Huvitavad kooslused ümbrikel

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
Viini postmark
Posts: 1
Joined: 13.10.2015 18:21

Huvitavad kooslused ümbrikel

Post by Viini postmark »

Tere,
küsiks targemate kommentaare mõne mu kogus oleva kummalise koosluse kohta.
Esimesed kaks (pruunide tuvidega) ilmselt segastest 40-ndatest pärit, ühel templil kuupäev 18.III.41, üks mark kahjuks ka lahkunud.
Viimane minu jaoks kõige huvitavam kannab kuupäeva 30.12.87. Niipalju võin öelda et tegu oli mu vanaemale saadetud uusaasta/jõulukaardi ümbrikuga. Viibisin ise juures kui nimetet saadetis postist tuli ja avati. Teades pisut saatja tausta võin kindlasti öelda, et tegu oli sihiliku vembuga mis üllataval kombel ka postiasutusest kenasti läbi käis. :)
Küsiks kui tavalised või haruldased olid sellised eri riigi maksevahenditega kleebitud postisaadetised ja kuidas nad üldse läbi käisid (eelkõige need 40-ndate tuvidega saadetised)- kas tegu inimlikkuse, segaste aegadega või oli siin ka miskine seaduslik taust?
Viimane ümbrik on mulle rohkem kurioosum ja perekonna reliikvia aga kas on keegi sellist kombot varem ka kohanud (pean silmas just ajastut)? :)
Attachments
IMG_4945_1_1_1.JPG
(348 KiB) Not downloaded yet
IMG_4947_1_2_1.JPG
(293.39 KiB) Not downloaded yet
IMG_4948_1_1.JPG
(229.75 KiB) Not downloaded yet
IMG_4949-1_1_1_1.jpg
(228.66 KiB) Not downloaded yet
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”