Saateks ja selgituseks

Uudised ja info Eesti Posti uute frankeerimasinate (punaste) templite kohta
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Saateks ja selgituseks

Post by elmo »

Käeoleva foorumi mõte on selles, et edendada Eesti Posti uute (punaste) frankeerimismasinate templite kogujate vahelist infovahetust. Eelkõige on oodatud teated uudistest ja probleemidest, mida huvilistega laiemalt arutada soovitakse.

Info parema ülevaatlikkuse huvides paluks iga masina numbri jaoks teha vastava numbriga pealkirjastatud teema. Teen kohe Kalle Muru käest saadud info põhjal paar tükki näiteks.

Pildid paluks esialgu saata mulle e-postiga (soovitavalt 200dpi, kuid mitte vähem kui 100dpi resolutsiooniga)

Muidugi on sellesama teema all teretulnud kõik arvamused-kommentaarid-ettepanekud
Vaido
Posts: 142
Joined: 19.08.2004 02:16
Location: Tartu
Contact:

Post by Vaido »

Tere Elmo,

Kas sa saad kuhugi siia ka tabeli end riputada allalaadimiseks?

Vaido
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Post by elmo »

Ma arvan, et seda võiks kaaluda. Vahest pole foorum selle paigutamiseks just kõige parem koht. Kuigi ega sel kohal ju suurt tähtsust pole -- peaasi on teada viidet, kus see asub.

Olen tabeli seni igale küsijale saatnud, kuid enamasti on see olnud aktiivsete kaastööliste privileeg -- omada enam vähem pidevalt värsket versiooni. Kuna olen tabeli soovijatele e-postiga saatnud, siis on mul ka mõningane ülevaade selle levikust. Edasi saatmistest ma ei tea, kuid kuna muutusi teen vähemalt kord nädalas, siis kaotab see suhteliselt kiiresti oma värskuse.

Samas on see hulga inimeste ühistöö tulemus ning seetõttu püstitan kõigi kaastööliste ees, kes seda sõnumit loevad küsimuse: kas peate õigeks tabeli vabalt kättesaadavaks muutmise? Vastata võiks siinsamasse foorumi.
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Post by elmo »

Head huvikaaslased!

Selle foorumi käivitamisest on juba mõnda aega möödas ning kõigil huvilistel võiks olla tekkinud ettekujutus neist lisavõimalustest, mis see kogujatele pakub. Tänu kaaskogujate abile on tutvustatud kõiki uusi templivariante koos piltidega. Seda tahaks ka jätkata ning seetõttu on skaneeritud pildid uutest minu e-posti aadressil jätkuvalt teretulnud.

Juba on algust tehtud ka probleemide ja temaatiliste käsitlustega (näiteks klišee panderoll kasutus mitmes masinas), kuid kindlasti on arutlemisväärset veel küll ja küll. Ärge kõhelge neid tõstatamast.

Ka tabeli edastamist on uuendatud ning kasutajanime ja parooli omanikel on võimalus värskeim tabel suvalisel hetkel hankida. Minuni pole jõudnud infot tekkinud probleemide kohta, mis võimaldab loota, et asi toimib. Nüüd paistab tabeli viimase paranduse aeg ära ka tulevaselt punaste veebilehelt
http://www.filateelia.ee/punased/
Kui kellegil on ettepanekuid, mis sellele veebile kindlasti peaks panema -- andke aga teada.

Soovitan kaaskogujatel selles foorumis julgemalt sõna võtta vastates olemasolevatele teemadele või algatades uusi. Uue teema algatamisel pange sellele sisule vastav pealkiri. Kui jutt konkreetsest masinast, siis selle registreerimisnumber kui miski muu teema, siis ikka nii, et pealkirja järgi sisu aimatav oleks.

Piltidega on jätkuvalt nii, et kui endal pole sobivat veebikohta nende ülespanekuks, siis tuleb need e-postiga saata minu aadressil. Niisamuti kui samale aadressile tuleb jätkuvalt ka tabeli täiendused saata.

Lõpetuseks soovitan punaste kogujail külastada seda foorumit sageli -- senise praktika järgi otsustades lisandub infot siia väga tihedalt. Ja mida aktiivsemalt sõna võtate seda tihedamalt ...
Vaido
Posts: 142
Joined: 19.08.2004 02:16
Location: Tartu
Contact:

Post by Vaido »

elmo wrote:Head huvikaaslased!
Lõpetuseks soovitan punaste kogujail külastada seda foorumit sageli -- senise praktika järgi otsustades lisandub infot siia väga tihedalt. Ja mida aktiivsemalt sõna võtate seda tihedamalt ...
Infovahetus nagu juba toimib, aga ehk saab foorumi kaudu ka materjali vahetada?
Kas avada selleks eraldi alajaotus/teema ost-müük-vahetus või paigutada need sobiva teema alla? eks Elmo otsustab ja paigutab sõnumi siis ringi:-)

Kas on keegi huvitet?... vahetaks pigem kilo, kui tükikaupa, aga igasugu variandid võimalikud... mingi hetk kaalusin üle, et A5 (ehk kokkumurtud A4 paberi jaoks:-) suuruseid ümbrikke kilos on umbes 150tk...
Kahjuks suurem enamus ametpostist on piklikes või suuremates A5 ümbrikes... väiksemat standardit kohtab suht harvemini, aga siiski...

Ehk keegi viitsib nende ümbrike täpsemad möödud ja tähised kusagilt kopeerida, et oleks üks ja kindel arusaamine kõigil...

Pakuks hetkel välja vahetuseks 1kg A5 formaadis ümbrikke punastega vahetuseks... loomulikult "paremad" palad on välja korjatud ja siin on ainult ülejäägid, mida mul endal enam vaja pole:-)...
Aga mis on paremad, seda ma tegelt ei tea... olen igast puuduvast ühe võtnud... allikad on erinevad, nii et vahetusest võidaks ehk mõlemad (Eesti Post ka 30eek kahe -1kg panderolli vahetuse/saatmise pealt:-)...
kalle
Posts: 126
Joined: 17.09.2004 16:50
Location: Valga

Post by kalle »

Vaidole täienduseks

Formaadid ja minu soovitatavad mõisted on järgmised:
C6 - mõõdud 114 x 162 mm ehk "väike"
C65 - 114 x 229 ehk "pikk"
C5 - 162 x 229 ehk "keskmine"
C4 - 229 x 324 ehk "suur"
Lisaks võiks kasutada mõisteid ebastandardne, lõigend ja koopia.
Minul rohkem kategooriaid esinenud ei ole.
Vaido
Posts: 142
Joined: 19.08.2004 02:16
Location: Tartu
Contact:

Post by Vaido »

kalle wrote: Formaadid ja minu soovitatavad mõisted on järgmised:
C6 - mõõdud 114 x 162 mm ehk "väike"
C65 - 114 x 229 ehk "pikk"
C5 - 162 x 229 ehk "keskmine"
C4 - 229 x 324 ehk "suur"
Lisaks võiks kasutada mõisteid ebastandardne, lõigend ja koopia.
Minul rohkem kategooriaid esinenud ei ole.
Tänud?

Neljast põhimõõdust väike C6, pikk C65, keskmine C5 ja suur C4 peaks piisama:-)... erinevatel tootjatel võib esineda väikesi kõrvalekaldumisi, aga need mahuvad enamasti samade suuruste alla ... kui suur peaks olema kõikumine, 5-10 mm?, et paigutada ebastandartste hulka...

Vaatasin nüüd ise ka ringi ja ühe müügiesindaja lehe pealt nende pakutav koos mõõtude ja tähistega:
http://www.map.ee/Index.asp?iDocID=428
formaat mõõdud
C6 114x162
C65 114x229
C5 162x229
C4 229x324
B4 250x353
E65 110x220
E5 156x220
E4 215x310
C65 114x229

Siiani olen enamasti säilitanud ka suured ümbrikud tervikuna, mis on suht tüütu ja ebamugav:-(( ... kuigi mingi hulk on juba tekkinud lõigendeid...

Milline oleks soovituslik formaat lõigendile?
Kehvemas seisukorras suured C4 tüüpi ümbrikud olen teinud lõiganud väikeseks C6... võimaluse korral, nii, et vähemalt saaja aadress peale jääks...
yarrow
Posts: 2
Joined: 04.12.2006 01:59
Location: Pärnumaa - Tallinn

Post by yarrow »

Tere,

ennekõike ma vabandan, kui juhtun tegema postitust valel ajal vales kohas, kuid uurisin siin natuke neid frankeerimismasinate templiteemasid. Küsimus oleks selline, et kas teemad on olemas kõikide masinate kohta või vaid teatute? Mul on laual ümbrik, täiesti juhuslikult, kuupäevaks 5.10.06, Tallinn ja masinaks on 530021. Leidsin, et olemas on teil siin infot nii 20 kui ka 22 lõpuga masinate kohta. Kas see 21 lõpuga masin lihtsalt väga tavaline või pole seda varem kasutatud?

Muidu olen hobikorras markide koguja ja selle kaudu ka siia foorumisse sattusin. Hasarti tekitasid aga hoopis templiteemad! :)
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Post by elmo »

yarrow wrote:Küsimus oleks selline, et kas teemad on olemas kõikide masinate kohta või vaid teatute? Mul on laual ümbrik, täiesti juhuslikult, kuupäevaks 5.10.06, Tallinn ja masinaks on 530021. Leidsin, et olemas on teil siin infot nii 20 kui ka 22 lõpuga masinate kohta. Kas see 21 lõpuga masin lihtsalt väga tavaline või pole seda varem kasutatud?
Ei siin pole kõikide masinate templijäljendeid. Foorumiteema on tehtud, kui miskil põhjusel on otstarbekaks osutunud pildi tutvustamine. Foorumiteemade indeksi leiab veebilt
http://viki.filateelia.ee/index.php/Ees ... punased%22

Põhiline koostöö nende templijäljendite kogujate vahel käib ühiselt täiendatava tabelina. Kui soovid neid templeid koguma hakata ja vajad seda, siis kirjuta mulle elmo@hot.ee

Mis puutub 530021, siis selle hetkel teadaolev kasutusvahemik on -7.9.05 kuni 27.11.06 ja tegemist on suhteliselt tavalise templiga.
yarrow
Posts: 2
Joined: 04.12.2006 01:59
Location: Pärnumaa - Tallinn

Post by yarrow »

Selge, tänan vastuse eest ja ühtlasi saadan ka meili!
Post Reply

Return to “punased frankeerimismasinate templid”