foorumi tarkvara uuendus

Selle foorumi alla kõik uudised, küsimused, vastused ja hoiatused, mis käsitlevad arvuti kasutamist filateeliainfo hankimisel: seesama foorum, www.filateelia.ee veeb, filateeliauudiste list ning samalaadsed infokanalid mujal.
Post Reply
rain
Administraator
Posts: 56
Joined: 08.08.2004 12:38

foorumi tarkvara uuendus

Post by rain »

Täna sai uuendatud foorumi tarkvara phpBB versioonilt 2 versiooni 3 peale.

Mõned märkused seoses sellega:

Kui olemasolevad kasutajad sisse logivad uuesti, siis võib olla, et foorum muutub inglise keelseks. See on seetõttu, et ilmselt vana foorumi konverteerimisel uue versiooni peale läks kasutajate puhul seadetes keeleks inglise keel.

Seda saab muuta, kui peale sisse logimist:
  • klikata üleval, paremas nurgas oleval lingil "User Control Panel",
  • seejärel vasakul servas olevast tulbast klikata lingil "Board preferences"
  • valida "My Language" real "British English" asemele "Eesti keel"
  • klikata all servas olevat "Submit" nuppu
Samast kohast tasuks üle vaadata veel, et ajatsoon on UTC + 2 ja kas suveaeg on peale keeratud (valikud on kohe keele valiku all)

Foorumi eesti keele tõlge üldiselt on veidi lünklik veel - foorumi tarkvara ametlikule lehele ei ole siiamaani eesti keele tõlget ilmunud (ametliku tõlke puudumine oli üks põhjustest, miks foorumi uuendamisega nii kaua sai venitatud). Hetkel kasutuses olev tõlge on pärit digi-tv.ee foorumist, kuna seal lahkelt seda jagati ja eks püüab seda ajapikku täiendada. Ma loodan igatahes, et tõlke lünklikus ei osutu oluliseks takistuseks foorumi kasutamisel. Kui mõni koht väga segab, siis võib sellele loomulikult tähele panu juhtida ja katsun selles osas esmajärjekorras midagi ette võtta.

Seoses foorumi tarkvara uuendusega tekkis võimalus foorumi postitustele lisada manuseid, milleks hetkel saavad olla pildi failid (pildi failide laienditeks loetakse .gif, .jpg, .jpeg, .png, .tga, .tif, .tiff) ja arhiivifailid (arhiivifailide laienditeks loetakse .7z, .ace, .bz2, .gtar, .gz, .rar, .tar, .tgz, .torrent, .zip).

Kui soovi/vajadust mõne muu laiendiga/tüüpi faili postituse manusesse panna (hetkel tuleb pähe näiteks .doc, .rtf, .txt vms.) siis võib ühendust võtta ja ma usun, et selle saab võimaldada.

Manuste koha pealt veel nii palju, et manusena lisatud pilte näidatakse postituse sees pildina juhul, kui pildi laius ei ole suurem kui 850px ja kõrgus ei ole suurem kui 2000px. Kui pilt ületab mingis osas neid mõõte, siis näidatakse postituses linki pildile.

Kui on soov manusena lisatud pilti kuvada postituse teksti vahele, siis on manuse juures nupp "place inline", millele klikkimine lisab vastava manuse näitamise koodijupi postitusse, kus siis saab selle siis soovitud kohta tekstis paigutada. Muidu näidatakse kõiki manuseid postituse lõpus.

Loomulikult toimib edasi ka piltide traditsiooniline lisamine postitusse.

Seoses uuele versioonile kolimisega sai natuke puhastatud ka foorumi kasutajate nimekirja. Kustutasin ära kõik mitte aktiivsed kasutajad, kes olid oma konto loonud enne 2008-nda aasta algust (01.01.2008) ja kes ei olnud oma kontot mingil põhjusel aktiveerinud. Need kes on konto loonud 2008-ndal aastal ja ei ole seda veel aktiveerinud, siis neile ma ilmselt saadan mingi hetk meeldetuletuse.

Siinjuures ma eeldan muidugi, et foorumi tarkvara toimib korrektselt, ja läksid ära ainult mitte aktiivsed kasutajad - kui kellegil tekib probleeme sisse logimisega, siis võiks mulle teada anda oma kasutajanime foorumis - siis ma saan uurida täpsemalt mis probleemiks on.

Seoses foorumisse registreerimisega - kuna viimastel päevadel sattus filateelia foorum päris aktiivse spämmimise ohvriks, sai keelatud mõnede maili aadresside ülemised domeenid: ehk ei saa kasutada registreerimisel maili aadresse, mille lõpuks on .cn ja *.ru (*@*.cn ja *@*.ru- * tähistab suvalist märkide jada). Ma olen üpris veendunud, et .cn peadomeeni
keelamine ilmselt eriti probleeme ei põhjusta "õigete" kasutajate registreerimisel. .ru domeeni puhul võib aga potentsiaalselt probleem olla mõnel kasutajaks tahtjal. Kui probleeme esineb - siis jällegi, andke teada ja võtab selles osas midagi ette.

Ühendust saab minuga näiteks e-maili teel rain.viigipuu at filateelia.ee või info at filateelia.ee
rain
Administraator
Posts: 56
Joined: 08.08.2004 12:38

Re: foorumi tarkvara uuendus

Post by rain »

Sai üle vaadatud failide laiendid, mida on võimalik manusena lisada ning sai tehtud mõningad muudatused, kuid enamasti sai lisatud juurde erinevaid failitüüpe.

Nimekirjad on grupeeritud vastavalt phpBB vaikimisi seadetele, mis paistavad olema täitsa adekvaatsed. Paksu kirjaga on tehtud need laiendid, mis potentsiaalselt kasutajate poolt kõige enam kasutamist leiavad ja et nende leidmine siit nimekirjast lihtsam oleks.

Arhiivi failid:
  • .7z
  • .ace
  • .arj
  • .bz2
  • .gtar
  • .gz
  • .rar
  • .tar
  • .tgz
  • .zip
Dokumendid:
  • .ai
  • .doc
  • .docm
  • .docx
  • .dot
  • .dotm
  • .dotx
  • .odg
  • .odp
  • .ods
  • .odt
  • .pdf
  • .ppt
  • .pptm
  • .pptx
  • .ps
  • .rtf
  • .xls
  • .xlsb
  • .xlsm
  • .xlsx
Pildid:
  • .gif
  • .jpeg
  • .jpg
  • .png
  • .tga
  • .tif
  • .tiff
Tekstifailid:
  • .c
  • .cpp
  • .csv
  • .diz
  • .h
  • .hpp
  • .ini
  • .js
  • .log
  • .txt
  • .xml
Post Reply

Return to “Arvutid ja filateelia”