Saateks ja selgituseks

Info postmarkide kohta, mis on valminud kasutades Eesti Posti teenust Minu Mark
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Saateks ja selgituseks

Post by elmo »

Eesti Post käivitas 22.05.2006 teenuse Minu Mark.
Loe Eesti Posti uudist
http://www.post.ee/?id=4927
ja foorumiteemat seoses Eesti Posti poolt uue teenuse avamisel välja antud postmargi teemal
viewtopic.php?t=616

Teenuse tutvustus:
http://www.post.ee/?id=4898

Veebikeskkond Minu Mark asub aadressil.
http://www.post.ee/?id=4880

Teenust Minu Mark kasutades valmib suur hulk erinevaid postmarke vastavalt klientide soovidele, kuid mitte kunagi ei valmi kõikehõlmavat kataloogi neist. Samas saavad neist kas kohe või pärast postisaadetisel kasutamist ka kogumisobjektid ja kogujaid huvitab kõikvõimalik info nende kohta.

Kindlasti on kliente, kes ei soovi, et nende valmistatud margi kohta info laiemalt teada oleks ja see on nende õigus. Ja neist markidest ei saa suure tõenäosusega midagi leiduma käesolevas alafoorumis.

Samas on ka neid, kel pole selle vastu midagi ja neid, kes on lausa huvitatud, et teave nende margi kohta kogujateni jõuaks, sest soovitakse mingile osale markidest ostja leida.

See alafoorum pakub huvilistele võimalust edastada infot teenuse Minu Mark vahendusel valminud markide kohta. Võimalusel võiks lisada Minu Margi numbri poogna ülevalt paremalt nurgalt, tiraaži, andmed kasutatud kujunduse autori ja motiivi kohta. Juhul kui huvilistel on võimalus marki osta või tellida, siis asjakohased kontaktandmed.

Muidugi on väga oluline margi pilt. Kui selle lisamisega tekib probleeme, siis paluks need saata aadressil elmo.viigipuu@gmail.com

Kõik kommentaarid ja arvamused selle alafoorumi kohta paluks postitada sellesama teema alla.

Muidu peaks iga erineva Minu Margi kohta avama uue teema ning konkreetsed kommentaarid kuulugu ikka vastava margi teema alla.
Last edited by elmo on 07.01.2007 00:34, edited 1 time in total.
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Saateks ja selgituseks

Post by elmo »

Juhan Tammeraid [juhan.tammeraid.001@mail.ee]
28. juuni 2006. a. 23:27
[filateelia:1174] Re: Foorum Minu Mark
Aga kui kellelegi saadetakse kiri "oma margiga"
Mis andmeid tuleks listi saata?
(Viisakas muidugi margi nn. omaniku nõusolek)
Tiraaž? Poogna karakteristikud? Ja scanner ei tohiks ka kättesaamatu riist olla. Kui suure dpi-ga (resolutsioon) skaneerida?
Või jäi mõni karakteristik mul kahe silma vahele?

Juhan Tammeraid
Ma arvan, et iga minu margi kohta infot listi saata pole otstarbekas. Foorum sobib selleks palju rohkem, sest seda saavad jälgida need kogujad, kes tõesti sellest infost huvitatud on. Kindlasti ei tasu seda range reeglina võtta -- kui listi liikmele tundub, et tegemist on laiemat huvi pakkuva margiga (nagu Tartu mark), siis saatke info ikka listi ka.

Kindlasti on vähimagi kahtluse korral otstarbekas minu margi tellijalt ja kasutajalt küsida, kas ollakse nõus margi pildi ja info edastamisega foorumi vahendusel teistele kogujatele. Sellist vajadust pole minu arvates siis, kui minu margi tegija ise nendele markidele avalikult reklaami teeb ja ostuvõimalust pakub nagu nüüd Tartu linna margi puhul oli.

Kui tegemist on postisaadetisele kleebitud margiga, siis tuleb mõelda ka ümbrikul oleva saaja ja saatja aadressi internetis eksponeerimise otstarbekuse üle. Ja vajadusel selle kohta asjaosalise käest arvamust küsida. Selles osas läheb uute nimekasti hindade valgusel meie elu tuntavalt keerulisemaks.

Muidugi on hea, kui on võimalik edastada täpsed andmed margi numbri, tiraaži, motiivi ja autori kohta, kuid tihti tuleb leppida vähema teabega -- mis teha. Parem pool muna kui töhi koor.

Olen foorumis eelistanud pilte resolutsiooniga 100dpi. Pilti on alati võimalik vähendada, kuid suurendamine üldjuhul mõistlikku kvaliteeti säilitades ei õnnestu. Seega võiks mulle saata pildi ülespanemiseks 100 ... 200 dpi resolutsiooniga.

xxx
Hea ülevaade teenuse Minu Mark käekäigust leiab Eesti Posti uudisteveebist
http://www.post.ee/?id=4969
27.06.06 - 1000 omanäolist marki

22. mail avatud Minu Margi veebikeskkonnas vormistati 22. juunil 1000-ndes tellimus.

Eesti Posti koduleheküljel www.post.ee asuv tellimiskeskkond Minu Mark on leidnud sooja vastuvõtu nii äri- kui eraklientide seas. Hetkel on tellimuse esitanud üle 570 eraisiku ja 90 ettevõtte. Keskmine tellimus on 2 margipoognat, suurim tellimus 111 poognat. 73% tellimustest on valmis ja klientidele edastatud, 4% tellimustest on trükki saadetud, 10% tellimustest on tühistatud ja ülejäänud ootavad trükki saatmist. Enamus tellijaid oma margid kätte saanud märgatavalt varem kui maksimaalseks tarneajaks märgitud neli nädalat. Keskmiselt on tellimus täidetud 7-10 päevaga.

Äri­klien­did on tellinud korraga suuremaid koguseid ja margid on kujundanud peamiselt ettevõtte sümboolikaga - logod, fotod peahoone, teenuste või toodetega või nende kombinatsiooniga. Tellitud on ka kolleegide või partnerite fotodega marke, näiteks bändi fotoga. Kujundatud marke kasutatakse valdavalt ettevõtte tun­tu­se tõstmiseks, klientide või partnerite üllatamiseks, kellegi sünnipäevaks, igapäe­va­seks kirjava­he­tu­seks. Lisaks fotole on ärikliendid markidele lisanud ka olulist ettevõtte tegevusega seotud infot: veebiaadress, ettevõtte nimi, aadress vms.

Erakliendid on tellinud valdavalt 1 või 2 margilehte ja seetõttu on ka margile lisatud pil­did rohkem erinevad. Väga palju on kujundatud marke enda, oma laste või lähedaste inimeste, sõprade või kolleegide ning koerte või kasside fotodega, jäädvustatud on huvitavaid reisihetki või tehnikahobisid. Omapärased on margid kunstitaiestega (maalid ja pildid erinevates tehni­ka­tes, skitšid), noori kujutavad popimad pildid ning margid kenade Eestimaa paikade ja sündmustega. Iga margile lisatud foto on kandnud endas sära, positiivset emotsiooni, soovi üllatada kedagi või jagada kellegagi rõõmu. Mitmedki margid on kujundatud pulmakutsete tarbeks või vana­vane­matele ja sõpradele rõõmuks pisipere sünniga seoses, kingituseks.

Tagasi on lükatud üks margikujundus, kus sooviti teha Britney Spearsi fotoga marki. Keeldusime seoses autoriõigustega.

Omanäoliste markide loomisel on enamlevinud probleemid kasutatavate piltide halb kvaliteet - udused või tumedad fotod, punased silmad fotodel. Alguses esitati ka palju topelttellimusi (10% tellimustest). Nende vältimiseks on kõigil klientidel võimalik näha oma tellimuse ja selle staatuse infot Minu Margi tellimiskeskkonnas „Minu tellimused” all.

Tähelepanu juhiks ka Minu margi kasutamisele. Nimelt on postimaksevahendiks ehk postmargiks Minu Margi nominaaliga osa. Nominaaliga osa on postimaksevahendina kasutatav ka iseseisvalt, st ilma kupongita. Kupong ehk margi personaliseeritud osa (lisatud pildiga osa) ei ole iseseisvalt ilma postmargita kasutatav postimak­se­vahen­di­na, küll aga võib seda kasutada lihtsalt ilukleebisena. Seda nii samal saadetisel kui ka mujale klee­pi­des. See tähendab, et Minu Margi postmargi võib klient soovi korral rebida kaheks ning kasutada nominaaliga osa postimakse­vahen­dina ja kupongi osa ilukleebisena. Kasutada võib neid ühel saadetisel, kuid ei pea.

Lisainfo:
Terje Puusepp; AS Eesti Post Infotoimetaja Tel. 534 89148; terje.puusepp@post.ee
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: Saateks ja selgituseks

Post by elmo »

Avastasin, et viited Minu Markide tellimuse veebile on siin foorumiteemas lootusetult vananenud.
Hetkel kehtiv:
Disaini ise mark või postkaart
https://pood.omniva.ee/et/content/16-di ... -postkaart
Post Reply

Return to “Minu Mark”