Saateks ja selgituseks

Uudised ja kommentaarid Eesti uute postmarkide kohta: kujundus, taustainfo postmargil kujutatu kohta, erimid ...
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 4132
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Saateks ja selgituseks

Postitus Postitas elmo »

Selles alafoorumi alla peaks aja jooksul jõudma teemad kõigi ilmunud ja ilmuvate Eesti postmargiväljaannete kohta alates 1991. aasta esimesest oktoobrist.

Viimase paari aasta kestel on uudisväljaannete teemad lisandunud jooksvalt. Teemad on avatud ka osade varasemate väljaannete kohta.

Iga väljaande puhul püütakse esitada suurem pilt, info esimese päeva eritemplite, esimese päeva eriümbrikute, maksimumkaartide ja muude väljaannete kohta. Samuti margi ilmumise puhul toimuvate ürituste kohta.

Eelkõige viidetena sobivatele lisainfo allikatele tutvustatakse väljaande motiivi.

Võimalust mööda on kavas piltide ja selgitustega tutvustada postmargi trüki ja müügipoognaid ning muud trükitehnilist infot.

Markide erimid peaksid samuti leidma igakülgset tutvustamist. Erimite tutvustused peaksid ehk olema pärast margi enda tutvustust st et kõigepealt oleks korrektse margi tutvustus ning järgnevalt eri postitustena erimid, kommentaarid ning kõik muu.

Juhul kui on soov lisada mõne erimi tutvustus väljaandele, mille teema veel tegemata, siis peaks margitutvustuse kõigepealt ära tegema ja siis postitama erimi info.

Just nii olen viimasel ajal ka talitanud ning seepärast on lisatud teemade valik suhteliselt juhuslik olnud.

Kui foorumist nähtub pidevalt, mida on viimasel ajal lisatud ja järjekindlal külastamisel on võimalik käepäraselt kursis olla lisanduva infoga.

kui aga soovitakse süstemaatilist sisukorda ehk vaadata, kas ühe või teise margi kohta on foorumis teemat ning mis seal kirjas on, siis tuleks otsimist alustada Eesti postmarkide nimekirjadest www.viki.filateelia.ee lehel. Näiteks kronoloogiline ülevaade selle alafoorumi teemast
Eesti postmargid ja tervikasjad alates 1991
http://viki.filateelia.ee/index.php?tit ... lates_1991

Lõigi lisanduvate foorumiteemade viited olen kohe lisanud ka viki.filateelia vastavale lehele.

Kõik, kes vajavad abi pildi lisamiseks oma foorumipostituse juurde -- saatke see aadressil elmo.viigipuu@gmail.com

Kõik arvamused ja kommentaarid selle alafoorumi kohta on teretulnud sellesama teema alla.

Head kasutamist
Elmo Viigipuu
Vasta

Mine “Eesti uued postmargid alates 1991. aastast”