Lillemuster 15 k

Kõik, mis puudutab Eesti postmarke aastaist 1918 - 1940
Post Reply
elmo
Administraator
Posts: 4299
Joined: 08.08.2004 13:44

Lillemuster 15 k

Post by elmo »

25. veebruar 2008. a. 2:10
[filateelia:2580] Rumal küsimus? Lillemuster 15 k. perf ja Caritas 1936 FDC
Tere,
palun taas kord kogenumatelt huvikaaslastelt nõu:
Image
Mida avata sellest hammastatud lillemustrist (lisan foto)? Kas tegemist on selge võltsinguga?
Asi selles, et ma ole originaali kunagi näinud ja puudub mingi võrdlus/pidepunkt. Erinevaid võltsinguid olen küll kohanud.
Viktor Nurja
25. veebruar 2008. a. 11:20
[filateelia:2581] Re: Rumal kXsimus? Lillemuster 15 k. perf ja Caritas 1936 FDC
Tere.
Pildi järgi on muidugi raske õelda ja otsustada,et kas on võltsing, aga juhin tähelepanu hammastuse korrektsusele!!
Näha on et oleks nagu üks haaval sisse löödud või oligi siis selline tööriist trükikojas.
hamba suurus,aukude suurus ja omavaheline kaugus ja hammastuse mõõdud laiuselt kui ka pikki margil loevad midagi.Täpselt ei tea nei mõõtusi aga eks eksperdid teavad ja nad ei avalda ka oma saladusi mille järgi teeks kindlaks-see nende sissetulek.
Kui on keegi kes oskab midagi oelda eks avaldage ka enda arvamusi.
25. veebruar 2008. a. 12:01
[filateelia:2583] Re: Rumal kXsimus? Lillemuster 15 k. perf ja
Tere
Kui juba uurimine käsil, siis lisaksin ka ühe enda kogus oleva variandi.
Image
See paistab olevat keskmise kvaliteediga - ei liiga pudi, ega liiga korralik. Samuti nihkunud perforeering. ...

Toivo Kikkas
25. veebruar 2008. a. 14:53
[filateelia:2585] Re: Rumal kXsimus? Lillemuster 15 k. perf ja Caritas 1936 FDC
Tere.
Sai kunagi lillemustri markide tegemise lugu uuritud ja nii palju kui ma mäletan, on 15k perforeerituga lugu selline, et ametlik perforatsioon tehti välja praagitud teistvärvi (heletürkiis) poognatele. Seetõttu on nö originaalmargid lisaks kehvale perforatsioonile ka teist värvi kui ülejäänud ehk lõigatud 15k margid.
Võltsingutega on lugu nii ja naa, sest ju neid on ka võltsitud, aga väidetavalt on paljud niinimetatud "eraperforatsioonid", mis tehti postkontorites (kasutades isegi õmblusmasinaid), et marke oleks lihtsam poognast eraldada. Nende kohta vist õiget määratlust polegi, sest neid ei tehtud ärilistel eesmärkidel, et müüa õigete pähe, vaid oma töö hõlbustamiseks.
Tervitades
Karl Loide
Post Reply

Return to “Eesti postmargid 1918 - 1940”