasi ja väärtused kokkuleppe küsimus. Ma tean mõnda vigade kogujat maailmas, kes koguvad näiteks ainult paberivolte.

Re: Huvitavaid vigatrükke

Postitatud: 12.01.2010 12:26
Postitas Hellborn
Lisaksin siia jalgpallurist lõvi:

Pilt

Tegemist siis ilmselt juhusliku veaga..... näiteks lehele jäänud vee või higipiisast, milletõttu ei jäänud värv paberile.


Ja tänase päeva lõpuks tuli välja veel selline ilma võrgustikuta vapilõvi.
Tegemist siis ilmselt üsna haruldase veaga kus üks protsess paberil lihtsalt vahele jäänud.
Hurda piiblis puudub selline viga selle margi puhul.


Pilt


Tänaseks saanud ka K.Koka kinnituse