TARTU POSTITUVI

Oma postitariifide kehtestamine tingis erinevate ajutiste tervikasjade kasutamise; nende aluspostkaardid ja -ümbrikud; templid lisafrankeeringu märkimiseks; kasutamise iseärasused jne.
Post Reply
Peeter Pärn
Posts: 468
Joined: 25.02.2008 10:03
Location: TARTU

TARTU POSTITUVI

Post by Peeter Pärn »

Ümbrikud. Kohalikud ajutised tervikasjad. Tiraaž 10 000 tk. Kaks varianti - kujutis ja tekst on jämedate joontega, kujutis ja tekst on peente joontega. Kuidas tiraaž nende vahel jaguneb, pole teada. Või teab keegi?

Üks tähelepanek - nominaalist paremale jääb punast värvi täpid. Ja neid on kahel viisil - üks suurem üksikult ja kolm väiksemat üksteise all. Mina nimetasin neid täpikesteks - on neil mingi muu nimetus olemas?

Nende täpid pidid tähendama, kes oli frankeerimismasina taga - üksik suur täpp - Tartu Peapostkontori ametnik Vladimir Grišakov, kuid kolme väikese täpi tegemise ajal masina taga oli, seda mina ei tea. Teab ja oskab keegi rohkem kommenteerida?

Eesti Filatelist nr 27 (1998), lk 152 ja 153 on nimetatud veel, et seda frankotrükki on tehtud veel kohalikult valmistatud ümbrikutele. Motiiv Tartu ülikooli rajaja Gustav II Adolfi ausamba taasavamine 23.aprillil 1992, tiraaž 200 tk. Minu kogus on neid ümbrikke kahte erinevat tüüpi. Üks on valgel paberil ja klapp tagaosas on terava otsaga, teine on tumedal (pruunem) paber ja klapp on ümara otsaga. Kuidas tiraaž nende vahel jaguneb, ei tea.
Attachments
TARTU TUVI era tagakülg.jpg
TARTU TUVI era tagakülg.jpg (55.39 KiB) Viewed 5908 times
TARTU TUVI era.jpg
TARTU TUVI era.jpg (92.31 KiB) Viewed 5907 times
TARTU TUVID.jpg
TARTU TUVID.jpg (127.74 KiB) Viewed 5907 times
Peeter Pärn
Posts: 468
Joined: 25.02.2008 10:03
Location: TARTU

Re: TARTU POSTITUVI

Post by Peeter Pärn »

Aadressjoonte ja venekeelse tekstiga N Liidu ümbrikutel.
Attachments
TARTU TUVID (ümbrikud).jpg
TARTU TUVID (ümbrikud).jpg (94.01 KiB) Viewed 5906 times
Post Reply

Return to “Eesti Posti ajutised tervikasjad 1991 - 1993”