Eesti Posti ajaloolised kirjakastid

Teated parajasti päevakorral olevatest sündmustest ja uudistest, mis filatelistidele Eestis huvi võiks pakkuda
Vasta
elmo
Administraator
Postitusi: 3692
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Eesti Posti ajaloolised kirjakastid

Postitus Postitas elmo » 17.06.2008 12:26

Eesti Posti uudis
http://www.post.ee/?id=6907
16.06.2008 - Eesti Post avab Kadriorus ajaloolise kirjakasti

Eesti Post avab ettevõtte 90. juubeliaasta raames teisipäeval, 17. juunil Kadrioru pargis ajaloolise kirjakasti, kõigil huvilistel on üritusel võimalik tasuta postkaarti saata.

Eesti Posti juhatuse esimees Ahti Kallaste ütles, et nii nagu juubelite puhul ikka, vaatab ka Eesti Post ajaloos tagasi. "Maikuus toimus Tartus postiajaloo konverents, nüüd avame Kardiorus ajastutruu kirjakasti ja seda mitte ainult silmailuks, vaid igapäevakeks kasutamiseks," lisas Kallaste.

Kallaste lisas veel, et sageli on kirja või kaardi saatmise võlu just selles, et läkitada see lähedastele teele koos hetkeemotsiooniga, mida pakub küllaga nii jalutuskäik Kadriorgu kui näiteks vanalinna.

Postiajalugu Eestimaal ulatub tunduvalt kaugemale kui sel aastal oma 90. sünnipäeva tähistav Eesti Post. Esimesed kirjakastid paigaldati aastal 1864 Tallinna Raekoja juurde ja Kadriorgu. Sõnumite edastamine Posti vahendusel on väga pika traditsiooniga, olles jätkuvalt populaarne ka tänasel päeval. Eelmisel aastal toimetas Eesti Postis edasi 60 miljonit kirja.

Kõik huvilised on oodatud 17. juunil kella 15.00-16.00 Kadrioru infomaja juurde ajaloolise kirjakasti pidulikule avamisele. Tule kohale ja vaata oma silmaga, kus asus üks Tallinna esimestest kirjakastidest! Kohapeal jagatakse õhupalle ja saab saata tasuta postkaarte.

Sinu Eesti Post!

Pildil sepp Raivo Paju
vpk1.jpg
vpk1.jpg (73.59 KiB) Vaadatud 1726 korda
Kaido Padar
AS Eesti Post
Kommunikatsiooni- ja turundusjuht
50 76644

elmo
Administraator
Postitusi: 3692
Liitunud: 08.08.2004 13:44

Re: Eesti Post ajaloolised kirjakastid

Postitus Postitas elmo » 22.07.2009 22:55

Eesti Posti uudis
http://www.post.ee/?id=6970
25.07.2008 - Eesti Post avab vanalinnas esinduspoe

Esmaspäeval, 28. juulil avab Eesti Post Tallinnas Viru tänaval uue kaasaegse postipoe.

Postipoes pakutakse postiteenuseid ja kaupu, mis pakuvad huvi nii eestimaalastele kui ka vanalinna külastavatele turistidele. Viru tänava postipoes on laiendatud filateeliakaupade müük, osutatakse Western Union’i teenust, so rahvusvaheliselt kiirrahakaartide edastamine, samuti saab lihtsaadetisena nii riigisiseselt kui rahvusvaheliselt edastada liht- ja maksikirju.

Turistidele ja muidu huvilistele pakub postipood suurt valikut postkaarte ja suurepärast võimalust lähedastele või sõpradele saata üllatustervitus jalutuskäigult kaunist Tallinna vanalinnast.

Postipoe seinale paigaldatav kirjakast on ajaloolise kujundusega, millesarnane avati tänavu ka Kadrioru pargis. Postiajalugu Eestimaal ulatub tunduvalt kaugemale kui sel aastal oma 90. sünnipäeva tähistav Eesti Post. Esimesed kirjakastid paigaldati Tallinna Raekoja juurde ja Kadriorgu juba 1864. aastal, mis ajast pärineb ka ajaloolise kirjakasti kujundus.

Eesti Post liigub oma teenustega sinna, kus on inimesed. Ettevõte investeerib lähiaastatel oluliselt postkontorite kaasajastamisse, plaanis on vastavalt ettevõtte korporatiividentiteedile teha korda kõik suuremad postkontorid, et pakkuda klientidele võimalikult mitmekülgseid ning mugavaid postiteenuste lahendusi.

Ajakirjanikud on oodatud Viru tänav 20 asuva postipoe avamisele 28. juulil kell 11.00.
Fotod: Eesti Post avas vanalinnas esinduspoe -- Äripäev Online 28.07.2008
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?Article ... &open=four

Eesti Posti uudis
http://www.post.ee/?id=7579
07.01.2009 - Ajalooline kirjakast Raekoja platsil

Eesti Post paigaldas Raekoja kõrvale ajaloolise kirjakasti, mida tühjendatakse tavapärase graafiku alusel.

Eesti Posti juhatuse esimees Ahti Kallaste sõnul on sageli kirja või kaardi saatmise võlu just selles, et seda tehakse koos hetkeemotsiooniga, milleks võib olla ka jalutuskäik Vanalinnas.

„Suvel avasime esimesed ajastutruud kirjakastid Kadriorus ja Viru tänava postipoe juures. Nüüd siis ka Raekoja kõrval ja seda mitte ainult silmailuks, vaid igapäevakeks kasutamiseks,“ lisas Kallaste.

Postiajalugu Eestimaal ulatub tunduvalt kaugemale kui 90. aastane Eesti Post. Esimesed kirjakastid paigaldati aastal 1864 Tallinna Raekoja juurde ja Kadriorgu. Sõnumite edastamine Posti vahendusel on väga pika traditsiooniga, olles jätkuvalt populaarne ka tänasel päeval.

Eelmisel aastal toimetas Eesti Post edasi ligi 50 miljonit kirja.

Lisatud pilt ajaloolisest kirjakastist Raekoja platsil.
vpk2.jpg
vpk2.jpg (69.33 KiB) Vaadatud 1621 korda
Eesti Posti uudis
http://www.post.ee/?id=8098
21.07.09 - Ajaloolised kirjakastid Toompeal ja Tartu Raekoja platsil

Eesti Post paigaldas Toompeale (Lossi plats 4) ja Tartu Raekoja platsi ajaloolised kirjakastid, mille kujundus on pärit 19. sajandi teisest poolest. Kirjakaste tühjendatakse tavapärase graafiku alusel.

Esimesed ajastutruud kirjakastid avati eelmisel aastal Tallinnas Kadriorus ja Viru tänava postipoe juures, selle aasta jaanuarist on sama kujundusega kirjakast üleval ka Tallinna Raekoja kõrval. Suvel on lisandunud neile veel kaks – Toompeale ja Tartu Raekoja platsi ning seda samuti mitte ainult silmailuks, vaid igapäevaseks kasutamiseks.

Nii vanu kirjakaste Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseumis säilinud ei ole, kujunduse aluseks on võetud Peterburi Popovi nimelises Side Keskmuuseumis hoiul olevad kirjakastid.

Tallinna ja Tartu vanalinnad on kohad, kuhu ajastutruu kirjakast sobib kõige paremini. Postiajalugu ulatub Eestimaal tunduvalt kaugemale kui Eesti Postiga seonduv – postitalitus sai alguse 17. sajandil. Esimesed kirjakastid paigaldati Tallinna Raekoja juurde ja Kadriorgu 1864. aastal.

Sõnumite edastamine paberkandjal on väga pika ja auväärse traditsiooniga, olles jätkuvalt populaarne ka tänapäeval. Eelmisel aastal toimetas Eesti Post edasi ligi 50 miljonit kirja.

Lisatud pilt ajaloolisest kirjakastist.
vpk3.jpg
vpk3.jpg (44.31 KiB) Vaadatud 1621 korda

Vasta

Mine