1. leht 1-st

Kus hinnatakse sõltumatult margikogusid?

Postitatud: 03.11.2010 15:17
Postitas wirxx
Sai poisikesena kogutud 80ndatel mingeid marke ja nüüd sooviks need paar albumit maha müüa aga ei tea kus kohast abi otsida,et kuidas müüa ,et "mütsi pähe" päris ei tõmmataks. Ega neid mingeid erilisi kanaleid pidi ei hankinud kui ikka vahetades ja filateelia poest ostes ja ega need kindlasti mega väärtuslikud pole kuna nii süviti ei tegelenud.Aga ikka ei taha ka et mõni vend tuleb sebib mingi kopika eest ära ja pärast tuleb välja ,et olid mõned pärlid ka sees.
Nõu kuluks ära,et kuidas oleks õige talitada müümisel.

Re: Kus hinnatakse sõltumatult margikogusid?

Postitatud: 03.11.2010 18:24
Postitas Hellborn
Kurb tõdemus on see, et selleaja marke trükiti rohkem kui päevaleht kommunisti, bravdat kokku.

Kui on sul need margid puhtad, ilma templita..... siis on natukene lootustandvam olukord.

vaata natuke osta.ee -s ringi ja vaata mis analooksed asjad maksavad.

Keegi ilma ostuhuvita väga ei hinda, kuid sele perioodi markidele pole just ostuhuvi meie maal suur.
Muidugi võid alati läbi astuda lähimast filateelia seltsi vahetuspäevalt, seal kellegil ikka on kataloog olemas, et saaksid ise järgi uurida.

http://viki.filateelia.ee/index.php?tit ... nid_Eestis


Lugupidamisega

Gerro

Re: Kus hinnatakse sõltumatult margikogusid?

Postitatud: 03.11.2010 23:07
Postitas Mell
Eelnevaga nous, tasub veidi veebis surfata ning peaks vahemasti igikaudse hinnataseme teada saama.
Ka minu margikogumispisik sai seemne samast ajastust, mil filateeliapoest ja ajakirjanduslevi kioskitest marke (seeriatena, eelistatult koos plokiga) sai ostetud. Teemana poistele lahedased; sport, kosmos, tehnika jne. Paraku on toesti sedapidi, et need toonastes N.Liidu sosarrikkides hiigeltiraazides valja antud (teatud riikide puhul kuuldavasti N.Liidus kujundatud ja trukitud) margid omavad tana usna marginaalset turuvaartust. Toonase algaja koguja jaoks oli aga tegemist usna tanuvaarse filatelistlikku oppematerjaliga - klassikaliste hammastatud markide korval paisati "massidesse" erikujulisi - kolmnurkseid, rombikujulisi, perforeerimata margivaljaandeid, numereeritud plokke jne. Ideoloogilisele rohule algkoolijutsina ma loomulikult tahelepanu ei osanud poorata.
Aga teemaalguse juurde tagasi - voimalik, et nt. erimitena (nihkunud perforatsioonid, varviplekid) sattus sinna kioski- ja fil.kaupluste seeriakaupa ka vaartuslikumat aga see pigem erand, kui reegel. Sestap lahtu teadmisest, et nahtavasti on kogutu vaartus pigem emotsionaalne. Kui aga kogu enam kuidagi tarre ei mahu, on akki mottekas see monele nooremale sugulasele kogumiskihu hoogustamiseks kinkida.

Re: Kus hinnatakse sõltumatult margikogusid?

Postitatud: 04.11.2010 12:56
Postitas wirxx
Tänud vastuste eest.