ERMi virtuaalnäituse “Aja jälg” 2. osa

By | p.k.p.l.

Virtuaalnäitus tutvustab vabadussõja tervishoiusüsteemi postiajalugu

Jätkame sajandivanuste postkaartide sirvimist

Eesti Rahva Muuseum avas oma kodulehel virtuaalnäituse „Aja jälg“ teise osa, kus näeb postkaarte ja postitemplite jäljendeid, mis olid kasutusel Eesti Vabadussõja jalaväepolkude erinevates väeosades ja tervishoiuasutustes.

ERMi postiajaloo kogus on ligi 700 Vabadussõja-aastatel saadetud postkaarti. Virtuaalnäituse „Aja jälg“ kuraator Eve Aab on näituse teises osas keskendunud ka nendele postkaartidele, mis saadeti Vabadussõja tervishoiuüksustest.

„Tervishoid ja meditsiiniabi oli sõjategevuses äärmiselt oluline. Sõjategevusega samaaegselt tuli hakata looma erinevaid eluliselt vajalikke toimivaid süsteeme, nii ka armee meditsiiniabi korraldamist. Kõigest oli nappus, nii inimestest kui ka vahenditest,“ kirjeldas Aab virtuaalnäituse teise osa tausta.

Kiri on saadetud Tunne Kelami isale.
„Ta oli Tallinna Kunsttööstuskooli vabatahtlike hulgas, soomusrongil oma sõbra ja toakaaslase Eduard Wiiraltiga, suhteliselt lühikest aega. Mäletan tema juttu mõnest episoodist, mis seotud just rongil olemisega. Kirja saatja peaks olema tema vend, minu onu Kristjan Sink,“ meenutab Tunne Kelam.

 

>>> NÄTUSE 2. osa
>>> näitese teema filateelia foorumis