Sõbrapäev 2006

Uudised ja mõttevahetus kõrval- ehk suveniirtemplite teemal
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Sõbrapäev 2006

Post by elmo »

Teema avamiseks on mul hemeel tsiteerida sõnumit filateeliauudiste listis:
09. veebruar 2006. a. 11:02
[filateelia:817] Sõbrapäeva kõrvaltempel
Tere,
AS Eesti Post Ida regioonis on seoses läheneva Sõbrapäevaga 13.ja 14.veebruaril kasutusel alljärgnevad kõrvaltemplid:
1. HEAD SÕBRAPÄEVA! JÕHVI POSTKONTOR - Jõhvi piirkondliku postkontori postitöötlemise osakonnas Sompa 1a, 41501 Jõhvi, kontaktisik Klarika Metsa, tel.339 5906.
2. HEAD SÕBRAPÄEVA! NARVA POSTKONTOR - Narva piirkondliku postkontori postitöötlemise osakonnas Mõisa 10, 21001 Narva, kontaktisik Alla Oleinik, tel. 357 8630
Mõlemad templid on olnud kasutusel ka varasematel aastatel.
3. HEAD SÕBRAPÄEVA! RAKVERE POSTKONTOR - Rakvere piirkondliku postkontori postitöötlemise osakonnas Rohuaia 13, 44301 Rakvere, kontaktisik Ille Poom tel. 322 5761
Tempel kasutusel esmakordselt. Kujundas jaeklientide müügijuht Moonika Pitkve.

Kõrvaltemplitega tembeldatakse väljuvad lihtkirjad.

Lugupidamisega
Helgi Palts
AS Eesti Post Ida regioon logistikaosakond
postispetsialist
32 257 55
helgi@rakvere.post.ee
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Sõbrapäev 2006

Post by elmo »

Lehho Jõumees saatis kõrvaltempliga ümbriku, mida meelsasti siinkohal tutvustan:
Image
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Sõbrapäev 2006

Post by elmo »

Veidi aja eest filateeliauudiste listis:
Häid Sõbrapäeva lõpputunde, listikaaslased!

Üks väike kirjaümbriku seiklus, mis just sõbrapäevaga seotud.

Olen neid kõrvaltempleid oma kogusse saanud lihtsal ja alati toimival viisil – otsin sobiva ümbriku või postkaardi, markeerin ja kirjutan sellele oma koduaadressi, panen selle saadetise suuremasse ümbrikusse, millele kirjutan vajaliku postiasutuse aadressi... taas markeerin ja ümbriku mõlemale poolele olen teinud lühikese NB-teate (umbes nii – sõbrapäeva kõrvaltempli palve. Tänuga koguja Samuel Golomb).
Senini on see süsteem suurepäraliselt töötanud. Olen tänulik kõikidele postitöötajatele, kes on nende tembeldustega seotud!

Aga see kord juhtus üks huvitav seik… Saatsin oma kodukoha Rakvere Postkontorisse oma templipalve Tallinnast, sest nii oli mulle mugavam. Täna leidsin oma postkastis selle sama ümbriku, mille saatsin postkontori aadressile. Sellel selge Tallinna (postitamise) kalendertempel ja õnneks ka Rakveres kahel päeval kasutusel olev Sõbrapäeva kõrvaltempel. Ümbrikut avatud pole ja, loomulikult, on minu postkaart täiesti olemas…ilma templita.

Mina olen oma tahtmise saanud – templi jäljend on minu kogus nüüd olemas. Ümbrikus oleva sõbrapäeva postkaardi kasutan siis järgmisel aastal…

Aga see näide ilmekalt näitab, et nõnda võivad kirjad liikuda. Sõbrapäeva õhtul kutsub see postiseik mõnusa muige. Jäägem sõpradeks!

Muigas Samuel Golomb
Samuel saatis ka pildi "päevakangelasest"
Image
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Sõbrapäev 2006

Post by elmo »

Samuel saatis näidise ka Narva kõrvaltemplist, mida siinkohal meelsasti tutvustan:
Image
Post Reply

Return to “kõrval- ehk suveniirtemplid”