PAR AVION

Uudised ja info Eesti Posti uute frankeerimasinate (punaste) templite kohta
Vasta
elmo
Administraator

PAR AVION

Postitus Postitas elmo » 04.01.2005 23:53

Kalle Muru saadetud pilt näitab, et vahel on postitöötaja eksitus kogujale õnneks.
Pilt

Olen Kalle hinnanguga nõus, et PAR AVION klišeega templeid on raske leida, sest vastav tariif, mis nende kasutamist eeldab kehtib vaid välismaale suunduvale korrespondentsile.

Oletan, et selle klišeega on samuti nagu klišeega PANDEROLL, mis leiab kasutamist erinevates masinates. Paraku pole eelpool nimetatud põhjusel võrdlusmaterjali käepärast, et seda pildiseeriaga demostreerida.

Meelis

Postitus Postitas Meelis » 17.02.2005 11:37

PAR AVION templit kasutatakse ka siseriiklikult, igatahes mõni aasta tagasi Hiiumaalt saadetud postkaardile löödi see peale... Nähtavasti põhjusel, et vähemasti toona toimetati post mandrile lennukiga. Parandage, kui ma eksin.

elmo
Administraator

PAR AVION

Postitus Postitas elmo » 17.02.2005 13:56

Meelis kirjutas:PAR AVION templit kasutatakse ka siseriiklikult, igatahes mõni aasta tagasi Hiiumaalt saadetud postkaardile löödi see peale... Nähtavasti põhjusel, et vähemasti toona toimetati post mandrile lennukiga. Parandage, kui ma eksin.
Hiiumaa ja mandri vahel veeti posti lennukiga siis, kui ühendust pidasid AEROFLOT-i lennukid. Seega ikka rohkem kui mõni aasta tagasi.
Praegu käib postivedu auto ja laevaga.

Eesti taasiseseisvumisest saadik pole Eesti Postil siseriiklikku lennuposti tariifi kehtestatud olnud ja seega pole riigisisese posti puhul ka mingit sisulist vajadust PAR AVION templite või lipikute kasutamiseks.

Vastavad templid on postkontorites olemas ning kui mõni klient nii väga seda oma postkaardile on soovinud -- küllap mõni postitöötaja on seda ka võimaldanud, kuid mingit sisulist tähendust sel templil siseriigi postisaadetisel kohe kindlasti ei ole.

Nõukogude Liddus olid ka siseriiklikud lennuposti tariifid olemas, kuid ma ei tea, et neid Eesti-siseselt kasutatud oleks, kuigi posti on saartele lennukiga veetud aastakümneid.

Ise olen Hiiumaal elanud üle kahekümne aasta, millest peaaegu poole olen töötanud kohalikus sidesõlmes, mis tegeles nii posti kui ka elektersidega.

Vasta

Mine