1. leht 1-st

Saadud üks kogu marke ,mis voiks olla nende väärtus?

Postitatud: 24.11.2011 19:35
Postitas nukentes
Selline album eesti marke saadud siis. oleks väga tänulik kui keegi infot selle väärtuse kohta annaks!!
kui kellelgi soov voin ka need maha müüa!!

aga pildid siis sii :
https://skydrive.live.com/?sc=photos&ci ... B02C0!4959

Re: Saadud üks kogu marke ,mis voiks olla nende väärtus?

Postitatud: 30.11.2011 17:35
Postitas nukentes
Hmm. tundub et keegi ei oska mulle infot jagada

Re: Saadud üks kogu marke ,mis voiks olla nende väärtus?

Postitatud: 06.12.2011 10:43
Postitas Amee
No neid vist nimetatakse tervikasjadeks, ja kuna filateelia on iseenesest jube lai, siis võibolla margimehed ei oskagi midagi ütelda. Põhimõtteliselt on soovitak Audenteses toimuvale kokkutulekule kaasa võtta ja seal küsida. Kuigi kui tegu oleks mingi haruldustega, siis tõenäoliselt oleks juba mõni pakkumine ikka tehtud. Samas tegu ju tänapäeva eestiga ja noh nominaali võiks ju need asjad ikka väärt olla.

Re: Saadud üks kogu marke ,mis voiks olla nende väärtus?

Postitatud: 07.12.2011 02:09
Postitas Mell
Tere,
lihtsamast - tegemist siis mitte tervikasjade, vaid: a. esimese päeva ümbrikega (FDC) = markide ilmumispâeval kasutatud mark, temaatiline ümbrik ning -tempel b. Maxikaardid, eesmârgilt sarnane eelmisele, ümbriku asemel illustreeritud postkaart.
Keerulisemast, ehk väärtusest, puhaste markide puhul nominaal, ümbrike/maxikaartide puhul leiab soovit hinna Mart Aru kataloogist (lisateavet selle kohta leiab siit foorumist). Rusikareeglina hind ca.poolteist nominaali. Aga on ka erandeid (rubla- ja p.p.* vääringud nt.). Loomulikult sõltub tõeline hind huvist, s.t nõudlusest/pakkumisest. Oma kogemusest - FDC-de, maxikaartide vastu on huvi marginaalne, markide vastu elavam, kuid kaugel buumilisest.
kokkuvõtvalt - kogu emotsionaalne väärtus kõrgem rahalisest (imho), sestap sâilita kui mälestust, või anna edasi suguvõsa kogumishuvilistele.