Eesti Pimedate Liit 100 -- 782-19.10.21

Uudised ja kommentaarid Eesti uute postmarkide kohta: kujundus, taustainfo postmargil kujutatu kohta, erimid ...
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 4238
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Eesti Pimedate Liit 100 -- 782-19.10.21

Postitus Postitas elmo »

Pilt

Nominaal: 0.90 EUR
Ilmumiskuupäev: 19.10.2021
Kujundaja: Indrek Ilves
https://viki.filateelia.ee/index.php/Indrek_Ilves
Järjenumber: 782-19.10.21
Trükiarv: 25 000
Poogen: 5 x 4
Pilt
Mõõt: 33.0 x 27.5 mm
Perforatsioon: 14 : 13¾
Trükk: ofset
Trükikoda: AS Vaba Maa
http://viki.filateelia.ee/index.php/AS_Vaba_Maa

Eesti Pimedate Liit 100

https://pood.omniva.ee/et/margid-eestis ... t-100.html

Margi teeb erakordseks, et sellele on trükitud punktkirjas nominaal 0,90, sellise trükitehnikga marke ei ole Eestis varem ilmunud.

Eesti Pimedate Liit on nägemispuudega inimeste ühingute ja nende inimestega tegelevate ühingute ning sihtasutuste katusorganisatsioon, mis esindab nägemispuudega inimesi riigi ja rahvusvahelisel tasandil. Liidu põhiülesanne on olla huvikaitseorganisatsioon, mis seisab selle eest, et nägemispuudega inimesed saaksid teiste ühiskonna liikmetega võrdse ligipääsu kõigile teenustele, toetustele ja võimalustele. Liitu kuulub 10 piirkondlikku pimedate ühingut üle Eesti. Liikmete hulgas on ka ühingud, mis koolitavad nägemispuudega massööre ja annavad neile töötamisvõimalusi, varustavad elu hõlbustavate abivahenditega, korraldavad rehabilitatsiooni ja pakuvad saatjaga liikumise võimalusi, samuti juhtkoeri koolitav sihtasutus.

Alates 1987. aastast on iga aasta 15. oktoobril märgitud valge kepi päeva. Kaks korda aastas antakse välja nägemispuudega inimeste elu tutvustavat ajakirja „Valguse Kaja“. Nende inimeste elukvaliteedi tõstmisele olulise panuse andnuid autasustatakse tunnustusega „Aasta tegu“. Populaarsed on üle-eestilised suvekoolid ja liikmesühingute eestvedajate matkapäevad. Erilise tähelepanu all on nii füüsilise kui ka virtuaalse keskkonna ligipääsetavus. Teoksil on noortele suunatud projektid.

Estonian Federation of the Blind 100

The Estonian Federation of the Blind is an umbrella organisation of associations of visually impaired people and associations and foundations dealing with these people, which represents visually impaired people at the national and international level. The main task of the federation is to be an advocacy organisation that ensures that visually impaired people have the same access to all services, benefits, and opportunities as other members of society. The federation includes 10 regional associations of the blind all over Estonia. Members also include associations that train visually impaired masseurs and provide them with employment opportunities, provide life-facilitating aids, and provide rehabilitation and escorts, as well as a foundation that trains guide dogs.

Since 1987, White Cane Safety Day has been celebrated every year on 15 October. The magazine Valguse Kaja, which introduces the lives of visually impaired people, is published twice a year. Those who have made a significant contribution to improving the quality of life of these people are recognised with the ‘Deed of the Year’ award. The federation organises all-Estonian summer schools and hiking days of member association leaders. Particular attention is paid to the accessibility of both the physical and virtual environments. Projects aimed at young people are underway.

100 Jahre Estnischer Blindenverband

Der Estnische Blindenverband ist der Dachverband von Vereinen und Stiftungen, die Sehbehinderte vereinen oder sich für ihre Belange einsetzen. Er vertritt sehbehinderte Personen auf nationaler und internationaler Ebene. Die Hauptaufgabe des Verbands besteht in der Interessenvertretung, dies bedeutet, dass sehbehinderte Menschen einen gleichberechtigten Zugang wie alle anderen Mitglieder der Gesellschaft zu allen Dienstleistungen, Unterstützungen und Möglichkeiten erhalten. Dem Verband gehören zehn regionale Blindenvereinigungen in ganz Estland an. Unter den Mitgliedern finden sich auch Vereinigungen, die sehbehinderte Masseure ausbilden und ihnen somit Möglichkeiten zum Broterwerb verschaffen, die Personen mit Hilfsmitteln ausstatten, um das Leben zu erleichtern, die Rehabilitationen durchführen und die Möglichkeiten anbieten, sich mit Begleitern fortzubewegen, ebenso ist eine Stiftung unter den Mitgliedern, die Blindenhunde ausbildet.

Seit dem Jahr 1987 wird alljährlich am 15. Oktober der Tag des Blindenstocks begangen. Zweimal jährlich wird die Zeitschrift „Valguse Kaja (Widerspiegelung des Lichts)“ über das Leben von sehbehinderten Menschen herausgegeben. Ein wichtiger Beitrag zur Erhöhung der Lebensqualität dieser Menschen wird jährlich mit der „Tat des Jahres“ ausgezeichnet. Populär sind die in ganz Estland durchgeführten Sommerschulen und die Ausflugstage der Initiatoren der Vereinigungen. Besondere Aufmerksamkeit gilt der Zugänglichkeit der physischen und der virtuellen Umwelt. Es gibt auch auf Jugendliche ausgerichtete Projekte.

Esimese päeva tempel on kasutusel Toompea postkontoris Tallinnas. Eritempliga esimese päeva ümbriku hind 1.75 EUR
Pilt Pilt
https://pood.omniva.ee/et/esimese-paeev ... 0-fdc.html

Postmargiväljaande tutvustus
Pilt

Postmargiväljaande infokaart:
https://pood.omniva.ee/et/eritooted/335 ... _valik-est
Pilt

Valik viiteid:

Eesti Pimedate Liit
https://pimedateliit.ee/
https://www.facebook.com/pimedateliit
https://twitter.com/pimedateliit
Peeter Pärn
Postitusi: 429
Liitunud: 25.02.2008 10:03
Asukoht: TARTU

Re: Eesti Pimedate Liit 100 -- 782-19.10.21

Postitus Postitas Peeter Pärn »

Eesti Pimedate Liit 100 FDC tiraaž on 800 tk, lisaks puhtaid FDC alusümbrikke 400 tk.
elmo
Administraator
Postitusi: 4238
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Eesti Pimedate Liit 100 -- 782-19.10.21

Postitus Postitas elmo »

Eesti Post / Omniva uudis 19.10.2021
https://www.omniva.ee/meie/uudised/koik ... _postmargi
Omniva tõi Eesti Pimedate Liidu sajanda sünnipäeva auks välja spetsiaalse postmargi

Tähistamaks Eesti Pimedate Liidu 100 aastaseks saamist, lõid Eesti Pimedate Liit ja Omniva spetsiaalse kirjamargi, mis juhib tähelepanu nägemispuudele nii marki vaadates kui ka seda puudutades. Nimelt on Eestis esimest korda turule toodud postmark, millel punktkirjas ära toodud selle hind, 0,90.

Postmargi ülemises vasakus servas on helesinine kiri “EESTI” ja selle all mustas kirjas 0,90€. Üleval paremas ääres on Eesti Pimedate Liidu must-valge logo ja logost veidi paremal all on sinise trükiga 100. Postmargi keskel on sinise-musta-valgega silma kujutis, see koosneb erineva suurusega täpikestest. Postmargi all on tekst: “Maailmas on 36 miljonit inimest, kes seda marki ei näe. Sina näed! Mõtle selle peale!”

“Juba sada aastat on Eesti Pimedate Liit tegutsenud selle nimel, et nägemispuudega inimesed Eesti ühiskonnas end koduselt ja hästi tunneksid. Mark on ideaalne näide heast koostööst — see on vahend, mida saavad kasutada kõik, hoolimata sellest, kas sa näed või mitte, kuna sellele on kirjutatud punktkirjas margi hind,” ütles Eesti Pimedate Liidu juhatuse esimees Jakob Rosin.

Eesti Posti juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul on täna ilmuv postmark väike samm olulise eesmärgi poole. “Eesti Posti soov on, et kaasaegsed posti- ja pakiteenused oleksid tulevikus paremini kasutatavad eranditult kõigi inimeste jaoks. Punktkirjaga postmark on sümboolne samm sellele eesmärgile pühendumisest,” ütles Mägi.

Postmargi on kujundanud kunstnik Indrek Ilves ning see trükiti trükikojas Vaba Maa. Margi trükiarv on 25 000 tükki ning selle nominaal on 0,90€ ehk siseriikliku lihtkirja tariif. Mark koos teiste toodetega on müügil Omniva e-poes ning esimese päeva tempel on kasutusel Toompea postkontoris.

Lisaks margile on loodud ka margiga koos käiv esimese päeva ümbrik.
Ümbrik on valge. Vasakul on rakmetes juhtkoer, heledakarvaline labrador. Tema taga on seisva inimese kontuur, kellel on käes valge kepp. Koer ja valge kepp on fotodena, inimene on kujutatud hallika kujundina. Vasakul all on hallis kirjas EESTI PIMEDATE LIIT ja helesinises kirjas 100.

Eesti Pimedate Liidu juhatuse aseesimees Priit Kasepalu, kes kogub marke teemal “Pimedad filateelias” lisas: “Tunnen rõõmu, et nüüdsest on Eesti nende riikide peres, kus on käibele lastud punktkirjas tähistusega mark. Kindlasti on see unikaalne postmark ja esimese päeva ümbrik hinnatud maailma filatelistide hulgas.”

Eesti Pimedate Liit on asutatud 1921 aasta 11. detsembril ning saab tänavu saja aastaseks. Liidu eesmärgiks on esindada nägemispuudega inimeste huve riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.

Marki ning esimese päeva ümbrikut esitletakse täna, Eesti Pimedate Liidu korraldataval iga-aastasel traditsioonilisel tänuseminaril Tallinnas, Õpetajate majas kell 14 algaval pidulikul lõunasöögil. Huvitatud ajakirjanikud on oodatud.
NB: Üritusele pääsemise tagab Covid 19 vaktsineeritust, hiljutist testi või läbipõdemist tõendav test
Vasta

Mine “Eesti uued postmargid alates 1991. aastast”