1. leht 1-st

paberilt lahti

Postitatud: 03.07.2010 22:50
Postitas skater
Tere! sorry et nii loll küsimus, aga kuidas saab marke paberilt lahti. Üks moodus mida ise kasutan on veega et panen margid vee sisse ja ootan kuni paber lahti tuleb. Kuidagi peaks saama aurutada aga seda ma ei oska hästi. Teab keegi veel mõnda moodust või seletaks kuidas aurutada saab? Oleks ettevaatlikult vaja teha, sest mul on vaja seda kaarti säilitada kus see mark on. Tänan!

Re: paberilt lahti

Postitatud: 06.07.2010 09:12
Postitas Huviline
Mina jätaksin selle margi sinna kaardi peale alles. Aga kahjuks sinu küsimuses ma sind aidata ei oska. Ise pole marke ümbrikelt ja kaartidelt veel maha loputanud.

Re: paberilt lahti

Postitatud: 06.07.2010 19:42
Postitas ToivoK
Sõltub vahest küll, mis mark ja mis tempel margil, aga pigem tasub leotamata jätta. Margiga ümbrik ja postkaart on rohkem väärt tervikuna, kui eemaldatud margiga või siis mark eemaldatuna. Võib ju ka alati pilti näidata - võimalik, et keegi pakuks puhta postkaardi + soovitud margi, kas siis vahetuseks margiga postkaardi vastu või mingi tasu eest.

Re: paberilt lahti

Postitatud: 08.07.2010 22:56
Postitas skater
no asi on selles et marke ma tahaks aga kaart pole minu oma niiet ma pean selle varsti tagasi andma

Re: paberilt lahti

Postitatud: 04.08.2010 11:19
Postitas rihoT
sellised juhtumid ongi keerulised, kus ikka pead ise otsustama, kas eemaldada või mitte, muidugi oleneb margist ja kaardist ka see asi. paned äkki kirja, mis marki nii väga vajad, äkki keegi saab aidata ja jääb kaart rikkumata. Kui nüüd rääkida leotamisest või aurutamisest, siis suurim erinevus on see, et aurutamisel jääb liim margile alles, kuid margi kuivatamine ja sirgendamine siis vähe keerulisem. Leotamisel ei olegi midagi muud kui paned vette ja ootad, kuskilt olen lugenud, et kui lisada veele natuke soola, siis jäävad värvid ka erksamateks, muidu natuke ikka tuhmuvad ära.

Re: paberilt lahti

Postitatud: 04.08.2010 11:28
Postitas ToivoK
Soola lisamine vana nipp küll, aga teatud markidel loeb rohkem vee temperatuur. Liiga kuum vesi võib põhjustada margipildi rikkumist, värvid muutuvad häguseks või lähevad laiali. Sellistel juhtudel tuleb leigema veega leotada ja kauem siis.

Re: paberilt lahti

Postitatud: 04.08.2010 14:38
Postitas elmo
skater kirjutas:no asi on selles et marke ma tahaks aga kaart pole minu oma niiet ma pean selle varsti tagasi andma
Ma arvan, et on raske leida marke, mille hankimine on sedavõrd keeruline, et õigustaks tervikliku postisaadetise rikkumist. Nii nagu siin juba kirjutatud -- postkaart posmargi ja templiga on tervikuna koos enamasti väärtuslikum kui need komponendid eraldi. Margi eemaldamisel saab postkaart suure tõenäosusega kannatada, mis selle omanikku kahtlemata samuti kurvastaks. Niisiis anna kaart rahuliku südamega tagasi ning usu, varem või hiljem leiad need margid oma kogusse ka mujalt ...

Re: paberilt lahti

Postitatud: 29.09.2010 18:14
Postitas Jaanus
siin kuskil on pikemaid foorumiteemasid, kuidas leotada tavalisi marke ja kuidas kleepsumarke, uuri järgi. Leige vesi, soola lisamine veele, ettevaatust värviandva ümbrikupaberiga, mitmekordne jupikaupa kuivatamine, ettevaatust ajalehepaberiga, et külge ei kleepuks ja ära ei rikuks.