Klubi/selts

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
skater
Posts: 18
Joined: 28.04.2010 20:45

Klubi/selts

Post by skater »

Tere, et mul oleks küsimus kas jõgeval on mõnda filatelistide klubi või seltsi vms? Kui ei ole siis ma olen nõus selle kasvõi ise asustama, aga muidugi kuidas? Ja kas te 12 aastasi võtate üldse klubisse?
tümpsu
Posts: 28
Joined: 11.08.2010 14:08

Re: Klubi/selts

Post by tümpsu »

mina olen ka nõus tahaks teada kas on mingi klubi kui ei ole siis võiks ju olla
skater
Posts: 18
Joined: 28.04.2010 20:45

Re: Klubi/selts

Post by skater »

On siis või?
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Klubi/selts

Post by elmo »

Mul pole infot, et Jõgeval filatelistide organisatsiooni oleks. Mujal tegutsevate organisatsioonide teavet leiab veebilt
http://viki.filateelia.ee/index.php?tit ... nid_Eestis
mida olen alati valmis täiendama või parandama, kui asjakohane info minuni jõuab.
skater
Posts: 18
Joined: 28.04.2010 20:45

Re: Klubi/selts

Post by skater »

siis vist ei ole :( aga me koos tümpsuga oleme nõus selle tegema muidugi küsimus, et kuidas?
rain
Administraator
Posts: 56
Joined: 08.08.2004 12:38

Re: Klubi/selts

Post by rain »

Ma soovitaksin teil näiteks uurida ka koolist mõnelt õpetajalt/huvi juhilt, et kas tema äkki teab, kas Jõgeval mõni kogumis/filateelia/filokartia vms alane klubi/selts tegutseb. Kui tõesti midagi sobilikku ei ole, siis ma arvan, et esialgu piisab kui te tümpsuga aeg-ajalt kokku saate ja marke/uudiseid/infot vahetate ja lihtsamal kujul ongi teil klubi/selts olemas. Kui huvilisi rohkem liitub, siis saab edasi vaadata, et mis ja kuidas.

Selleks, et asja ametlikumalt ajada, oleks muidugi hea kui teil ka mõni täiskasvanu kambas oleks. Aga nagu ma juba ütlesin, ei maksa selle üle esialgu eriti pead murda. Ega nende klubide/seltside üks mõte ju selles olegi, et sama asjaga tegelevaid inimesi ühendada ja kokkusaamisi korraldada.
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Klubi/selts

Post by elmo »

Olen Rainiga sama meelt, et ega selle organisatsiooni vormilise küljega mingit kiiret ole. Tähtsam on ikka sisuline töö käima saada, mis esialgu tähendab rohkem või vähem regulaarselt toimuvaid kohtumisi. Kohtumised on seda väärtuslikumad, mida rohkem on huvilisi ning seetõttu on väga aktuaalne huviliste otsimine. Kui teist kumbki loeb ka filateeliauudiste listi, siis võiksite sinna üleskutse saata, et otsite filateeliahuvilisi Jõgeva kandis. Kui te filateeliauudiste listi veel ei loe, siis võiksite liitumist kaaluda
http://lists.ut.ee:8888/wws/info/hobi.filateelia
Kui listiga liitumisel tekib probleeme siis kirjutage mulle elmo (at) hot.ee
Aga võimalike kaashuviliste otsimiseks sobivad muudki võimalused -- alustades oma tuttavatest ja paludes neid omakorda seda huvi oma tuttavate seas levitada ...
tümpsu
Posts: 28
Joined: 11.08.2010 14:08

Re: Klubi/selts

Post by tümpsu »

tänan teist oli palju abi :D
skater
Posts: 18
Joined: 28.04.2010 20:45

Re: Klubi/selts

Post by skater »

aga kuhu ma selle panen kas Listi kirjutamine või Loo list? Ja siis kus selliseid kohtumisi korraldada? kas selleks peab mingi koha rentima jne?
rain
Administraator
Posts: 56
Joined: 08.08.2004 12:38

Re: Klubi/selts

Post by rain »

skater wrote:aga kuhu ma selle panen kas Listi kirjutamine või Loo list? Ja siis kus selliseid kohtumisi korraldada? kas selleks peab mingi koha rentima jne?
Ma küll ei oska öelda mida sa seal täpsemalt oled teinud, aga lühidalt:

Liitud hobi.filateelia listiga ja siis saad sa sinna listi kirjutada (e-kirju saata) mis tähendab, et see kiri jõuab kõigini, kes on selle listiga liitunud.

Koha osas - seal kus teile sobib, võimalik on ning kuhu seltskond ära mahub. Kui teid esialgu kuskil 2-5 ringis on siis vast ei ole koha rentimine niiväga aktuaalne - saate näiteks kuskil kohvikus vaiksemas nurgas kokku.
skater
Posts: 18
Joined: 28.04.2010 20:45

Re: Klubi/selts

Post by skater »

noh ma saatsin sinna midagi ära eks ole näha kas panin ikka õigesse kohta
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Klubi/selts

Post by elmo »

skater wrote:noh ma saatsin sinna midagi ära eks ole näha kas panin ikka õigesse kohta
Kui pead silmas seda, kas läks soovitataud foorumisse, siis on vastus jah läks küll. Hetkel läheb listisõnum 415-le aadressile.
Üleskutse tulemuslikkus sõltub sellest kuivõrd leidub adressaatide hulgas Jõgeva filateliste. Aga proovima peab ikka -- ega muidu ju teada ei saa.
Loodetavasti pakuvad listi kaudu levitavad sõnumid muidu ka huvi ...
skater
Posts: 18
Joined: 28.04.2010 20:45

Re: Klubi/selts

Post by skater »

[/quote] Loodetavasti pakuvad listi kaudu levitavad sõnumid muidu ka huvi ...[/quote]

Sedaküll :D
tümpsu
Posts: 28
Joined: 11.08.2010 14:08

Re: Klubi/selts

Post by tümpsu »

ma liitusin ka selle listiga :D
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Klubi/selts

Post by elmo »

tümpsu wrote:ma liitusin ka selle listiga :D
Seda on lihne teha veebil
http://lists.ut.ee:8888/wws/info/hobi.filateelia
Vali "Liitu listiga". Liitumise lõpetamiseks vajalik parool saadetakse e-postiga st vahepeal peab oma postkastis käima ja sealt parooli kopeerima. Selle saab sealsamas keskkonnas pärast sisse saamist kohe meelepärasema vastu vahetada. Kui siiski hätta jääd, siis kirjuta mulle aadressil elmo(at)hot.ee
Jaanus
Posts: 740
Joined: 12.10.2006 10:08
Location: Luua, Jõgevamaa
Contact:

Re: Klubi/selts

Post by Jaanus »

juhuslikult elan ka ise Jõgevamaal, aga markidega tegelen Tartus. Kui keegi Jõgeval "klubitama" hakkab, andku teada, näiteks kolmapäeviti saan läbi põigata. Samuti on variant, et kui Tartu laatade ajal keegi Jõgevalt Nava risti tuleb umbes 7.30 hommikul, viin Tartusse laadale ja variant on ka sinnasamasse tagasi saada 15-16 ajal.
skater
Posts: 18
Joined: 28.04.2010 20:45

Re: Klubi/selts

Post by skater »

noh me teeme jah klubi ja te ju saatsite mulle kirja ka emailile mpgraffiti@gmail.com ja meil oligi kavas seda korraldada kolmapäeviti kuskil 4-6 aeg arvatavasti kohvikus Kosmos
tümpsu
Posts: 28
Joined: 11.08.2010 14:08

Re: Klubi/selts

Post by tümpsu »

sellest kolmapäevast alates
skater
Posts: 18
Joined: 28.04.2010 20:45

Re: Klubi/selts

Post by skater »

okei kolmapäeviti jõgeval sinu pubis alates kella neljast
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”