5852 - Rakke raudteejaam 135

Info postmarkide kohta, mis on valminud kasutades Eesti Posti teenust Minu Mark
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

5852 - Rakke raudteejaam 135

Post by elmo »

Samuel Golumb kirjutas:
Rakke raudteejaam saab MINU MARGI

Rakkes korraldatakse 20.augustil Vallapäevad, mis sellel aastal on pühendatud Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 20.aastapäevale. Rakkes on aga detsembris veel üks märkimisväärne juubel – 135.aastat tagasi avati Rakke raudteejaam, kus töötas ka kohalik postipunkt.
Rongiliiklus ja postiteenistus on alati olnud oma vahel tihedalt seotud. Rakke Vallavalitsuse ja Kultuurikeskuse eestvedamisel on tellitud kohaliku rongiliikluse juubeli auks postmark, mille kujundas Tapa kunstnik Liina Kald. Tema on ka eriümbriku ja kõrvaltempli autor. Margi kujundusel on kasutatud regionaalsete raudteesõlmede kaarti. Ümbrikul on foto, millel on jäädvustatud Vabadussõja sangarite vastuvõtt Rakke jaamas. Siis kirjutati kohanimeks Rake.
Postmark on tellitud Eesti Posti Minu Mark teenuse kaudu, mark nominaaliga 0,35 eurosenti võimaldab saata Rakke margiga kirju Eesti piires. Kokku on tellitud 100 poognat, seega omapäraseid postmarke on kõigest 1800. Eriümbrikute tiraaž on 1000 tk. Postiväljaannete toimetamisel kasutati staažika koguja Samuel Golombi konsultatsioone, oma abi osutas kohalik muuseum.
Uus postmark erikujundusega ümbrikul ja kõrval- ja kalendertempliga moodustab tervikliku postisuveniiri, mis kindlasti kaunistab kogujate albumeid. Samas on see kaunis meene kodukandi ajaloost ja kingituseks valla külalistele.
Osa margi ja ümbriku tiraažist jääb kasutusele Rakke Vallavalitsuse kirjavahetuses, osa soetavad vallas tegutsevad ettevõtted. Uued margid tulevad esmakordselt müügile 20.augustil, Rakke vallapäeval. Selleks avatakse raudteejaamas ajutine postilett. Samas toimub eritembeldus. Rakke Minu Margi esitlus toimub 20.augustil kell 9.30.
Kasutades kogujateportaalil http://www.filateelia.ee on võimalik tellida uut postmarki. Kirjad uue Mini Margiga lähevad Rakkest teele 22.augustil, siis kustutatakse postisaadetised Rakke postkontoris kalendertempliga.

Rakke Minu Margi tellimise hinnakiri:
1 postmark – 1 euro
Ümbrik – 50 eurosenti
Ümbrik margiga ja templiga – 2 eurot
Poogen (18 marki) – 15 eurot

Postitamise kulud:
Ümbrik margiga ja eritempliga – 50 eurosenti
Poogna saatmisel -1 euro
Tellimused saata e-aadressile: samuel@golomb.ee
Rahaülekanded: Samuel Golomb a/a 1104708566 SWEDBANK
Image

Ümbriku, margi ja kõrvaltempli näidis:
Image
Ärge laske end pildist eksitada. Postitamisel kustutatakse margid muidugi Rakke postkontori kalendertempliga ning päevakohast templit kasutatakse kõrvaltemplina.
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Re: 5852 - Rakke raudteejaam 135

Post by elmo »

Näidis posti läbinud saadetisest ka:
Image
Post Reply

Return to “Minu Mark”