Huvitav mark (Jõuluvana)

Siia võiks postitada filateelia-alaseid küsimusi ja probleeme, millele kogenumatelt kommentaari soovitakse või siis häid nõuandeid, mis ka huvikaaslastel kasulik teada võiks olla
Post Reply
siim
Posts: 3
Joined: 27.01.2008 20:56
Location: Tartu

Huvitav mark (Jõuluvana)

Post by siim »

Tere!

Leidsin ühe huvitava Kanada margi, millele on eesti keeles kirjutatud "JÕULUVANA"

Image

Hiljem leidsin veel sarnase kujundusega margi kirjaga "WEIHNACHTSMANN". Ilmselt on tegu Kanada jõulumarkide seeriaga, milledele on erinevates keeltes kirjutatud sõna jõuluvana. Aga äkki oskab keegi veel midagi huvitavat selle seeria kohta rääkida? Kas see mark on Eestis haruldane?

Image

Eestikeelse kirjaga marke on mul 2 tükki. Kas neid oleks mõtekam säilitada ümbrikul või lahti leotatuna? Kas keegi oleks muidu ühest sellisest huvitatud?

Ümbrik ise on selline:

Image
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Huvitav mark (Jõuluvana)

Post by elmo »

Selgituseks postituse autorile. Millegipärast viited piltidele ei toiminud ja seetõttu kopeerisin pildid filateelia.ee alla ning kärpisin neid veidi.
siim wrote:Leidsin ühe huvitava Kanada margi, millele on eesti keeles kirjutatud "JÕULUVANA"
...
Hiljem leidsin veel sarnase kujundusega margi kirjaga "WEIHNACHTSMANN". Ilmselt on tegu Kanada jõulumarkide seeriaga, milledele on erinevates keeltes kirjutatud sõna jõuluvana. Aga äkki oskab keegi veel midagi huvitavat selle seeria kohta rääkida?
Selle sarja kohta võiks lisainfot vaadata Canadian Postal Archives
http://www.collectionscanada.ca/postal- ... dex-e.html
veebilt
http://www.collectionscanada.gc.ca/arch ... 320_e.html

Margisarja ilmumise ajal ja vahetult selle järel (talv 1992/1993) oli sellest margist ka Eesti ajakirjanduses juttu. Väljaannete veebiarhiivid nii kaugele ei ulatu ja seetõttu jääb sobiv link siinkohal lisamata.
siim wrote:Kas see mark on Eestis haruldane?
Ei ole haruldane.
siim
Posts: 3
Joined: 27.01.2008 20:56
Location: Tartu

Post by siim »

Tänud vastuse eest! Jälle natuke targem:-)
Vaido
Posts: 142
Joined: 19.08.2004 02:16
Location: Tartu
Contact:

Re: Huvitav mark (Jõuluvana)

Post by Vaido »

siim wrote:Eestikeelse kirjaga marke on mul 2 tükki. Kas neid oleks mõtekam säilitada ümbrikul või lahti leotatuna? Kas keegi oleks muidu ühest sellisest huvitatud?
Elmo küll vastas üldiselt, aga mitte sellele küsimusele... margid ise on suht tavalised (ehk kohaliku kirja tariif), nii et igal juhul oleks targem säilitada ümbrik tervikuna... kena margipaar kirja peal ja vist 84c oli siis Kanadast Eestisse ka õige tariif, nii et igati korralik postiajalooline asi Vello Salo poolt saadetuna:-) ... kui tahad, siis ma võin samasuguse ja nii mõne muu leotatud margi selle ümbriku vastu vahetada...
See mark tekitas palju jutuainet ka kohalikus Kanada pressis, sest Jõuluvanal piip hambus:-)...

Seda AIR ESTONIA lipikut olen ma varem ka kusagil tähele pannud, aga ehk keegi värskendaks mälu selle päritolu kohta:-)...
Post Reply

Return to “Filateelia-alased küsimused, vastused ja nõuanded”