Nr. 1 - Tallinna Postikeskus

1999. aastal alustas Eesti Post korraliste tervikasjade väljaandmist.
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 4110
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Nr. 1 - Tallinna Postikeskus

Postitus Postitas elmo »

Pilt
Tagakülg:
Pilt

Selgituseks väljavõtteid filateeliauudiste listi arhiivist.

[EESTIFIL:193] Uus tervikasi Eesti Postilt
22. jaanuar 1999. A. 14:56
Esimene trükitud margiga postkaart

Esmaspäeval, 25. jaanuaril laseb Eesti Post käibele Jaan Saare kujundatud postkaardi, millele on mark peale trükitud. Kaardiga tähistatakse uue postitöötluskeskuse avamist Tallinnas, Pallasti tänavas. Tallinna Postimajas on ilmumispäeval kasutusel postisarvi kujutav eritempel.

Pärast taasiseseisvumist on vastne postkaart esimene tervikasi, mis Eestis välja antud. Tervikasjaks nimetatakse postkaarti või ümbrikku, millele on mark peale trükitud. Kaardi nr 1 esiküljel on postitöötluskeskuse esikülje foto, tagaküljel keskuse joonis. Tegu on Baltimaade suurima ja moodsaima postikeskusega, millele pandi nurgakivi alles 1. juunil 1998. Hoone arhitekt on Meeli Truu ja peatöövõtja oli AS FKSM.

Riigiti on tervikasjade väljaandmine erinev. Tuhandeid selliseid anti välja N Liidus. Sõjaeelses Eestis ilmunud markeeritud postkaardid teenisid sageli kommertshuve, kandes erinevate firmade reklaame. Margiga postkaardi kasutamine põhineb eeldusel, et see on kirja saatmisest mugavam ja odavam. 5 kroonine müügihind näitab, et odavam see ei ole. Mõistagi kaasneb postkaardi saatmisega ebamugavustunne, et sõnumit võivad lugeda kõik, kes kaardiga kokku puutuvad. Kindlasti on margiga kaardid aga kollektsionääride huviobjekt.

Hugo Anka

Lugu on avaldamiseks saadetud ajalehele "Sõnumileht"
[EESTIFIL:213] Veel uutest templitest ja tervikasjast
03. veebruar 1999. A. 17:03
...Tervikasja nr. 1 trükiarv on 10000 tk

Eesti Postmark
Hea võimalus saada ülevaade hoonest ja tervest kinnistust:
05.01.2017: Omniva müüb Pallasti tänava kinnistud
https://www.omniva.ee/index.php?article ... ote]Omniva kontsern paneb müüki Pallasti tänava kinnistud ning neil asuva ettevõtte peakontori ja logistikakeskuse hooned.

Kasvava e-kaubanduse tõttu kiiresti kasvavate kaubamahtude teenindamiseks kolib Omniva logistikakeskuse 2018. aasta lõpuks uude hoonesse Rae vallas. Sellest tulenevalt on ettevõte alustanud oma vajadustele kitsaks jäänud, kuid Tallinna südames asuva hea potentsiaaliga kinnistukompleksi võõrandamist ja korraldab kirjaliku enampakkumise Pallasti tänava kinnistute müügiks.

Omniva juhatuse liikme Ansi Arumeele sõnul on moodsa logistikakeskuse rajamine logistiliselt paremasse asukohta ning seniste kinnistute müükipanek asjade loomulik kulg. "Logistikavaldkonna areng on viimastel aastatel olnud tormiline. Selleks, et püsida turul konkurentsivõimelisena peame arenema ka meie, seda nii tööprotsessidelt kui ka infrastruktuurilt," selgitas Arumeel.

Ligi 30 000 ruutmeetrise kogupinnaga kinnistud on enampakkumisel alghinnaga 6,3 miljonit eurot.

Kinnistud müüakse tingimusega, et Omniva jääb pärast võõrandamist kinnistuid üürima vähemalt 2018. aasta lõpuni võimalusega pikendada üürilepingut kuni 2 aastat.
Müügile minevate Pallasti 28, Pallasti 28a ja Pallasti 28b kinnistutel asuvad lisaks peamajale veel 5 hoonet, mis jagunevad lao- ja kontorihooneteks ning garaažideks. Kinnistute kogupindala moodustab ligi 30 000 ruutmeetrit.

Pakkumisi ootab logistikaettevõte 23.veebruarini hommikul kella 10.00ni.

Täiendavat infot enampakkumise tingimuste ning kinnistute kohta
http://www.filateelia.ee/dokumendid/pallasti.pdf
In English
http://www.filateelia.ee/dokumendid/pallasti-eng.pdf
Pilt[/quote]
Vasta

Mine “Eesti Posti tervikasjad alates 1999. aastast”