1. leht 1-st

Postimaks tasutud Luba nr. 143

Postitatud: 13.12.2009 00:36
Postitas elmo
Postimaksu tasumise märge koos vastava loa numbriga oli seni saadetistel trükikojas trükitud. Nüüd on kasutusele võetud paindlikum variant ning vastav märge trükitakse saadetistele sarnaselt moodsamate templitega printeriga. Käigus on mõlemad variandid lausa ühel päevalgi. Pildil lõiked kahelt ümbrikult:
Pilt

Selgituseks Eesti Posti veebilt
http://www.post.ee/?id=8284
Tähis POSTIMAKS TASUTUD

Tähist POSTIMAKS TASUTUD (edaspidi PT-tähis) saab kasutada postmargi asemel.
· PT-tähis trükitakse eelnevalt ümbrikule või postkaardile.
· PT-tähist saab kasutada nii riigisiseste kui ka rahvusvaheliste kirjade saatmiseks.
· PT-tähisega kirju saab saata ka tähitult.
· PT-tähisega kirjad tuleb Eesti Postile üle anda nimekirjaga (postiasutuses või kasutades mugavat kahepoolse postivahetuse teenust).
· Arvestust üle antud kirjade postikulu üle peab Eesti Post ning esitab igakuiselt arve vastavalt kehtivale hinnakirjale.
· PT-tähise kasutamiseks tuleb tellida Eesti Postilt vastav luba. Loa number on alati seotud konkreetse ettevõttega. Soovi korral on võimalik tellida ettevõtte allüksustele eraldi loanumbrid – sellisel juhul on allüksuste postitused igakuisel arvel selgelt eristatavad.

Miks kasutada PT-tähist?
· Lihtne ja mugav – tähis on ümbrikule eelnevalt peale trükitud ning seega pole vaja kulutada aega margistamisele või muu postimaksevahendi pealekandmisele.
· Hea müügi- või reklaamikanal – lisaks tähisele saab lasta trükkida ümbrikule ka ettevõtte logo, nime, aadressi või mõne muu soovitud kujunduselemendi.

Teie aja säästmiseks ja asjaajamise lihtsustamiseks pakume:
· tähiste POSTIMAKS TASUTUD ja MAKSTUD VASTUS lubade väljastamist;
· väga soodsa hinnaga mitmesuguste trükivõimaluste, formaatide, paberite (valge, värviline, 100% taaskasutatud) ja sulgemisviisidega (sh uudse iseliimuva klapiga) ümbrikke;
· kujunduse trükifaili ettevalmistust;
· tähiste POSTIMAKS TASUTUD ja MAKSTUD VASTUS trükkimist ümbrikule;
· ettevõtte logo ja kontaktandmete trükkimist ümbrikule;
· reklaamteksti või muu soovitava kujunduse trükkimist ümbrikule;
· ümbrike kättetoimetamist kulleriga.

Loa/ümbrike tellimiseks palume võtta ühendust oma kliendihalduriga. Kui teie ettevõttel puudub kliendihaldur, siis palume kliendihalduri nimetamiseks võtta ühendust kliendiinfo telefonil 1661.

Postimaks tasutud tähise kasutamise tingimused asuvad
http://www.post.ee/failid/PM_tingimused_14_10_2009_.pdf
Eelnevast selgub, et PT tähise võib klient trükkida oma saadetistele, kuid selle trükkimist pakub teenusena ka Eesti Post.