2003.05.24 Tallinn: 16. Maijooks

Info Eesti Posti eritemplite kasutamise ja motiivi kohta.
Vasta
elmo
Administraator

2003.05.24 Tallinn: 16. Maijooks

Postitus Postitas elmo » 20.01.2009 20:43

Eesti Post kasutab 24.05.2003 Tallinnas Lembit Lõhmuse
http://www.hot.ee/lime/
poolt kujundatud eritemplit: "16. Maijooks"
http://www.post.ee/?id=1702&product_id=284&c_tpl=1019
Pilt Pilt
16th May Race
http://www.post.ee/index.php?id=2322&prod_id=284

Eritempli ja postmargiga postkaardi nr 42 müügihind on 12 kr.

Filateeliauudste listi arhiivist:

20. mai 2003. a. 19:41
[filateelia:1500] Kaks uut eritemplit
24. mail kasutab Eesti Post kahte eritemplit:
Tallinnas - 16. Maijooks

Eritempli motiiviks on 16. Maijooksu logo.
Eesti Posti margita postkaardi nr.42 motiiviks on foto jooksust osavõtjatest.

Lisainfo Maijooksu kohta:
http://www.maiklubi.ee/
21. mai 2003. a. 18:49
[filateelia:1506] 24. mai eritemplite kasutamise ajad
Tallinna Peapostkontori uudisteveebilt
Tallinna Lauluväljakul kell 10.30 - 17.00
26. mai 2003. a. 12:39
[filateelia:1516] Eritempel sobib ka markide kustutamiseks
Head listikaaslastest postitöötajad!

Tänane post tõi minuni kena eritempliga postkaardi 16. Maijooksu täispuhutavast postkontorist

Paraku rikkus aga kogu selle ilu ühe üliagara postiametniku käsi, kes hoidis käes kalendertemplit TALLINN u1 ja arvas, et eritemplist postmargi kustutamiseks ei piisa ning lisas sinna peale veel kalendertempli jäljendi. No piisab ikka ühest templist küll.

Parandamatu optimistina loodan, et mitte kõik laupäeval Tallinnast sadetud postkaardid ei saanud eelpool kirjeldatud "hoolitsuse" osaliseks ...

Kuni taolisi juhtumeid ikka ette tuleb, oleks minu tagasihoidlikuks sooviks, et ametnikke võiks veidike juhendada ning tähelepanelikkusele manitseda ...

Elmo Viigipuu
Pilt
26. mai 2003. a. 17:51
[filateelia:1519] Eritempel sobib ka markide kustutamiseks
Ohkasin küll sügavalt, aga koju jõudes vaatasin üle ka mulle saabunud eritempliga postkaardid ning... sana käkk, mis Elmolgi. Huvitav, kes rikutud postkaardid eest vastutab?

Toomas Kümmel
26. mai 2003. a. 19:35
[filateelia:1521] Eritempel sobib ka markide kustutamiseks
Tere listi kaaslased.
Lugesin Teie uudiseid ja tunnen kaasa -arvasin et ega ometi minu posti hulgas pole midagi sarnast aga võta näpust!!!??? Tallinna agara tembeldaja käsi oli löönud isegi kalendertempli otse eritempli peale nii et alumisest ei saa aru midagi ??? Ja vähe seegi meie Kuressaare Peapostkontori saabuva posti tembeldaja on kuressaare kalendertempli samasse löönud.Olen püüdnud neile selgeks teha et saabuva posti tähistamiseks lüüakse tempel tagaküljele ja kui postkaardi puhul millel on teisel küljel pilt lüüa tempel alla vasakusse nurka et ei segaks saatja tembeldust??!! Oleks kena kui Eesti Posti vastavad ja vastutavad töötajad võtaksid asja käsile tembelduse korrektsuse tagamiseks.On ju mõttetu korjata sellist templite " SODI"
Tervitustega Viktor Nurja Saaremaalt.
26. mai 2003. a. 20:33
[filateelia:1522] Re: Eritempel sobib ka markide kustutamiseks
Et asi konkreetsem oleks, pistsin kõnealuse postkaardi skanneri vahele ning paigutasin pildi aadressile:
(Lisasin aadressi asemel pildi otse siia foorumiteemasse)
Vaatamiseks ja asjaosalistele järelduste tegemiseks ...

Elmo Viigipuu
29. mai 2003. a. 12:49
[filateelia:1536] Re: Eritempel sobib ka markide kustutamiseks
Lisaks listi kaudu saadud infole olen veel mitmelt eritempliga kaardi saajalt kuulnud, et kõik need on topelttembelduse osaliseks saanud. Ja nüüd küsingi -- kas huvikaaslastel on teada, et mõnel selle eritempliga tembeldatud kaardil on õnnestunud ka topelttembeldusest pääseda või rikuti ära kõik saadetu?

Otse loomulikult ootaks ka Eesti Posti asjaomaste ametnikke selgitust juhtunu kohta ja ettepanekut, kuidas kavatsetakse tekitatud materiaalset ja moraalset kahju hüvitada. Mida võetakse ette taoliste asjade vältimiseks tulevikus? On ju päris selge, et huvi eritemplite kasutamise vastu suudavad sellised "agarad" postiametnikud mõne korraga olematuks muuta.

Elmo Viigipuu
29. mai 2003. a. 23:42
[filateelia:1537] Maijooksu kaartidest
Sain 3 Maijooksu kaarti, kõik "hoolsa" postitöötaja poolt kalendertempliga üle löödud.

G.Kirs
02. juuni 2003. a. 4:40
[filateelia:1542] Eritemplid
Lugupeetud huvikaaslased!

On tõesti kurb vaadata Maijooksu postkaarti, kus kalendertempel on eritemplile peale löödud. See juhtum aga tõi esiplaanile mõtte, mis mind juba hulga aega vaevanud on. Ja see on, et paljud nii Eesti Posti eritemplid kui ka esimese päeva templid EI NÄE VÄLJA NAGU POSTITEMPLID. Ma arvan, et kunstnikele on liiga vabad käed antud. Ei ole mingit piiritlust templi kuju suhtes. Vast ma olen liiga konservatiivne, kuid minu mõte on, et isegi kui sa templil toodud teksti võõrkeele tõttu ei oska lugeda, saad ikkagi aru et on tegemist postitempliga, mitte kellegi privaatselt üritatud ületrüki tegemisega. Vaadake Saksamaa eritempleid. Kindla, ovaalse kujuga kuid väga kustipäraselt koostatud. Isegi eesti ennesõjaaegsed ajutiste postkontorite templid on elegantsed oma lihtsuses.

Kas oleks aeg postivalitsusel ka postitempli kuju defineerida?

Heino Nurmberg
02. juuni 2003. a. 7:36
[filateelia:1543] Re: Eritemplid
Tervitus!

Tore, et hr Nurmberg ütles välja olulise asja.
Olen ammu sama tundnud, et igasuguse templi kuju võiks oma põhikujult vähemalt meenutada kas ringi või ellipsit, selle sees võiks kunstnik oma fantaasiat rakendada. Võib-olla see ülipüüdlik postiametnik ei märganudki, et markidel on Maijooksu tempel juba ees.

Kohtla-Järvele saabunud postkaartidel oli samuti kahekordne tembeldus.

Lehho Jõumees.
03. juuni 2003. a. 15:30
[filateelia:1546] FW: Maijooksu eritempel
Lugupeetud härrad Elmo Viigipuu, Toomas Kümmel, Viktor Nurja, Gunnar Kirss ja teised, kellele tekitati kahju 24. mail Maijooksu eritempli ületembeldamisega.

Kahjuks Tallinna Peapostkontori töötajad eksisid Maijooksu kaartide töötlemisel eritembelduse juhendiga ettenähtu suhtes.
Karistus eksimise eest on küll määratud, aga see ei muuda tehtut olematuks. Kuna Eesti Postmargil on Maijooksu postkaarte valmistatud filateelia toodanguks, siis oleme valmis rikutud postkaardid vahetama välja uute vastu. Selleks palun saata vahetamisele kuuluvad postkaardid: Kvaliteedi kontrolli osakond AS Eesti Post Pallasti 28 10001 Tallinn. Saatmiseks võite pöörduda maakonna Peapostkontori tootmisdirektori poole. Rikutud postkaarte soovime kasutada direktorite nõupidamisel ja postitöötlejate koolitusel, näitamaks, kuidas ei tohi töötada. Hiljem saadame need kaardid teile tagasi.

Vabandan, et oleme suutnud jälle ühe ettevõtmise rikkuda.

Lugupidamisega
Maire Lodi
03. juuni 2003. a. 16:16
[filateelia:1548] Re: FW: Maijooksu eritempel
Lugesin ja otsustasin siiski korra korrata:

MITTE KARISTADA EI OLE VAJA, VAID ÕPETADA, ning kui ühest korrast ei piisa SIIS VEEL ÕPETADA !!!!

Olen püüdnud aastate jooksul seda EPosti vastavatelt inimestelt paluda ja palun sellega seda veel üks kord.

Aivar Kuuskvere
03. juuni 2003. a. 19:57
[filateelia:1550] Re: FW: Maijooksu eritempel
Maire Lodi:
Kuna Eesti Postmargil on Maijooksu postkaarte valmistatud filateelia toodanguks, siis oleme valmis rikutud postkaardid vahetama välja uute vastu. Selleks palun saata vahetamisele kuuluvad postkaardid:
Kvaliteedi kontrolli osakond AS Eesti Post Pallasti 28 10001 Tallinn.
Loodetavasti ei ole meie list ainus infokanal, kus seda teavet levitatakse ning vähemalt üritatakse teavitada ka ülejäänud Tallinna eritemplite tavakasutajaid. Küllap on aktiivsemate kasutajate ring suhteliselt püsiv ja teenindajatele kui mitte nime, siis vähemalt nägupidi tuttav ning järgmise eritempli ajal jälle teenust küsimas ...

Aivar Kuuskvere:
MITTE KARISTADA EI OLE VAJA, VAID ÕPETADA, ning kui ühest korrast ei piisa SIIS VEEL ÕPETADA !!!!
Igati nõus. Siinkohal on sobiv meenutada, et üsna hiljuti -- 21. mail kutsuti mind esinema kõigile Haapsalu Peapostkontori postkontorite juhatajatele filateeliast ning filatelistide teenindamisest. Kuulajad olid küsimustega tagasihoidlikud, millest tahaksin järeldada, et ehk Hiiu- ja Läänemaal filatelistide teenindamisel probleeme pole olnud. Igal juhul pean filatelistide ja postiametnike tõhusa koostöö edendamisel taolisi ettevõtmisi väga kiiduväärseks. Kuuldavasti on seda mujalgi praktiseeritud :-)

Elmo Viigipuu

Vasta

Mine