Filateelia seminar Helsingis

Teated parajasti päevakorral olevatest sündmustest ja uudistest, mis filatelistidele Eestis huvi võiks pakkuda
Post Reply
Kaidoa
Posts: 197
Joined: 19.05.2009 23:27

Filateelia seminar Helsingis

Post by Kaidoa »

Ari Muhoneni ja meie Soome sõprade kaasabil on meil avanenud võimalus osaleda Helsingis korraldatavast seminarist kus Hr. Jonas Hällström jagab Rootsi kogemusi kuidas Rootsi on jõudnud maailma juhtivaks filateelia maaks. Viimane suurepärane näide rootslaste töödest ja näituse korraldusest oli Nordia 2015 Stockholmis.

Eelkõige on see kasulik nendele kogujatele, kes plaanivad oma töödega osaleda nii Eesti kui ka rahvusvahelistest näitustest.

Seminar toimub Helsingis laupäeval, 12 Detsembril 11:00 st kuni 16:00-ni. aadressil Lönkka, Lönnrotinkatu 32 B right in the center.

Seminari töökeel on inglise keel

Seminari kava:

11.00 - 12.30 The way to success, case Sweden
12.30 - 13.00 Lunch, sandwiches available
13.00 - 14.00 How to make a world class exhibit (thematics, postal history, postal stationaries)
14.00 - 15.00 Exhibit clinic, Jonas gives comments to the exhibits of the participants (you can bring your own with you)
15.00 - 16.00 What to do in Finland (and Estonia if you will) to encourage people to exhibit in international exhibitions

Osavõtumaks on 30 EUR
Teatamine hiljemalt 05. Detsember 2015. Aadressil Ari Muhonen, e.kiri:ari.muhonen@jyu.fi
Kaidoa
Posts: 197
Joined: 19.05.2009 23:27

Re: Filateelia seminar Helsingis

Post by Kaidoa »

Seminari huvilisi oli kogunenud 26 kellest 2 ka Eestist.
Esinema oli kutsutud Jonas Hällström Rootsist. Jonaes töid on korduvalt hinnatud FIP maailmanäitustel suuure kuldmedali vääriliseks.
Sissejuhatuseks rääkis Jonas süstemaatilisest tööst rootsi rahvusvaheliste kohtunike ja tööde koolitamisel. Vähemalt 4 korda aastas korraldatakse asjast huvitatutele seminare, koolitusi ja töötubasid. Selle käigus on võimalik saada ekspert arvamusi ka oma tööle eesmärgiga saada nad paremaks.

Nagu ka seminari käigus välja tuli ei ole peamine probleem materjalis vaid selle esitamises vastavalt FIP reglemendile. Kõigil on reeglina olemas 65 punkti kogu. Siit edasi sõltub juba kas ja kuidas on näitusetöö ülesse ehitatud. kas on olemas idee ja loogiline ülesseesitus.
Korduvalt rõhutati, et iga eksponaadi juures on väga oluline tema lugu. Ei piisa kui Sa paned ülesse väga haruldase materjali aga ei seleta lahti millega on tegemist. Eeldada, et zürii seda teab on väga optimistlik ootus.. Teine oluline moment on esitluse loogilisus nii, et zürii sellest kiiresti aru saab ja neile meeldima hakkakb. Siin tuleb arvestada, et suurtel näitustel on züriil iga töö jaoks umbes 15 minutit et oma hinnang anda. Siit tulenevalt on ülitähtis reeglitest kinni pidamine. Kui järgitakse vormistamise reegleid, siis on züriil rohkem aega sisuga tegeleda. Kui vormistamise reegleid ei järgita, siis hinnatakse eelkõige ja võib olla ka ainult neid.
Manuses skeem mis on oluline kõrgete punktide saamiseks.

Seminari materjale on oluliselt rohkem. Kui kellegil on huvi, siis on võimalik neid ka huvilistele saata.
Attachments
Jonas Hällström Kuidas kogunevad näitusepunktid.jpg
(129.39 KiB) Not downloaded yet
Jonas.jpg
Jonas.jpg (33.93 KiB) Viewed 3193 times
Post Reply

Return to “Parajasti päevakorral”